Polski
Gamereactor
wiadomości
Hyenas

Creative Assembly wraca do gier strategicznych po anulowaniu Hyenas

Studio wraca do gatunku, który zna najlepiej.

HQ

Po anulowaniu strzelanki na żywo Hyenas, Creative Assembly podobno wraca do gatunków, które zna najlepiej.

"Każde studio ma swoje mocne i słabe strony, ale sprzyjające wiatry wczesnego okresu COVID-19, w połączeniu z dobrymi wynikami każdego tytułu, skłoniły nas do przyjęcia strategii dalszego przyspieszania, nawet w obszarach, w których te studia nie próbowały jeszcze dalszego wzrostu" – powiedział prezes i dyrektor generalny Sega Sammy Holdings, Haruki Satomi, podczas niedawnej konferencji prasowej.

"Jednak niektóre studia poradziły sobie dobrze, a inne nie, więc zdecydowaliśmy się ponownie skupić na mocnych stronach każdego studia" – kontynuował. "Mówiąc prościej, Creative Assembly było dobre w grach offline z gatunku RTS, ale podjęli wyzwanie stworzenia Hyenas, gry online z gatunku FPS."

Wygląda na to, że Creative Assembly będzie pracować wyłącznie nad grami strategicznymi w dającej się przewidzieć przyszłości. Znane z pracy nad serią Total War, Creative Assembly zachwyciło nas również, gdy wydało Obcy: Izolacja. Jak widzieliśmy nawet w tym roku w przypadku Hi-Fi Rush, dobrze jest, aby programiści czasami odeszli od swoich mocnych stron, aby stworzyć coś odświeżającego, ale przynajmniej na razie wydaje się, że wszyscy będą trzymać się swojej linii, przynajmniej jeśli chodzi o Segę.

Dzięki, VGC.

Hyenas

Powiązane tekstyWczytywanie następnej zawartości