Polski
Gamereactor
artykuły
Mortal Kombat 1

Wyjaśnienie zakończenia historii Mortal Kombat 1

Multiwersy, walka tytanów, Ninja Mime, zakończenie jest dzikie i może zająć chwilę, aby wyjaśnić.

HQ

Mortal Kombat 1 oficjalnie wychodzi dzisiaj, a oprócz zabijania znajomych makabrycznymi ofiarami śmiertelnymi, jest wiele innych rzeczy do sprawdzenia. Jednym z nich jest tryb fabularny, który koncentruje się na Liu Kangu, który próbuje utrzymać swoją linię czasu stabilną przed nowym i niebezpiecznym zagrożeniem. Zakończenie jest szalone, jak powiedział nam Ed Boon w wywiadzie z nim na Gamescomie, ale jeśli jeszcze nie dotarliście do zakończenia lub chcecie zobaczyć, co to oznacza dla przyszłości Mortal Kombat, mamy dla was ochronę.

HQ

Oczywiście ogromne spoilery fabularne są w tym artykule, a jeśli chcesz iść w ciemno, sugerujemy odwrócenie się teraz. Ale jeśli przeczytałeś tak daleko, zgadujemy, że nie jesteś jednym z tych, którzy unikają spoilerów.

Po odkryciu, że Shang Tsung i Quan Chi otrzymali swoje moce nie od tajemniczej istoty Damashi, ale od innego Shang Tsunga z innej linii czasowej, Liu Kang zbiera sojuszników z innych linii czasowych, aby stawić czoła temu ostatecznemu zagrożeniu. To trochę wieloświatowy bałagan, naprawdę, ale kończy się Armagedonem, bitwą między wszystkimi siłami dobra i wszystkimi siłami zła. Pojawia się wiele wersji znajomych postaci, a ty musisz wybrać, kogo weźmiesz do ostatecznego starcia z Shang Tsungiem, z Liu Kangiem u boku jako Kameo.

To jest reklama:

W zależności od tego, kogo wybierzesz, otrzymasz kilka różnych opcji dialogowych, ale poza tym twoje walki będą składać się z jednorundowych bójek przeciwko losowym kombinacjom znajomych twarzy. Quan Chi zmieszane z Sub-Zero, na przykład. Sindel i Reptile zmieszali się w jedną gadzią femme fatale. To dziwne i zwariowane, ale dużo zabawy, w połączeniu z tą filmową jakością często kojarzoną z historiami MK. Widzimy także cameo z Kombat Kids, Ninja Mime i wiele innych, a prawie wszyscy spotykają krwawy koniec, gdy wspinasz się na szczyt wzgórza.

Mortal Kombat 1

Tam zmierzysz się z Tytanem Shang Tsungiem po przerywniku filmowym, który eliminuje Liu Kanga z walki. Po pokonaniu zostaniesz przeniesiony z powrotem do wioski Fengjian, gdzie zaczyna się historia. Nasi bohaterowie Earthrealm delektują się herbatą, a Johnny Cage opowiada o filmie, który robi o ich przygodach. Wszystko jest w porządku, a Liu Kang przywrócił porządek na swojej osi czasu. Mimo to istnieją nowe zagrożenia, takie jak Lin Kuei, które zwróciły się przeciwko Ziemi.

To skutecznie kończy historię Mortal Kombat 1, zabierając nas z powrotem do Armagedonu, ale ze zwiększoną skalą, ponieważ Tytani zaśmiecają teraz pole bitwy. Ale to nie wszystko, co można zobaczyć. W połowie napisów widzimy, że nie wszyscy zginęli w ostatecznej bitwie, a Tytan Havik czekał na skrzydłach, ciesząc się chaosem rozgrywającym się przed nim. Zabija Jaxa i ustawia się jako kolejny główny złoczyńca.

To jest reklama:
Mortal Kombat 1

Wygląda na to, że Havik będzie naszym czarnym charakterem, gdy Mortal Kombat 1 przejdzie do bardziej wielowersyjnej historii. Havik w tej wersji uniwersum nadal będzie pochodził z Chaosrealm, ale tym razem jest potężniejszy, ponieważ będzie miał kontrolę nad własną klepsydrą jako Tytan. Wielu fanów chętnie porzuci typowych złoczyńców Shang Tsunga, Quan Chi i Shao Kahna i przejdzie do bardziej chaotycznej natury Havika. Multiwersum oferuje nieskończony potencjał dla Mortal Kombat, ale miejmy nadzieję, że nie spadnie tak płasko, jak do tej pory robił to multiwersum Marvela.

Co sądzisz o zakończeniu Mortal Kombat 1? Jak myślisz, dokąd zmierza ta historia?

Mortal Kombat 1

Powiązane teksty

0
Mortal Kombat 1Score

Mortal Kombat 1

RECENZJA. Przez Jonas Mäki

Wojownicy NetherRealm powracają, aby kopać tyłek w najbardziej krwawy możliwy sposób w całkowicie zrestartowanym wszechświecie. Sprawdziliśmy, czy wykorzystuje swój potencjał...Wczytywanie następnej zawartości