Polski
Gamereactor
Videos
HQ

GRTV News - Wygląda na to, że PS2 sprzedało się nawet lepiej niż oczekiwano

Były szef PlayStation, Jim Ryan, sugeruje to samo.

Audio transcriptions

"Witajcie wszyscy w kolejnym odcinku GRTV News. Mamy już kwiecień w związku z tym, że właśnie zakończyliśmy wielki weekend wielkanocny, a także właśnie wróciliśmy do was.
prima aprilis, który był dla nas dniem wolnym od pracy w Wielkiej Brytanii i w związku z tym należy powiedzieć, że A. nie ma dużej ilości świeżych ekscytujących wiadomości i B. ze świeżych ekscytujących wiadomości, które tam są, wiele z nich jest trudnych."

"określić, czy są prawdziwe, czy nie, ze względu na fakt, że był to prima aprilis. Ale jest jedna rzecz, co do której wydajemy się być dość pewni i jest to twierdzenie, że były szef PlayStation Jim Ryan. Od jakiegoś czasu wiemy, że PlayStation 2 jest najlepiej sprzedającą się konsolą wszech czasów, ale wygląda na to, że sądząc po najnowszym oświadczeniu Jima Ryana komentarze, że jest to jeszcze większy sukces, niż nam się wydaje. W związku z tym zanurzmy się i sprawdźmy to. Jim Ryan twierdzi, że PS2 sprzedało się ponad 160 milionów sztuk. Czy to prawda? Nowy były CEO PlayStation pożegnany ze światłem reflektorów, zwiększając liczbę PlayStation 2 o 5 milionów. Na dzień dzisiejszy, kwiecień 1 kwietnia, czyli wczoraj, Jim Ryan nie jest już oficjalnie członkiem zarządu PlayStation."

"Były dyrektor generalny firmy Sony pożegnał się z graczami w podcaście na temat PlayStation gdzie podsumowano całą ponad 30-letnią karierę Ryana w firmie. One z pierwszych biur Sony PlayStation w Europie zaraz po premierze pierwszego modelu.
aż do dnia dzisiejszego. Historia medium bez wątpienia, ale która pozostawiła po sobie raczej zaskakujący epilog. Ryan utrzymuje, że PS2 jest najlepiej sprzedającą się konsolą w historii, sprzedała się w 160 milionach egzemplarzy, a nie w 155 milionach, jak podają oficjalne dane samego Sony, którego najnowsze dane dotyczące sprzętu pochodzą z 2012 roku. Ale czy te liczby są prawdziwe? Czy Ryan chciał aby wykorzystać je do wygenerowania ostatniej medialnej gorączki? Trudno powiedzieć, chociaż użytkownik Zugex z Nikko Partners przeprowadził dość szczegółowe dochodzenie w tej sprawie w wątku na X slash Twitter. Kluczowym punktem badania jest to, że minęło dziewięć miesięcy od ostatniej oficjalnej daty i zaprzestania produkcji PlayStation 2 do stycznia 2013 roku. Jest to również ważony w oparciu o oficjalne dane dotyczące dystrybucji PS3 w pierwszych miesiącach koegzystencji."

"Szacunki sugerują, że PlayStation 2, przy braku oficjalnych danych poza słowa Ryana, rzeczywiście był w stanie osiągnąć 159,1 miliona, znacznie zwiększając lukę w stosunku do Nintendo DS i wyznaczając nowy cel dla Nintendo Switch, które ma nadzieję zająć pierwsze miejsce do 2024 roku. Co o tym sądzicie? Czy Jim Ryan mówi prawdę?
Więc tak, wygląda na to, że PlayStation 2 odnosi jeszcze większe sukcesy niż nam się wydawało że jest. Już wcześniej była liderem. 155 milionów to ogromna liczba i jest to jeden że nie spodziewamy się, aby cokolwiek mogło ją przejąć, chyba że Nintendo Switch może nadrobić zaległości. PlayStation 4 osiągnęło pułap około 170 milionów sztuk, ale zostało wycofane, Mówię, że została wycofana, nie jest już produkowana, więc PlayStation 4 nie będzie już produkowane."

"zbliży się do tej liczby. Nintendo Switch jest jedyną konsolą, na którą patrzysz i myślisz, że to prawdopodobnie ma na to szansę, ponieważ PlayStation 5 jest już w połowie drogi.
swojej generacji, na chwilę obecną jest to około 50 milionów sztuk, więc albo musiałaby mieć naprawdę długą generację, PlayStation 5, albo musiałby mieć ogromny napływ sprzedaży. Nintendo Switch, z drugiej strony, jak wiemy, nie będzie otrzyma swojego następcę najprawdopodobniej w 2024 roku, oznacza to, że ma ten rok na nadrobienie zaległości. Teraz to około 140 milionów sztuk, Nintendo Switch, co oznacza dogonienie PlayStation 2, musi wygenerować około 50 milionów sztuk, ale żeby dogonić sprzedaż PS2 którą ostatnio rzucił Jim Ryan, musi dogonić kolejną 20 milionów sztuk, co jest ogromną ilością, ale jak wiemy z obserwacji Nintendo Switch sprzedaży na przestrzeni lat, ludzie lubią tę konsolę i nawet kiedy następca Nintendo Switch wyjdzie, spodziewałbym się, że Nintendo Switch będzie kontynuować sprzedaż i najprawdopodobniej nadal będzie produkowany przez krótki czas, więc istnieje bardzo realna szansa, że Nintendo Switch stanie się najlepiej sprzedającą się konsolą wszech czasów, ale do tego czasu PlayStation 2 ma jeszcze większą przewagę na czele stawki, więc wygląda na to, że kluczowa rzecz do wyciągnięcia z tego. W przeciwnym razie to cały czas, jaki mamy na dzisiejszy odcinek GRTV News, wrócimy jutro na kolejny tydzień, więc bądźcie czujni."

"gdzie, miejmy nadzieję, będziemy rozmawiać o czymś znacznie bardziej interesującym, ale Tak, dziękuję za oglądanie i do zobaczenia w następnym odcinku. Trzymajcie się wszyscy."

Wiadomości GRTV

Więcej

Video

Więcej

Zwiastuny filmów

Więcej

Zwiastuny

Więcej

Wydarzenia

Więcej