Polski
Gamereactor
wiadomości
Warsaw

Warsaw z nową datą premiery

W powstańców przyjdzie się nam wcielić miesiąc później.

HQ

"Darkest Dungeon spotkał II Wojnę Światową" - taki mianem najczęściej określa się Warsaw, czyli taktyczną grę RPG, w której przyjdzie się nam wcielić w członków Armii Krajowej walczących podczas Powstania Warszawskiego. Dotychczasowe próby ukazania tego ważnego dla Polaków okresu ciężko nazwać za udane, choć tutaj warto wyróżnić My Memory of Us. Nie było ono idealne pod względem rozgrywki, ale nadrabiało za to ciekawie opowiedzianą historią i ukazaniem wojny i holokaustu z perspektywy dzieci.

Początkowo planowana data premiery - 4 września - okazała się niewystarczająca dla deweloperów ze studia Pixelated Milk, dlatego przesunęli ją na początek października. Nie jest to długi poślizg, a jeśli ma pozwolić twórcom na dopracowanie tytułu, to chyba dobrze, prawda?

Na początku sierpnia Paweł pisał, że o grze napisała 350 serwisów z całego świata, dlatego twórcy przygotowali specjalny zwiastun (widoczny poniżej), w którym podsumowali te publikacje, dziękując tym samym graczom i redaktorom za wsparcie.

Deweloperzy poinformowali również, że USK - organizacja odpowiedzialna za przyznawanie kategorii wiekowych grom wideo w Niemczech - zezwoliło na sprzedaż Warsaw osobom powyżej 16 roku życia. Oznacza to, że będzie to pierwsza dopuszczona do sprzedaży w Niemczech produkcja z Polski, w której pojawią się nazistowskie symbole, takie jak swastyka.

Warsaw ukaże się na Steamie 2 października tego roku.

Warsaw
HQ

Powiązane tekstyWczytywanie następnej zawartości