Polski
Gamereactor
wiadomości
Winds of Change

Visual novel Winds of Change ukaże się jeszcze w tym miesiącu

I nie, nie ma to nic wspólnego z kultowym kawałkiem Scorpionsów.

W marcu 2018 roku we wczesnym dostępie wystartowała mała visual novelka Winds of Change, która zabiera nas do Alestii, przepięknie wyglądającej krainy fantasy pełnej niesamowitości. Gra wyróżniała się przede wszystkim uroczą, bajkową wręcz oprawą graficzną i w pełni udźwiękowionymi postaciami, co dla gier w tym gatunku nie jest normą, a raczej wyjątkiem. Jednak, to co naprawdę wyróżnia Wind of Change spośród innych "novelek" jest połączenie mechanik RPG związanych z odgrywaniem postaci i dużym naciskiem na budowanie relacji z naszą drużyną i przygodówki "klikanej", w której zbieramy przedmioty i rozwiązujemy zagadki.

Tak, dobrze przeczytaliście, w produkcji studia Tall Tail Studios (w calej nie brzmi jak świętej pamięci Telltale Games) zapowiadanej jako novelka będziemy posiadali własną drużynę, której funkcjonowanie twórcy porównują do tej z Mass Effecta czy Dragon Age'a. I tak, to oznacza również możliwość romansowania czy budowania bardziej zażyłych relacji z nasza drużyną.

Niedawno twórcy ogłosili datę premiery swojej produkcji - zapiszcie sobie w kalendarzach 21 sierpnia, o ile rzecz jasna jesteście zainteresowani. Tytuł pojawi się na Steamie, a jej cena to 72 złote bez jednego grosza.

W samej grze wcielamy się w postać Widzącego, który zostaje wyrwany ze swojego dotychczasowego życia, by - uwaga, uwaga - ocalić świat przed tyranią złego władcy. No nie brzmi to oryginalnie, ale jestem dobrej myśli - nawet na najbardziej banalnym motywie można zbudować ciekawą opowieść.

Winds of Change
HQ

Powiązane tekstyWczytywanie następnej zawartości