Polski
Gamereactor
Videos
HQ

Gaming Gossip: Odcinek 15 - Czy powinniśmy się martwić o przyszłość tworzenia gier AAA?

W związku z kolejnymi zwolnieniami, zamykaniem studiów, nieuzasadnionymi oczekiwaniami wydawców i trudnymi do śledzenia trendami konsumenckimi, dyskutujemy o tym, czy tworzenie gier AAA znajduje się w punkcie zwrotnym i jaki wpływ będzie to miało na deweloperów takich jak Ninja Theory przed premierą Senua's Saga: Hellblade II.

Audio transcriptions

"Witajcie wszyscy i witajcie z powrotem w kolejnym odcinku Gaming Gossip. To już nasz piętnasty odcinek.
będziemy świętować. Dzisiaj nie macie żadnych wątpliwości. Nie masz dziś żadnych wątpliwości, który to numer?
Nie, jestem absolutnie pewny, bo powiem ci dlaczego. Wypełniłem wiele naszych rzeczy za sceną i faktycznie się do tego przygotowałem. Więc wiesz, jestem tutaj przed grą, Trochę cię wyprzedzam. Chociaż raz odrobiłem pracę domową. Tak, dzisiaj rozmawiamy o czymś, co wciąż jest gorącym tematem. Nie jest już tak gorący jak w zeszłym tygodniu, ponieważ, wiesz, jak to zawsze bywa, nagrywamy jeden z tych filmów, a następnie coś ogromnego dzieje się dosłownie zaraz potem. Tak więc, w pewnym sensie zostaliśmy przyłapani trochę tam. Ale zasadniczo temat rozmowy dotyczy teraz tego rodzaju dużych wydarzeń."

"wydawcy i sposób, w jaki zmieniają sposób działania. Doszło do tego, że ponownie z powodu niedawnej sytuacji związanej z Microsoftem i Xbox. Wiesz, zamknęli cztery duże studia. Cóż, cztery duże studia, prawda? Niekoniecznie główne, ale Arkane Austin zostało zamknięte. Tango Gameworks zostało zamknięte, jak również kilka mniejszych studiów w postaci Alpha Dog i... Roadhouse? Czwartego. Tak, Roadhouse. Dokładnie tak. Studio wspierające The Elder Scrolls. Więc tak, te studia mają zostały zamknięte i doprowadziło to do pytania, czego tego rodzaju wydawcy oczekują od swoich gier."

"tych studiów i wiesz, jaka jest przyszłość AAA. I to nadszedł czas, w którym pojawiło się wiele sprawozdań finansowych mówiących o tym, że te wydawcy chcą zmniejszyć skalę i być może spojrzeć na podejście bardziej jakościowe niż ilościowe. To rodzaj taniego podejścia do tego rodzaju rozwoju gier. Więc najważniejsze pytanie brzmi, wiesz, co myślimy o przyszłości AAA? Czy jesteśmy zadowoleni z kierunku, w którym zmierza, czy też jesteśmy nieco zaniepokojeni sposobem, w jaki zmienia się rozwój AAA?
I wieloplatformowość. Jest więc mniej AAA, mniejsze, być może, budżety i szybsze terminy, ale także wszystkie stają się bardziej wieloplatformowe. I myślę, że omówiliśmy kilka rzeczy związanych z w poprzednich odcinkach w tym roku, kiedy rozmawialiśmy o tym, jak, wiesz, zwolnienia definiują rok 2023 i niestety będziemy definiować rok 2024. A teraz jest to tylko wynik, jak dowód, prawda? Wynik roku finansowego i raportów, które otrzymaliśmy w zeszłym tygodniu. Więc, wszyscy dostajemy te zapowiedzi, a potem czekamy na Summer Game Fest i letnie showcase'y, miejmy nadzieję, dobre wieści przed jesienią, prawda? Myślę więc, że nie powinniśmy się obawiać końca gier AAA. Myślę, że będą one po prostu bardziej wieloplatformowe i myślę, że to będą bardziej ostrożni, jeśli chodzi o wybór gatunku, podejścia, platformy i nie dadzą się tak łatwo prowadzić trendom. Przynajmniej takie jest moje pragnienie. Myślę, że wiele z nich poniosło porażkę lub upadło z powodu szalonego momentu lub szalonego podejścia."

"na którym się opierały. A potem fantastyczne, interesujące gry, takie jak Immortals, Avian. Zawsze zapominam jak to się nazywało. Immortals of Avian. Myślę, że to naprawdę interesująca gra, która mogła odnieść sukces w poprzednich generacjach. Po prostu nie była sprzedawana we właściwy sposób i we właściwym momencie i myślę, że niektórzy wydawcy naprawdę tego nie rozumieją."

"niektórych gatunków, dla których tworzą gry. Tak, myślę, że to również bardzo interesująca rzecz ponieważ to nie jest... Jestem też trochę... Wiem, że to zabrzmi dziwnie, ale trochę współczuję wydawców, ponieważ w niektórych momentach nie do końca rozumiem, o co chodzi.
konsumenci oczekują od gier. To znaczy, wiem, że trochę odbiegam od tematu."

"i wiem, że Raf przygotował kilka zwiastunów, które teraz widzicie. Po prostu coś, co przychodzi mi do głowy. Wchodzisz do korporacji wartych miliardy dolarów które nie mogą się bronić, Ben. To szlachetny wysiłek. Wiem, że brzmi to jak kiepski chwyt.
Rozumiem. Daj mi tylko sekundę. Chcemy. Assassin's Creed Shadows to zostanie zaprezentowany w całości dziś po południu i widziałem już wiele osób, które mówiły, że Chcę tylko, żeby wrócił do korzeni stealth. To wszystko, czego chcę. Chcę, żeby to był powrót do skradankowych korzeni Assassin's Creed. A potem pomyślałem sobie, że czyż Assassin's Creed Mirage dał wam to w październiku? A potem widzę, że ludzie już odpowiadają, że nie wiem."

"Nie grałem w tę grę i jestem jak, no cóż, to jest ten moment, kiedy trochę jak...
trochę jakby, znowu, zaczynam rozumieć, skąd bierze się to zamieszanie z wydawcami AAA, ponieważ patrzysz na grę taką jak Immortals of Avium i pod wieloma względami patrzysz na nią i myślisz, że ma wszystkie właściwe rzeczy, aby odnieść sukces."

"Wszystko, czego oczekujesz od przygodowej strzelanki akcji AAA.
a jednak robi to naprawdę, naprawdę źle. Jak nie jak, wiesz, krytyczna strona to jedna rzecz i nie była to... nie otrzymała świetnych recenzji, nie została zmiażdżona, ale to nie dostała świetnych recenzji. Ale dosłownie nikt nie chciał w nią grać. Sprzedawała się fatalnie i studio zostało absolutnie zdruzgotane z tego powodu. Więc zaczynam trochę rozumieć skąd to się bierze. Biorąc to pod uwagę, było wiele gier z obsługą na żywo, wiele gier z obsługą na żywo, wiele gier z obsługą na żywo, wiele gier z obsługą na żywo, wiele gier z obsługą na żywo."

"dużych rzeczy, które ostatnio zawiodły i wiele rzeczy, które powinny były zawieść. Więc mogę powiedzieć to zobaczyć. Ale tak, trend konsumencki i przestrzeń konsumencka są obecnie bardzo trudne.
aby uzyskać zakładki. To już nie jest tak proste jak kiedyś. I myślę, że możemy to w pewnym sensie przypisać to faktowi, że w dzisiejszych czasach online jest wszystkim. I nie mówię że każda gra musi być online, ale wiesz, kiedy spojrzysz na to, gdzie gry wideo są jako całość w porównaniu do tego, gdzie były dekadę temu, to jest to zupełnie inny rodzaj przestrzeni. Ale nie wiem, Jakie jest twoje zdanie na ten temat, Alex? Myślę, że to twój tytuł, to koniec gier."

"To koniec. Pakuj się. Wszyscy będziemy rozmawiać o grach planszowych w następnym miesiącu.
tygodniu. Czy to już koniec? Nie wiem. Ale myślę, że to interesująca kwestia dotycząca online jest ważne, ponieważ myślę, że online jako funkcja rozgrywki nie jest tak ważne, nie tak duże jak kiedyś. Ale zdolność do tworzenia konwersacji online jest coś, co liczy się teraz bardziej niż cokolwiek innego. Zdolność do, no nie wiem, jakich zwiastunów ma Mafia? GTA 6. Przejdźmy do tego. GTA 6 zawsze miało być ogromne. Ale jeśli spojrzymy na na to, wow, możesz spojrzeć na to tutaj. Jeśli spojrzymy na to teraz i zobaczymy, ile ma wyświetleń były osoby, które wyciekły ten zwiastun przed czasem, aby mogły uzyskać rodzaj szumu związanego z gry, ponieważ mówiło się o niej tak dużo. A w skali literowej coś, co nie jest może tak potworne jak GTA, ale możemy mieć GTA działające w tle, ponieważ jest piękne trailer. Ale wiesz, coś w stylu, nie sądzę, żeby Dark Souls stało się tak duże bez ludzi rozmawiających o nim w sieci. Nie sądzę, by Helldivers 2 stało się tak popularne bez ludzi publikujących ją. I tak, rozgrywka jest przez to fajna. Tak, jest, wiesz, wiele rzeczy."

"i wiele sekretów, a twórcy gier wykonali świetną robotę, tworząc tam gry.
Ale jest mnóstwo gier, w które grałem, w które ty grałeś, które wszyscy widzieliśmy w naszych domach.
które robią wszystkie te rzeczy, a jednak nie udaje im się odnieść sukcesu, ponieważ nikt nie mówi o nich, kiedy je wypuszczają. Nie mają oddolnego wsparcia kogoś, kto by je wprowadził na rynek po prostu publikując tweeta, w którym eksplodują, gdy próbują, wiesz, zniszczyć gniazdo robaków lub cokolwiek innego. To ten nieuchwytny czynnik, którego nikt tak naprawdę nie jest w stanie określić."

"udało się uchwycić, dlatego myślę, że konsumenci i wydawcy pozostają równie zdezorientowani co do tego, co się sprzedaje, bo tak nie jest. To tak jak, wiesz, mówią, że czas jest czwartym wymiarem, ponieważ ludzie nie może prawidłowo postrzegać czasu. Mamy zegar czy cokolwiek innego, ale tak naprawdę nie rozumiemy czasu.
czasu. Tak naprawdę nie rozumiemy, że czas mija, ponieważ nie możesz go poczuć w taki sam sposób, w jaki odczuwasz czas."

"możesz poczuć swoje biurko lub, wiesz, możesz zobaczyć rzeczy. Podchodzę do tego trochę egzystencjalnie, Przyznaję, ale czuję, że jest to niematerialne, że twórcy gier i wydawcy, ponieważ nawet możesz mieć ukochane IP. Możesz mieć ukochaną franczyzę. Suicide Squad zabił Justice League. Możesz to mieć i możesz mieć te wszystkie lata zaufania do Rocksteady i rzucić to wszystko, ponieważ zdecydowałeś się zrobić coś, co na papierze może zadziałać. Ukochana franczyza spotyka się z jedną z najgorętszych rzeczy w grach, czyli usługą na żywo, która w pewnym sensie dobiega końca ale idealnie to działa na papierze, prawda? A jednak to absolutna katastrofa lotnicza, absolutna katastrofa lotnicza, absolutna katastrofa lotnicza."

"katastrofa, ponieważ nikt nie chciał o tym mówić w dobry sposób. Ponieważ jesteśmy tak ekstremalni. My też rozmawialiśmy o tym bardzo niedawno. Jesteśmy tak ekstremalni i widzowie są tak ekstremalni. Myślę, że to samo się stało, nie w takim samym stopniu, ale to samo stało się z Breadfall. Breadfall mógł mieć działał na papierze i to nie tylko dla mnie, dla Rafy, aby zagrać jednym z innych, wiesz, aktywów które tu mamy. Ale także po to, by namieszać w protokole Callisto. Tak myślę, Chodzi mi o to, że przynajmniej ja uwielbiam tę grę i myślę, że na papierze obie gry mogłyby działać cuda. Survival Horror, Resident Evil był bardzo modny. Masz gościa, który stworzył Dead Space a potem Breadfall, masz to utalentowane studio, a potem próbują swojego wampirycznego podejścia i jest to rodzaj multiplayerowego podejścia do usług na żywo. I nie zadziałało. Ale w Jednocześnie myślę, że to, co widzimy, to fakt, że nie dostają więcej szans. Nawet jeśli ci się uda."

"Oczywiście, to nie jest gra AAA, Hi-Fi Rush by Tango, ale oni przyszli od tworzenia The Evil Within i Godswire Tokyo. Myślę, że są to gry z pogranicza, jeśli nie właściwe, AAA.
I udało im się z Hi-Fi Rush, który ma mniejszy budżet. Mając to na uwadze, Myślę, że wygląda fantastycznie, a wartości produkcyjne są bardzo interesujące dla tego rodzaju AAA. I mamy też dubbing w języku hiszpańskim, co w przypadku innych gier AAA Microsoftu, z jakiegoś powodu nie dostajemy. W przypadku Saixitry nie otrzymujemy hiszpańskiego dubbingu. A potem dla Hi-Fi Rush, to było dla mnie jak anime. Więc co musisz zrobić? Nie sądzę, żeby to było Nawet refleksja, którą zrobiłeś, zastanawiałeś się nad czasem i tym, jak postrzegamy rzeczy."

"I rozumiem, co masz na myśli, ale czy to ratuje AAA? Czy w ogóle ratuje AA?
Na przykład przeciwko takim grom jak ta, o której wspomniałem?
Mam wrażenie, że na nas, recenzentach i krytykach, ciąży teraz duża presja. Często widzę rozmowy wokół czegoś, co dostaje 7 lub 8 na 10, a to nie jest wystarczające."

"aby zadowolić publiczność, która przychodzi. Mam wrażenie, że teraz wiele osób potrzebuje Metacritic.
aby nawet pomyśleć o kupnie gry, ponieważ jest tak duże nasycenie na rynku gier.
a ponieważ gry teraz, wiele gier sprzed 10 lat trzyma się świetnie. I tak jaki jest powód, by grać w nową grę? To również wywiera dużą presję na recenzenta, ponieważ pod koniec dnia wiesz, że mnóstwo ludzi naprawdę ciężko nad tym pracowało."

"grę. Ale dla ciebie ta gra może nie być świetna. Na przykład, mówiłem o tym, że wiem, że nie mamy nie mamy jej zwiastuna, bardzo mi przykro Raphael, ale rozmawiałem z naszym dobrym przyjacielem i kolegą.
Lassie o Animal Well. Gra, która nie jest dla mnie, mogę docenić, dlaczego ludzie absolutnie ją uwielbiają, ale mówiłem, że to nie dla mnie. A jednak, jeśli przedstawię to stanowisko jako recenzent, nagle to na mnie spoczywa ciężar, no cóż, w pewnym sensie tankuję cokolwiek. 7 na 10 jest teraz postrzegane jako tankowanie wyniku, 7 na 10 postrzegane jako niewystarczające. I jak powiedziałeś Dav, wygląda to tak ludzie potrzebują dziewiątek i dziesiątek, żeby w ogóle móc powiedzieć: ok, jest przyzwoicie."

"To wina wydawcy, nie twoja czy widzów. To wina wydawcy, ponieważ w rozmowach z inwestorami mówią o metascore. Mówią o tym, że zamierzamy wydać trzy gry w następnym roku finansowym, które osiągną ponad 80% w metascore. W ten sposób nakręcona jest branża. I to sprawia, że tak jak mówisz, sprawia to, że sklepy chcą iść do aby ich recenzje pojawiały się częściej i jest to szalone dla wszystkich zaangażowanych."

"To wina wydawcy i nie chcę tutaj przywoływać Nintendo, ponieważ chcę przywołać gdy mówimy o wieloplatformowości i skalowaniu w dół oraz o tym, co oznacza dla nich AAA, co jest inne. Ale ufają oni swoim studiom i IP, nie spieszą się i nie zamknęliby kolejnych gier, jeśli, nie wiem, najnowszy Luigi's Mansion, który nie jest grą AAA, nie odniósł sukcesu lub nie uzyskał 80 plusów na Metacritic. Ale Hi-Fi Rise jest najgorsze Przykład jest możliwy, ponieważ odnieśli sukces i otrzymali wszystkie nagrody, a to takie smutne."

"Chciałbym tylko wprowadzić Final Fantasy VII Rebirth do równania.
Czy mamy zwiastun tego Bena? Miejmy nadzieję.
Ale nie, jest to dla mnie interesująca gra, ponieważ jest prawdopodobnie jedną z największych na świecie.
gier AAA tego roku. I szczerze mówiąc, biorąc pod uwagę sposób, w jaki Dragon's Dogma, dla lepszego sformułowania, zasrała łóżko po premierze, może to być prawdopodobnie najlepiej przyjęta gra tego roku."

"roku. A jednak, wiesz, to sequel Remake'a, więc ludzie już go znają.
To ma swoje zalety. To dobrze znane IP. Square Enix dało jej mnóstwo czasu na rozwijać. To świetna jakość, świetny stan i tak dalej. A jednak wyszedł i jest słabe wyniki. I musisz na to spojrzeć i zastanowić się, czego się spodziewano, jeśli jest to osiągnął gorsze wyniki niż Square? To kolejna rzecz, którą robią wydawcy, to umieszczanie tych absurdalne oczekiwania. Nie wiemy, czego dokładnie oczekiwali, prawda? Oni po prostu mówią, że nie do końca spełnia oczekiwania. Ponieważ wynik Metacritic dla tej gry to niewiarygodnie wysoka, więc to nie może być krytyczna rzecz. To musi być sprzedaż. Więc to kolejny przypadek, w którym spójrz na to i idź, to gra AAA, jedna z największych gier AAA tego roku. Ukazała się w gdzie ledwo ma, cóż, ma naprawdę ograniczoną konkurencję. I nie została zrobiona wystarczająco dobrze."

"Więc konsumenci nie są zainteresowani w sposób, w jaki Square Enix ma nadzieję. Square Enix jest najwyraźniej nie spełnia ich standardów. To naprawdę zagmatwana sytuacja kiedy mamy do czynienia z branżą, w której wszystko jest tak pokręcone. To znaczy, Final Fantasy to Final Fantasy Fantasy, więc zakładam, że będzie dobrze. Może trzecia część, Re..."

"Illusion.
Mam zamiar to nazwać. Tak, jakkolwiek to nazwą. Zakładam, że to będzie w porządku i dostaniesz może nie dostanie podobnego budżetu na rozwój jak Rebirth, ale to przyjdzie z czasem. Ale jest zaskakujące, prawda? I sprawia, że jeszcze bardziej martwisz się o mniejsze zespoły z ogromnymi budżetami."

"presją. I to jest właśnie to, co zamierzam teraz przenieść do Ninja Theory i Hellblade 2. Ponieważ myślę, że odkąd Xbox zamknął Arkane Austin i Tango, tak, odkąd Odkąd Xbox zamknął Tango i Arkane i ujawnił, że dosłownie nikt nie jest bezpieczny przed ich gniewu, musisz zadać pytanie, czy Ninja Theory też jest bezpieczne?
Hellblade 2."

"Nie wiem. Co o tym sądzimy? Niezależnie od tego, jak Hellblade 2 wygląda, prawda? Ponieważ to gra wygląda absolutnie niesamowicie. Boimy się?
Pozwól, że o coś zapytam, zanim Ci odpowiemy. Co definiuje grę AAA? W przeszłości, Powiedziałbym, że Hellblade 2 jest grą AA. To mniejsza skala. Nie wiem dokładnie budżetów obu gier, ale myślę, że to mniejsza gra, mniejsza skala. Myślę, że to skoncentrowana na pojedynczym graczu. Myślę, że to krótsza historia. Myślę, że są one w pewnym sensie alternatywne w rodzaju historii, którą chcą opowiedzieć itp. Wszystkie były oparte na dźwięku i sztuce w pewnym sensie."

"inny sposób w porównaniu do God of Wars, Horizons, otwartego świata i Last of Us.
i kinowych przygód. Czy powiedziałbyś, że Hellblade 2 jest grą AAA, ponieważ produkcja wartość wzrosła niebotycznie w przypadku sequela, a także zainwestowali w technologię i sztukę, a także w wiele rzeczy w sposobie, w jaki wygląda, brzmi i gra? Albo trzymamy się poprzedniego konwencji, zgodnie z którą AAA oznaczało o wiele więcej rzeczy, nie tylko pod względem gatunku, który jest bardziej ambitny i wyższy. Jak opisałbyś to w kontekście Hellblade?
Widzisz, rzecz w tym, że kiedy sprowadzisz to do tego, co definiuje AAA i AA, miałbyś tendencję do że Hellblade 2 skłaniałby się bardziej w stronę AA. Ale kiedy porównasz, Kiedy spojrzysz na samą ilość czasu, który został poświęcony na rozwój tej gry, Myślę, że Ninja Theory jest znacznie większym studiem niż kiedyś. Więc jest sporo deweloperów pracujących nad tą grą. Musisz założyć, że z taką ilością czasu, jaką to zajęło i z wartościami produkcyjnymi, jest to dość kosztowna gra w porównaniu do pierwszej gry."

"A także, jeśli spojrzysz na inne gry AAA, które pochodzą z Xbox, trudno jest spojrzeć na Hellblade 2 jako na coś innego niż AAA.
I to jest rzecz, która mnie martwi.
Potrójne ostrze, tak."

"To będzie trzecia odsłona serii.
No tak.
Tak, miejmy nadzieję.
Ale to jest rzecz, która naprawdę mnie martwi."

"jest to, że jeśli jest to AAA, jeśli Microsoft i Xbox patrzą na tę grę i oczekują od niej w pewnym sensie spełni wartości AAA.
Właśnie o to mi chodzi, właśnie o to mi chodzi.
W takim razie jesteśmy w tarapatach. Bo bądźmy szczerzy, prawda? Ilość ludzi, którzy zagra w Senua's Saga Hellblade 2 będzie w zasadzie odizolowana od graczy Game Pass."

"Na przykład będą ludzie, którzy kupią grę, ale liczba osób, które w nią zagrają będzie prawdopodobnie w większości pochodzić z Game Pass. Coś, co widzieliśmy również w przypadku Hi-Fi Rush. I pamiętaj, że gra ma teraz podejście wieloplatformowe.
Nie wiem więc, na podstawie jakich wskaźników będziecie oceniać tę grę, ale już teraz jestem tym bardzo zaniepokojony, biorąc pod uwagę sposób, w jaki Xbox potraktował ostatnie tytuły."

"To także sequel.
I jeśli się nie mylę, to wymusili czerwony spadek na Ninja Theory tuż przed tym projektem.
Mam rację?
Nie mogę sobie przypomnieć nazwy tej gry."

"To było coś w stylu trzeciej osoby z szybką walką od Ninja Theory.
I nie odniosło sukcesu. Nie była tak popularna jak Redfall, ale ściągnęli to na Ninja Theory.
Tak, znam dokładnie tę grę.
Jestem prawie pewien, że Rafa nie ma zwiastuna tej gry."

"Bleeding Edge.
Bleeding Edge.
Bleeding Edge, który, nawiasem mówiąc, artystycznie wyglądał naprawdę interesująco.
Ale właśnie o to mi chodzi."

"Zawsze będą mówić, że to było coś, co Ninja Theory chciało stworzyć, że chcieli spróbować swoich sił w projekcie multiplayer, prawda?
Ale to nie był koniec Ninja Theory. To były inne czasy.
A teraz robią to, co robili z poprzednią grą."

"To podobny scenariusz w porównaniu do Alana Wake'a.
Po pierwsze, Alan Wake mógłby zostać określony nawet jako gra niezależna, lub podwójnym A, pomiędzy indie a podwójnym A.
I teraz Alan Wake 2 wygląda mi bardzo podobnie pod względem skali w porównaniu do Hellblade 2."

"Remedy oczywiście powie wam, że to triple-A.
Tak, powiedzą.
Czy musimy teraz zadawać to pytanie, czy lepiej jest dla dewelopera mieć wsparcie potrójnego A, ogromnego wydawcy, czy może lepiej dla nich jest wziąć własne akcje?
Zdefiniuj, co mogą zrobić, tak jak Remedy, prawda?
Remedy zrobiło tę grę z umowami wydawniczymi i tak dalej."

"Wiedzą, co zadecyduje o sukcesie Alana Wake'a 2.
I nie jest to sprzedaż 10 milionów egzemplarzy w momencie premiery.
To powolne spalanie.
I mówili o tym wiele razy."

"To powolne spalanie, które ostatecznie wygeneruje zysk.
I to jest sposób, w jaki będą robić rzeczy.
Więc czy musimy teraz na to spojrzeć i powiedzieć, może szał przejęć i tak dalej, ludzie przychodzący do tych dużych wydawców, aby uzyskać takie, no wiesz, bezpieczeństwo finansowe."

"Czy to nie jest droga naprzód dla potrójnego A?
Myślę, że tworzenie gier jako całość.
Facet z Moon Studios, Thomas Maller, chyba tak to się wymawia, z H, więc nie jestem pewien."

"Ale zagłębił się w szczegóły na Twitterze lub X, w zależności od tego, jak się do tego odnosisz.
I powiedział, że był, wiesz, w pewnym sensie podchodził do przejęć po Ori i zdecydował się tego nie robić.
I wiesz, oczywiście po zamknięciu studia wygląda to na właściwy ruch."

"Ale znowu, nigdy nie wiesz, co się dzieje, cykl życia dewelopera, który ma zostać przejęty.
I to samo, Xbox jest naprawdę, w pewnym sensie, tą chciwością, którą pokazał chcąc Activision Blizzard."

"To przepychanie się przez wszystkie procesy sądowe, wszyscy ludzie mówiący, że może nie powinieneś tego robić, wszystkie te rzeczy, aby zdobyć tę złotą gęś Call of Duty oraz twórcy Candy Crush i World of Warcraft."

"Myślę, że nie zobaczymy przez jakiś czas, czy to faktycznie się opłaci.
Ale już teraz czujesz się, jakbyś włożył wszystkie jajka do tego koszyka, ponieważ teraz Microsoft znacznie dokładniej przygląda się temu, co robi Xbox, czy generuje zyski."

"Podczas gdy wcześniej, w porównaniu do Windowsa i tego, jak jeszcze Microsoft zarabia pieniądze, Xbox był trochę pozostawiony samemu sobie.
Natomiast ten zakład o wartości 70 miliardów dolarów jest czymś, co zwróciło oczy wszystkich na Xboksa.
Tak, to bardzo słuszna uwaga."

"I jestem trochę zaniepokojony.
Myślę, że Senua's Saga Hellblade 2 poradzi sobie znakomicie i krytycznie, Ja bym zakładał.
Myślę, że to, co widzieliśmy do tej pory, jest dobrym przykładem tego, czym będzie gra."

"To znaczy, oczywiście, są rzeczy, które mogą się wydarzyć, które mogą to zmienić, ale zakładam, że ta gra poradzi sobie wystarczająco dobrze w sensie krytycznym.
Ale nie wiem.
Jego sprzedaż jest wszystkim, prawda?
Rynek konsumencki jest wszystkim."

"Więc zobaczymy.
Zobaczymy też, co przyniesie przyszłość.
Ponownie, to będzie pracowite lato.
Pojawi się wiele rzeczy i wiele ogłoszeń."

"Więc może za kilka miesięcy, będziemy w stanie nakreślić bardziej pozytywny obraz branży gier.
Ale jak dotąd rok 2024 był dość mizerny.
Miejmy więc nadzieję, że coś się zmieni w najbliższej przyszłości."

"Ale poza tym, jakieś ostatnie słowa, chłopaki?
A może powinniśmy zakończyć ten odcinek Gaming Gossip?
Gaming dobiegł końca.
Tak."

"Życzę wam, żeby do tego nie doszło, ale czy myślisz, że Hellblade może otrzymać jakikolwiek rodzaj ignoranckiego luzu?
tylko dlatego, że to Microsoft, co strasznie wpłynęłoby na studio a nie markę Xbox, tylko z powodu tego, co widzieliśmy w zeszłym tygodniu?
Wiesz, co mam na myśli?
Tak, masz na myśli to, że ludzie go nie kupują, bo jest bojkot?
Nie jesteś ostrożny z tym, jak się odwdzięczają pod względem tego, co zrobił Microsoft?
Powiedziałbym, że nie zobaczymy tego z prostego powodu Myślę, że już widzieliśmy, jak to się dzieje w drugą stronę, gdzie ludzie, konsumenci, punkty sprzedaży, wszyscy, wszyscy już na to patrzą i idą, Microsoft nie dba o tę grę."

"Nie wprowadzają jej na rynek.
Widzieliśmy to.
Nie ma zbyt dużego nacisku marketingowego na Hellblade.
Więc myślę, że już widzimy to w ten sposób gdzie będzie coś w rodzaju presji konsumenckiej do wspierania Hellblade, co jest dobre, prawda?
Ale nie wiem, czy to wystarczy aby uspokoić potwora wartego biliony dolarów, jakim jest Microsoft."

"Tak, być może.
Być może.
To interesująca rozmowa.
Być może jest to trochę niesprawiedliwie przereklamowane."

"Wiesz, co mam na myśli?
Jak w przypadku mocno promowanego i przereklamowanego produktu, co jest korzystne dla Microsoftu.
To znaczy, jestem całkowicie w porządku dla studia, ale oni wiedzą, co wtedy robią."

"To jak Shogun.
Za kulisami naprawdę chcieli, żeby to się wydarzyło aby marketing gry był darmowy.
Musisz być bardzo, bardzo złym człowiekiem, żeby to zrobić."

"Ale myślę, że to się stanie.
Być może w przyszłym tygodniu będziemy musieli omówić Summer Game Fest i nadchodzących pokazach.
Nie wiem, czy masz jakiś inny plan."

"Ale myślę, że będzie dość ciasno, i będzie tuż za rogiem.
Zaległości się nie pojawią.
A Rafa nie może zebrać tylu trailerów na dyskusję o zaległościach."

"Tak, cóż, i tak do tego dojdziemy, ponieważ porozmawiamy o odcinku 16 Gaming Gossip, co to będzie za tydzień.
Bądźcie więc czujni."

"Prawdopodobnie będzie to coś, czego podgląd programów przed nami, ponieważ najwyższy czas to zrobić.
Ciągle coś się dzieje, więc musimy się wycofywać.
I tak, zaległy odcinek, nie spodziewajcie się go w przyszłym tygodniu."

"Pojawi się wkrótce, może w październiku.
Kto wie?
Bądź na bieżąco.
Tak, w Halloween zrobimy upiorny odcinek o zaległościach."

"Ale tak czy inaczej, to jest 15 odcinek Gaming Gossip.
Byliśmy złymi chłopcami, Ben, Alex i Dav.
I tak, widzimy się na następnym.
Dzięki za oglądanie."

Wywiady

Więcej

Video

Więcej

Zwiastuny filmów

Więcej

Zwiastuny

Więcej

Wydarzenia

Więcej