Gamereactor PL. Obejrzyj najnowsze zwiastuny gier i wywiady z największych targów i konwentów growych na świecie. Gamereactor korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość przeglądania naszej strony internetowej. Jeśli kontynuujesz, założymy, że jesteś zadowolony z naszych zasad dotyczących plików cookie.

Polski
Gamereactor
artykuły
Hogwarts Legacy

Wyjaśnienie kontrowersji Hogwarts Legacy

Pomimo pochwał krytyków, Hogwarts Legacy pozostaje kontrowersyjnym tematem.

HQ

Gracze cieszą się obecnie wczesnym okresem dostępu w Hogwarts Legacy, a jutro gra zostanie prawidłowo uruchomiona. Jeśli jednak byłeś w Internecie w jakimkolwiek charakterze, będziesz świadomy, że Dziedzictwo Hogwartu pozostaje kontrowersyjnym tematem, głównie dzięki poglądom twórcy wszechświata, J.K. Rowling.

Teraz programiści z Hogwarts Legacy zapewnili fanów, że Rowling nie ma związku z grą i pracą nad nią, ale biorąc pod uwagę, że używa stworzonego przez nią adresu IP, a zatem będzie z niego czerpać, nie powstrzymało to dużej ilości reakcji na drodze gry. Istnieje kilka powodów, dla których kontrowersje wokół Hogwarts Legacy utrzymują się, a dla tych, którzy nie są dokładnie zorientowani w rozmowie, może być mylące, aby zrozumieć, dlaczego Internet jest tak podzielony.

Hogwarts Legacy

Pierwszym i najważniejszym powodem, dla którego niektórzy wzywają do bojkotu Hogwarts Legacy, są anty-trans poglądy J.K Rowling. Ponownie, choć nie jest to związane z rozwojem gry, wielu twierdziło, że wspieranie jej własności intelektualnej poprzez zakup Hogwarts Legacy wspiera również samą autorkę. Doprowadziło to w szczególności do tego, że społeczność trans wezwała ludzi, aby nie grali w tę grę.

To jest reklama:

Niedawno odkryto, że Hogwarts Legacy faktycznie wprowadził postać trans, co jest pierwszym w uniwersum Harry'ego Pottera. Podczas gdy niektórzy twierdzą, że jest to silny krok naprzód dla serii, doniesiono, że twórcy uwzględnili tę postać tylko po to, aby odwrócić rozmowę od Rowling i jej kontrowersyjnych punktów widzenia. Nawet w przypadku tej postaci istnieje argument, że Hogwarts Legacy nie może po prostu wrzucić osoby trans, a następnie odkupić połączenia IP z jej twórcą i jej punktami widzenia. Zasadniczo, poprzez związek ze światem czarodziejów, Dziedzictwo Hogwartu, pośrednio lub bezpośrednio, dostosowuje się do osoby, która za nim stoi.

Innym powodem, dla którego gra wylądowała w gorącej wodzie, jest odbiór krytyczny, jaki otrzymała. W przeważającej części Hogwarts Legacy został bardzo dobrze zrecenzowany. Niektórzy spodziewali się, że zostanie zbombardowany recenzją z powodu wspomnianych kontrowersji. Dzięki tym pozytywnym recenzjom pojawiła się krytyka w Internecie, argumentując, że wśród tych recenzentów jest stronniczość ze względu na ich zamiłowanie do serii o Harrym Potterze.

W przeszłości pojawiły się inne obawy, które są bardziej bezpośrednio związane z treścią Hogwarts Legacy. Ponieważ historia koncentruje się wokół buntu goblinów w 1890 roku, niektórzy obawiali się, że może ona nabrać antysemickich podtekstów z powodu przedstawienia goblinów przez Rowling w uniwersum Harry'ego Pottera. Jednakże, chociaż było to niepokojące, powody bojkotu gry są nadal w dużej mierze ograniczone do jej powiązań z J.K. Rowling i zysku, jaki przyniesie autorce, ponieważ posiada prawa do Czarodziejskiego Świata.

Hogwarts Legacy
To jest reklama:

Obawy dotyczące poglądów Rowling na społeczność trans pojawiły się po raz pierwszy w 2018 r., A jej stanowisko zostało wyjaśnione w 2020 r. po eseju na 3000 słów, który przedstawił jej obawy dotyczące aktywizmu trans. Od tego czasu wszystko i wszystko związane z Harrym Potterem było w centrum trwającej burzy kontrowersji i wydaje się, że Hogwarts Legacy jest najnowszym kawałkiem mediów, który skończył w gorącej wodzie z powodu punktów widzenia Rowling.

Obecnie ludzie bojkotują Hogwart Legacy, odmawiając zakupu, grania lub wspierania gry. Podjęto bardziej zorganizowane wysiłki, teraz gra jest grywalna, na przykład streamerzy łączą się, aby nie transmitować gry, a także pojawiły się zakazy dyskusji na temat J.K. Rowling na subreddicie gry i forum na Resetera. Mody subreddita Hogwarts Legacy twierdzą, że dyskusja o J.K. Rowling prowadzi tylko do toksyczności, więc wspominanie o autorze zostało odrzucone. Oczywiste jest, że bez względu na to, po której stronie debaty się znajdujesz, jest to kontrowersyjny temat, który wywołał wiele interesujących debat online na temat gier, w które gramy i ludzi, których wspieramy, grając w nie.

Hogwarts Legacy

Powiązane teksty

0
Hogwarts LegacyScore

Hogwarts Legacy

RECENZJA. Przez Jonas Mäki

Prawie dwa lata później niż pierwotnie zamierzano, nadszedł czas, aby spróbować życia jako uczeń Hogwartu. Ale czy jest to ostateczny symulator Harry'ego Pottera?Wczytywanie następnej zawartości