Polski
Gamereactor
Videos
HQ

LEGO kontra NVIDIA - Czy zbudowanie komputera jest tak proste jak LEGO? (Sponsorowane)

Czasami zakład idzie za daleko, a w przypadku Gamereactora mieliśmy szczęście, że NVIDIA i Proshop sponsorowały małą wewnętrzną konkurencję, jak widać na tym filmie.

Audio transcriptions

"Współpracujemy z ProShop, aby podkreślić niektóre z niesamowitych ofert komponentów PC, które mają w ofercie przez następne dwa tygodnie.
W przeszłości współpracowaliśmy z firmą NVIDIA, aby pokazać, jak łatwa może być wymiana procesora graficznego, ale teraz chcemy odpowiedzieć na pytanie, jak trudne jest zbudowanie pełnego komputera PC od podstaw w 2024 roku."

"Postanowiliśmy więc pokazać wam, jak łatwe może być zbudowanie komputera do gier porównując to do czegoś, co wielu z was robiło niezliczoną ilość razy - budowania zestawów LEGO.
Podczas gdy my budujemy komputer i przeprowadzamy cię przez proces składania naszego nowego sprzętu do gier, Magnus będzie robił to, co potrafi najlepiej, budując średniej wielkości zestaw LEGO, wszystko po to, by zademonstrować, jak proste może być zbudowanie komputera PC."

"Każdy z komponentów, których użyliśmy w tym filmie, jest obecnie w sprzedaży w ramach Super Wyprzedaży ProShop.
Więcej szczegółów znajdziesz w opisie filmu.
Jeśli jednak szukasz bardziej budżetowego komputera, masz do wyboru wiele opcji.
Oczywiście oszukiwaliśmy i przyspieszyliśmy niektóre nagrania, ale przeczytanie instrukcji instalacji każdego produktu może zająć kilka minut."

"I nie martw się, w zasadzie potrzebujesz tylko śrubokręta i kilku opasek zaciskowych, i dotknij przewodzącej powierzchni, takiej jak grzejnik, aby pozbyć się nagromadzonego ładunku elektrostatycznego.
W razie potrzeby użyj grzbietu dłoni.
Gwiazdą tej kompilacji będzie karta graficzna NVIDIA RTX 4070 Ti Super, który nie tylko jest łatwy w instalacji, ale także wykorzystuje najnowocześniejszą technologię graficzną i zapewni, że nasz komputer dostarczy najlepszych wrażeń w grach."

"Ale o tym później.
Zaczynamy od najważniejszego, naszej płyty głównej ASUS Z790 Prime, która jest zarówno wydajna, jak i wielofunkcyjna.
Zawiera gniazdo PCIe 5.0 dla Twojej karty graficznej, dzięki czemu jest tak blisko przyszłości, jak to tylko możliwe, jednocześnie posiadając cztery dodatkowe gniazda rozszerzeń."

"Pamięć masowa może być dowolna z trzech gniazd M.2 oprócz wszystkich normalnych portów SATA, Cztery gniazda dla pamięci DDR5 i coś, co dopiero niedawno przestało być funkcją z najwyższej półki, 2,5-gigabitowe złącze ethernet LAN.
Zaczynamy od instalacji naszego procesora, która jest zaskakująco łatwa, ponieważ wszystko, czego musisz szukać, to złoty trójkąt, a następnie wyrównaj wcięcia na ramce, delikatnie umieszczając chip w gnieździe bez naciskania, dociśnij metalowy pręt i delikatnie wepchnij go pod mały haczyk."

"Proszę bardzo. To jest dosłownie najtrudniejsza część.
Jeśli chodzi o pamięć, wybraliśmy klasycznego konia roboczego o niskich opóźnieniach, Corsair Vengeance, 32-gigabajtowy zestaw, który można łatwo i tanio rozbudować w późniejszym czasie.
Jeśli chodzi o pamięć masową, WD Black jest niezwykle szybki, niezawodny i łatwy w instalacji."

"To naprawdę wszystko. Łatwizna.
Następnie mamy dwukomorowy układ, LIAN LI-011.
Zacznijmy więc od włożenia zasilacza.
Nie martw się o kable, mamy modularny zasilacz, więc kable można zainstalować później."

"Jak długo to już trwa?
O Boże.
To jest trudniejsze niż pamiętam.
Następnie montujemy dodatkowe wentylatory z tyłu, wdmuchujące świeże powietrze, oraz trzy dodatkowe wentylatory na dole."

"Może się to wydawać dziwne, ale w ten sposób tworzymy nadciśnienie wewnątrz obudowy, zapewniając, że małe cząsteczki kurzu nie osadzą się wewnątrz.
Teraz brakuje nam tylko GPU i chłodzenia dla CPU, ale najpierw musimy podłączyć wszystko inne."

"Aby zmaksymalizować naszą przestrzeń roboczą, szczególnie w przypadku wentylatorów RGB, ta praca wymaga całej przestrzeni, jaką możemy zapewnić.
Teraz musimy tylko zamontować część montażową płyty głównej, następnie przymocuj wentylatory do chłodnicy."

"Po umieszczeniu płyty głównej w obudowie, podłączamy wszystkie kable, co jest dość łatwe, ponieważ wszystkie złącza są wyraźnie oznaczone.
W przypadku procesora używamy chłodzenia cieczą all-in-one Corsair H150i LCD, który jest umieszczony w wyznaczonym wsporniku."

"Możemy teraz łatwo usunąć części ochronne z pompy, umieść i zabezpiecz go na procesorze i podłącz ostatnie kable.
Teraz musimy tylko umieścić GPU, w tym przypadku Asus GeForce RTX ROG Strix 4070 Ti Super, Podłącz kabel zasilający, a następnie zacznij instalować wszystkie kable, które przygotowaliśmy wcześniej w zasilaczu."

"Karty z serii NVIDIA RTX 40 zostały specjalnie zaprojektowane, aby zapewnić najlepszą wydajność, Karty z serii RTX 40 zostały specjalnie zaprojektowane, aby zapewnić wyjątkową wydajność w grach.
Są to najlepsze na rynku karty graficzne do gier, i oferują takie korzyści, jak rewolucyjny DLSS 3 oparty na sztucznej inteligencji, który zwiększa liczbę klatek na sekundę nawet czterokrotnie, zapewniając jednocześnie, że Twoje gry wyglądają niesamowicie z super niskim opóźnieniem, Oznacza to, że dzięki tej kompilacji możemy oczekiwać najwyższej wydajności i doskonałej wierności wizualnej."

"Podczas gdy najnowsza generacja kart graficznych NVIDIA jest niezwykle wydajna, proces instalacji jest bardzo prosty, ponieważ wprowadzono nowe pojedyncze złącza.
Możesz podłączyć go tylko w jeden sposób na obu końcach kabla, więc nie martw się, że źle go zainstalujesz."

"W rzeczywistości budowanie nowoczesnego komputera jest pełne tak wielu zabezpieczeń przed awarią że jest to o wiele łatwiejsze i bezpieczniejsze niż jeszcze pięć czy sześć lat temu.
W tym momencie możesz pójść jedną z dwóch dróg, albo funkcjonalny, a szkoda by było tak ładnej obudowy w stylu akwarium, albo przynajmniej możesz to wszystko trochę uporządkować."

"To jest część, która faktycznie wymaga czasu, i bardziej niedoświadczeni konstruktorzy mogą chcieć ją pominąć, ale ładny, czysty build wygląda po prostu lepiej i jest wysoce zalecany.
No i masz."

"Podczas gdy zestaw LGO Magnusa to piękny kawałek rzemiosła, nie do końca obsługuje najnowsze osiągnięcia w zakresie wierności graficznej lub technologii zwiększania liczby klatek na sekundę.
Trzy, dwa, jeden, stop.
Żartujesz?
Ile to było, 45 minut?
Myślę, że jestem mniej więcej w połowie."

"Nie! W takim razie to chyba prawda.
Możesz teraz zaoszczędzić ponad 14% na całej kompilacji.
Jak widzisz, zbudowanie komputera PC może być nawet łatwiejsze niż złożenie zestawu LEGO, dzięki jasnym instrukcjom i przyjaznym dla użytkownika komponentom."

"Sprawdź linki w opisie, aby skorzystać z super ofert ProShop na wszystkie wymienione komponenty, Zaoszczędź trochę gotówki i zbuduj swój własny wymarzony komputer."

Sponsored

Więcej

Video

Więcej

Zwiastuny filmów

Więcej

Zwiastuny

Więcej

Wydarzenia

Więcej