Polski
Gamereactor
wiadomości
CryoFall

W CryoFall popłynie prąd elektryczny

Duża aktualizacja do sieciowego survivalu od Atomic Torch.

HQ

Pamiętacie pierwszą część serii "Poza Radarem"? Dużą część tamtego wpisu poświęciłem CryoFall, czyli survivalowi będącym miskem Don't Starve i Rust. Grę chwaliłem wtedy za głębię i ciekawe podejście do rozwoju naszego bohatera. Zaczynaliśmy z kawałkiem drewna i kamienia, a skończyć mogliśmy na cybernetycznym ramieniu czy karabinie laserowym. Wszystko to jednak znajduje się za zasłoną wczesnego dostępu, a kolejne aktualizacje odblokowują nowe epoki rozbudowy domostw o coraz to ciekawsze wynalazki.

Teraz przyszedł czas na energię elektryczną, którą uzyskamy za pomocą generatorów zasilanych różnymi paliwami. W zależności od tego, jak rozwinęliśmy naszą postać, twórcy przygotowali kilka opcji - jeśli zdecydowaliśmy się na uprawę ziemi, to z resztek będzie można wytworzyć biomasę. Kowale i hutnicy za pomocą kilku przyłączy zasilą swój generator parą z pieców, a majsterkowicze przygotują panele słoneczne. Prąd elektryczny będzie podstawą nowych wynalazków czy zabezpieczeń przed bestiami i innymi graczami, dybiącymi na nasze bogactwa.

Oprócz tego do gry dodane nowe obszary, bestie i poprawiono nieco crafting - z dwóch uszkodzonych przedmiotów będzie można uzyskać jeden sprawny.

Jeśli jeszcze nie próbowaliście swoich sił w produkcji studia Atomic Torch, a szukacie jakiejś przyjemnej gry do grania ze znajomymi, to CryoFall nada się do tego doskonale. I choć daleko jej do klasycznego już Don't Starve, to ma jednak swoje własne pomysły na utartą formułę, jaką jest gra survivalowa.

HQ

Powiązane tekstyWczytywanie następnej zawartości