Polski
Gamereactor
Videos
Enotria: The Last Song
HQ

Wiele masek, wiele twarzy - Enotria: The Last Song Wywiad

Rozmawialiśmy z Edoardo Basile, menedżerem ds. rozwoju biznesu w Jymma Games, o Soulslike, który skupia się na maskach.

Audio transcriptions

"Jesteśmy w Los Angeles na Summer Game Fest. To dla mnie dzień drugi i stoję przed Wami.
tutaj z Eduardo z Włoch, aby dowiedzieć się nieco więcej o Enotria, the ostatniej piosence, która zrobiła furorę podczas Summer Game Fest na żywo."

"na żywo. Trochę mnie to zmyliło, ponieważ było to hiszpański posmak, trochę flamenco, trochę Cervantesa, ale jest ku temu powód, prawda? Dziękuję, że do nas dołączyłeś.
Dziękuję, że mnie zaprosiłeś. Tak, jest powód, jak we wszystkich piosenkach, musisz mieć backstory lub bardzo zagmatwaną historię. Chcemy to mieć, wiesz, oczywiście czynnik dezorientujący ludzi. Tak, to była maska, że jest jedną z bardzo, bardzo wielu masek, które mamy. Mamy setki masek, wszystkie przychodzące właściwie z Włoch, ale wiesz, Hiszpania jest bardzo, bardzo blisko Włoch, tak jak zawsze byliśmy bardzo blisko pod względem geograficznym, ale także kulturowym, prawda? I większość naszych wpływów pochodzi również z Hiszpanii i tej maski w jest Kapitan Spaventa. Jest to maska, którą już prezentowaliśmy w niektórych grach."

"innych zwiastunach. Po prostu uwielbiamy tego gościa. Nie mogę powiedzieć nic więcej osobista wiedza. To jest coś, co damy graczowi do odkrycia gdy gra wyjdzie, ale tak, rozumiem, dlaczego może to być mylące, ponieważ jest to włoska gra folklorystyczna, ale w tym samym czasie, słyszysz jak w Latynoska muzyka, ale tak, pomysł za tym stoi, to maska, która była bardzo pod wpływem hiszpańskich konkwistadorów, więc nie powiedziałbym więcej, ale jest to wspaniała postać. To jeden z moich osobistych faworytów. Jest, wiesz, tragikomiczny pod pewnymi względami i na pewno się o tym przekonasz. Spodoba ci się."

"Tak, w porządku. Porozmawiajmy o maskach. Maski są prawdziwymi bohaterami tutaj. Więc gracie, ja grałem, byłem w tym do bani, ale to po prostu ponieważ jestem do bani, ale zostałem trafiony przez tego mini bossa i prawdopodobnie było łatwo, ale wy wiesz, jestem zmęczony, jet-lagged, tak, masz na to usprawiedliwienie. Więc, ale dostałem naprawdę zainteresowany systemem masek, więc przez cały czas możesz wyposażyć do trzech masek, jeśli się nie mylę, to możesz się między nimi przełączać, a każda z nich jest specyficzne wyposażenie z określonymi mocami. Co możesz nam o tym powiedzieć? Bardzo interesujące. Myślę, że to jest rzecz, która wyróżnia to na tle innych gier podobnych do Soulsów. Absolutnie. To nasz unikalny punkt sprzedaży pod względem rozgrywki. To jest unikalny zwrot, który chcieliśmy nadać grze, nie tylko ponieważ chcieliśmy odróżnić się od wszystkich klasycznych Soulsów, ale także ponieważ chcieliśmy, aby gra była bardziej dostępna dla szerszej publiczności, a my czujemy, że utrzymanie organicznego poziomu trudności jest bardzo ważne, ponieważ jest to filar gatunku i chcemy szanować hardkorowych graczy."

"To musi być trudna gra, ale jednocześnie chcieliśmy, aby była bardziej dostępna, a sposób, w jaki wymyśliliśmy, jak to zrobić, to dać ludziom, dać użytkownikom więcej narzędzi do ich dyspozycji, aby zasadniczo stawić czoła każdej sytuacji i być zawsze gotowi na wszystko, co może się wydarzyć. Po prostu muszą być mądrzejsi."

"Może nie zawsze jest wymagany super wysoki poziom umiejętności, ale jeśli zrozumiesz grę, jeśli zrozumiesz podstawową pętlę gry, zobaczysz jesteś bardzo dynamiczny, możesz na bieżąco zmieniać plan, możesz bardzo szybko się dostosować, więc jeśli jesteś inteligentnym facetem, nie napotkasz żadnych trudności, i to jest właśnie to."

"koncepcja. Dokładnie, i żeby być konkretnym dla widzów, którzy mogą nie wiedzieć, każdy maska oznacza dwie bronie, więc na przykład miałem długi miecz i wielki miecz.
następnie konkretny kamień i konkretne zaklęcia, jak sądzę. Tak, to cały build. Jeden rzeczą, którą chcemy, aby ludzie zrozumieli, jest to, że chcemy przejść przez koncepcję archetypów w tej grze. Nie będziesz przywiązany tylko do jednej kompilacji przez całą historię, całą podróż, ale będziesz kimkolwiek zechcesz."

"chcesz w dowolnym momencie, więc możesz się łatwo dostosować, prawda? Więc każdy ładunek, będziesz masz trzy i możesz je natychmiast zamienić w trakcie gry. Zostało to stworzone celowo, więc będziesz mieć dwie bronie dla każdej z nich, więc możesz bardzo szybko zmienić broń, możesz mieć długi miecz. W górę na d-pad? Dokładnie, w górę na d-pad i w dół na d-pad aby zmienić maskę. Będziesz mieć do wyboru dwie bronie. Będziesz masz kamień, jak powiedziałeś, słusznie, to bardziej klejnoty niż kamienie. Są używane do parowania. Każdy klejnot da ci dodatkowe umiejętności pasywne, podczas gdy parowania. Niektóre z nich uleczą cię podczas parowania, niektóre z nich uleczą cię podczas parowania."

"robić bardzo różne rzeczy. To zależy od twojego stylu gry. Będziesz miał inny zestaw zaklęć do wyboru, będziesz mieć różne szybkie przedmioty do wyboru.
do wyboru. Zasadniczo wszystko jest niestandardowe. Również profity, ponieważ mamy bardzo złożony system drzewa umiejętności, w którym możesz kupować za dedykowaną walutę, którą którą zdobędziesz podczas eksploracji. Memoria? Memoria to waluta, której używasz do awansować, podobnie jak dusze w Dark Souls, prawda? Będziesz mieć dedykowaną walutę, którą zdobędziesz poprzez eksplorację otoczenia."

"Więc to jest nasz system, aby ludzie mogli eksplorować i nie tylko idź do przodu i ukończ grę. Zostaniesz nagrodzony, jeśli odkryjesz więcej i za tę walutę kupisz w drzewku umiejętności więcej atutów, a także oczywiście każdy loadout będzie miał atuty, które chcesz. Podziel się z nami kilkoma szczegółami na temat mniejszych elementów wiedzy. Widziałem na przykład to pesto. Ty Używasz wina, oczywiście samej maskarady. Podaj kilka fajnych przykładów. The freski w kościele, w którym byliśmy. Cóż, zasadniczo każdy mały i nieistotny szczegół w grze powinien krzyczeć Włochy. O to właśnie chodzi. Oczywiście gra nie dzieje się we Włoszech, prawdziwych Włoszech. To świat fantasy oparty na Włoszech, ale wiesz, że wizją gry jest eksport naszej kultury, naszego tradycji, naszego folkloru, naszych stworzeń, wiesz, kiedy babcia opowiedziała ci historię o potworze w lesie. To jest czerwona modlitwa. To jest przerażające. To szef, którego faktycznie znajdziesz w demo, które jest już do pobrania na Steam i PS5. W rzeczywistości jest to również częścią włoskiego folkloru. Jest częścią północnej opowieści o stworzeniach, jak np."

"w tradycji Włoch. Wszystko, jak wszystko, co zobaczysz, to wykonane ręcznie przez nas, przez zespół super utalentowanych artystów. Tylko dlatego, że masz poczuć Włochy. Nie chcesz powiedzieć, okej jestem we Włoszech, to jest rzecz, jak to to coś, co już zostało zrobione. Grając w Assassin's Creed, znajdziesz znajdziesz się w Rzymie. To oczywiście wspaniałe, ale naszym zdaniem nie jest tak potężne jak odczuwanie Włoch. Brakuje mu osobistego charakteru. Dokładnie. To jest nasze punkt widzenia jako Włochów. Zamierzamy poruszyć, wiesz, tematy, które są bardziej aktualne dla naszej obecnej sytuacji, które nie są tylko stereotypami. To sedno wszystkiego, prawda? Nie jesteśmy tylko Pizza Mafią. Myślę, że to To samo co Blasphemous z hiszpańskim Semana Santa i folklorem. Ale też Wiedźmin z kulturą słowiańską. W tym rzecz. Teraz, gdy zagłębiamy się w lore i to było kilka mniejszych kawałków, a ja uwielbiam freski przy sposób. Opowiedziałeś mi trochę o nadrzędnej historii, która jest tak naprawdę szalona i trochę niepokojąca. Opowiedziałeś mi o rybaku. O tak, to jest dobre przykład, którego zwykle używamy, aby ludzie zrozumieli. Ale ta wiedza jest bardzo skomplikowana. Prawdopodobnie nie jestem najlepszą osobą do wyjaśniania tego, więc po prostu powiedzieć. Ale na wysokim poziomie byli kiedyś tacy aktorzy, którzy odkryli, że poprzez odgrywanie historii ich imię będzie nieśmiertelne w czasie. Ale tak naprawdę stworzyli wielką komedię, w której wszyscy byli zaangażowani."

"i było to tak sławne, że faktycznie stali się nieśmiertelni i uwięzieni wszystkich w swojej roli. Powiedzmy więc, że twoją misją jest zniszczenie Canovaccio, który jest w rzeczywistości scenariuszem tej wielkiej komedii, w której wszyscy są zamknięci. I właśnie dlatego znajdziesz również w demo ludzi jak rybacy, którzy łowią bezlitośnie, nawet jeśli nie są nie łowią żadnych ryb. To nie ma znaczenia, bo nawet ich nie jedzą. Złapany w pętlę."

"Tak, są złapani w pętlę. Działają zgodnie z tym, jaka była ich rola w Canovaccio. Brzmi naprawdę niepokojąco. Tak jest, ponieważ to ogromna analogia, aby przyjść do jednego z największego tematu, który chcemy wyrazić w grze, czyli stagnacji. Włochy to przechodzą teraz przez ogromną kulturową stagnację. Naród się nie rozwija do przodu. Kultura... Wciąż żyjemy przeszłością. Przeszliśmy, tak jakby, to było że minęliśmy złotą erę Włoch i teraz czujemy, że utknęliśmy w martwym punkcie."

"wiele osób wyjeżdża z Włoch z tego powodu. I to jest sposób na reprezentować to, prawda? Wszyscy robią w kółko to samo, ale...
Są uwięzieni w starym scenariuszu. Dokładnie, ale nie rozumieją dlaczego, ponieważ wszystko jest jeszcze w czasie. Myślę, że to idealna nuta na zakończenie tego wywiadu."

"Powiedziałbym... Jak długie jest demo? Powiedziałeś, że osiem godzin? Tak, od sześciu do ośmiu godzin. To zależy od ciebie. Dla mnie to dziesięć godzin. Więc to PS5 i PC? Tak, jest już dostępna? Jest już dostępna na Steam i PS5. Jest Wkrótce pojawi się również w Epic Store. Ale tak, PC, również Steam. To bardzo, bardzo... I gra ukaże się mniej więcej kiedy? 19 września. Również zamówienia przedpremierowe są otwarte dla osób, które zamówią w przedsprzedaży wersję Deluxe. Będą one miały 72 godzin wczesnego dostępu. Zagrajcie w demo subito. Dziękuję wam bardzo za poświęcony czas."

"Grazie mille. Dziękuję, że mnie gościliście."

Summer Events

Więcej

Video

Więcej

Zwiastuny filmów

Więcej

Zwiastuny

Więcej

Wydarzenia

Więcej