Polski
Gamereactor
zapowiedzi
Sonic Superstars

Wrażenia: Sonic Superstars wygląda jak klasyk, który znamy i kochamy

Graliśmy w nostalgiczny powrót maskotki i przyjaciół SEGA, pędząc przez kilka stref z jeżem, Tailsem, Knucklesem i Amy.

HQ

Sonic Superstars był zaskakująco utrzymywany w tajemnicy aż do pokazu Summer Game Fest Live, a ponieważ Sonic Frontiers (co oznacza "ewolucję 3D serii") jest wciąż nowy i otrzyma dodatkową zawartość, było zarówno naturalne, jak i ekscytujące widzieć, że nowa gra jest powrotem do przewijanych początków serii, taki, którego fani wyraźnie pragnęli po Sonic Manii.

Grałem około pół godziny gry na PS5 i nawet jeśli eksplozja nasyconych kolorów i dźwięków, które widzieliście na zwiastunie, była oczywiście pierwszą oczywistą rzeczą, która przykuła uwagę wszystkich na stoisku SEGA na SGF Play Days, dla mnie to zaraz potem powrót projektów twórcy Naoto Ōshimy sprawił, że ta praca była klasycznym doświadczeniem Sonica z do dzieła.

Czwórka głównych bohaterów (spodziewam się więcej odblokowanych, zarówno grywalnych, jak i złoczyńców, nawet tego złego faceta Fang, którego szczerze mówiąc nie pamiętałem z czasów Game Gear) mają po prostu odpowiednie proporcje, ekspresję i animacje. Chcesz przytulić zaokrąglonego Sonica, Tails jest tak uroczy, że efekt nowoczesnego futra nie wygląda na nim źle, Knuckles jest tak zarozumiały, ale sympatyczny jak zawsze, a klasyczna Amy Rose w zielonej sukience i spódnicy organge może stać się moją ulubioną postacią Sonica kiedykolwiek. Mają oczywiście pewne unikalne umiejętności, takie jak niewielkie różnice w ich rozgrywce, z Tailsem w stanie się rozdrabniać, Knuckles szybować w stylu Supermana, a Amy podwójnie skakać podczas osłony.

HQ
To jest reklama:

W wywiadzie, który wkrótce zostanie opublikowany, producent Takashi Iizuka z przyjemnością opowiedział o tym, jak Oshima-san był obecny od samego początku, od najwcześniejszych faz projektowania tej gry, do momentu, w którym cała gra powstała, dyskutując z nim, jak podejść do nowego przewijanego wpisu.

Ale współczesna gra zawsze wymaga pewnych poprawek w mechanice i chociaż wszystkie klasyczne cechy są dostępne i chociaż będzie można grać w trybie współpracy przez maksymalnie czterech graczy (tylko lokalna kanapa kooperacyjna i nie będziesz mógł powtarzać postaci, więc wybierasz strategiczne synergie), nie jest to główna nowa sztuczka w rękawie tej gry. Byłyby to Szmaragdowe Moce, pewnego rodzaju transformacje (bez względu na postać), które pozwolą ci przemierzać poziomy lub stawić czoła wrogom na nowe sposoby. Jest dla nich koło wyboru, a w moim przypadku mógłbym użyć Liquid Tales, aby wspiąć się na wodospad w stylu Zora Armour Link i Multiple Sonics, aby omiatać cały ekran.

Nowy świat, w którym będziemy grać, to Wyspy Gwiazdy Północnej. Zanim spróbujesz się połączyć, mogę potwierdzić od Iizuka-san, że nie ma to żadnego związku z historią, wszechświatem lub linią czasową Sonic Frontier. Udało mi się zagrać w kilka aktów dwóch Stref: Bridge Island i Speed Jungle, i oba mają kilka unikalnych elementów, które można dodać do typowych ramp Sonica, pętli, spadających platform i bumperów, nie wspominając o okazjonalnym przełączaniu się na tło i różnie satysfakcjonujących ścieżkach. Te nowo dodane elementy zostały znalezione głównie w tropikalnych stadiach, z linami zaczepiającymi do mielenia i winoroślami, które wystrzeliwują cię w górę, aby dotrzeć na wyższe tereny. Jednak rozproszone mini etapy bonusowe, w których musisz złapać Szmaragd Chaosu, były tym, co podobało mi się najbardziej jako małe przerwy teleportacyjne, zarówno z przewijaniem boku, jak i teraz nawet prostymi wyzwaniami 3D na czas ataku na medal.

Po uporaniu się z rekinem mechem i kolejną wersją klasycznego Robotnika - Eggmana jako bossami moja sesja dobiegła końca i opuściłem kontroler PS5, aby porozmawiać z producentem. Gra ukaże się również na Nintendo Switch, Xbox i PC jesienią, a biorąc pod uwagę, jak dobrze wygląda, czuje się i działa, stała się już jedną z moich najbardziej oczekiwanych platformówek w 2023 roku.

To jest reklama:

Powiązane teksty

0
Sonic SuperstarsScore

Sonic Superstars

RECENZJA. Przez Petter Hegevall

Zespół odpowiedzialny za Balan Wonderland powraca i chce naprawić swoją reputację dzięki tej szybkiej rodzinnej przygodzie.Wczytywanie następnej zawartości