Polski
Gamereactor
Videos
Suicide Squad: Kill the Justice League
HQ

GRTV News - Warner Bros. odszedł rozczarowany sprzedażą Suicide Squad: Kill the Justice

Gra nie spełniła oczekiwań sprzedażowych, co potwierdził gigant rozrywki.

Audio transcriptions

"Witajcie wszyscy w kolejnym tygodniu wiadomości GRTV. Dzisiaj porozmawiamy o czymś, o czym zaczęło się mówić na początku lub pod koniec zeszłego tygodnia, dobrze?
Chodzi o Suicide Squad Kill the Justice League, który jest jedną z największych premier w lutym, mimo że nie wyszedł jeszcze przez cały miesiąc.
Warner Brothers, firma macierzysta Rocksteady, która stworzyła grę, przedstawiła już swoje zdanie na temat wydajności gry."

"Ponownie, gra jest dostępna dopiero od kilku tygodni, ale już teraz Warner Brothers stwierdziło w rozmowie finansowej, że gra nie spełniła oczekiwań, co nie jest do końca zaskakujące, biorąc pod uwagę, chcę powiedzieć, średnie, ale bardziej rozczarowujące recenzje, które otrzymała, jak również fakt, że widzimy bardzo ograniczoną liczbę osób grających w grę na platformach, na których możemy zobaczyć dane graczy, na przykład Steam."

"W związku z tym przejdźmy do konkretów.
Suicide Squad Kill the Justice League nie spełnił oczekiwań Warnera. Podczas rozmowy finansowej nie podano żadnych liczb, ale porównanie z tym samym okresem ubiegłego roku nie pozostawia wątpliwości.
Może nie jest to zaskoczeniem, ale dla nas wszystkich wydawało się oczywiste, że Suicide Squad Kill the Justice League będzie klapą."

"Oprócz wszystkich wad projektu i rozgrywki, które tak dobrze wskazaliśmy w naszej recenzji, gra Rocksteady miała katastrofalną przedpremierę i ani gracze konsolowi, ani PC nie byli w stanie wesprzeć gry.
Powiedziałem, że wydaje nam się to oczywiste, a teraz mamy na to dowód dzięki spotkaniu z inwestorami w Warner Brothers.
Firma poinformowała, że Suicide Squad Kill the Justice League nie spełnił naszych oczekiwań od czasu premiery na początku kwartału, więc nasz biznes gier stoi w obliczu trudnego porównania rok do roku w pierwszym kwartale, powiedział Gunnar Wiedenfels, dyrektor finansowy Warner Brothers Discovery."

"W zeszłym roku Warner Brothers wprowadziło na rynek Hogwarts Legacy, które stało się najlepiej sprzedającą się grą 2023 roku w Stanach Zjednoczonych pod względem sprzedaży w dolarach i sądzę, że tak samo jest w Wielkiej Brytanii.
Tak więc porównanie rok do roku może być jeszcze bardziej bolesne, jeśli to możliwe.
Przyszłość gry wygląda teraz jeszcze bardziej niepewnie, choć jest nadzieja, że pojawienie się niektórych treści DSL, takich jak The Joker czy Mr Freeze, zachęci niektórych graczy do dołączenia do usługi na żywo."

"W każdym razie nie wygląda na to, że ten skład przetrwa dłużej w obecnym kontekście.
Więc tak, po prostu, Suicide Squad Kill the Justice League nie radzi sobie zbyt dobrze.
Nie jesteśmy zbyt pewni, jak radzi sobie na konsolach, ponieważ nigdy tak naprawdę nie widzimy danych graczy na PlayStation i Xbox.
To coś, co zazwyczaj jest trzymane w tajemnicy."

"Ogólnie rzecz biorąc, możesz stwierdzić, czy gra radzi sobie dobrze, jeśli pójdziesz do sklepu i zobaczysz, że jest wśród 10 najlepszych gier w twoim regionie, co nie jest zbyt użytecznym sposobem na ujęcie rzeczy w ramy.
Możemy jednak przejść do Steam i skorzystać z platformy SteamDBCharts, gdzie w tej chwili minęły zaledwie trzy tygodnie od premiery gry.
Na Steamie gra mniej niż tysiąc osób i jest to 24-godzinny szczyt."

"Obecnie w grę gra mniej niż 400 osób, a w szczytowym momencie, w okolicach premiery, liczba ta wynosiła około 14 000, Biorąc pod uwagę, że Helldivers stale aktualizuje pojemność swoich serwerów do ponad 800 000 w tym momencie, szczyt wszech czasów na Steamie poniżej 13 500 jest dość tragiczny.
Tak. Do tego dochodzą recenzje użytkowników, które mówią o 78,76% pozytywnych."

"Ale warto powiedzieć, że aby zostawić recenzję użytkownika, wszystko, co musisz zrobić, to posiadać grę.
Więc niekoniecznie traktowałbym recenzje użytkowników jako coś szczególnie wiarygodnego.
Ale tak, długa historia jest taka, że odkrycie Warner Bros. nie jest zbyt zadowolone z Suicide Squad Killing Justice League w tej chwili, co nie sądzę, by wiele osób było zbyt zaskoczonych."

"Już wydawało się, że gra będzie miała trudne zadanie i że będzie musiała, powiedzmy, przeciwstawić się oczekiwaniom, aby odnieść sukces.
Ale niezależnie od tego, nie wygląda na to, by gra radziła sobie zbyt dobrze. Może uda im się to zmienić, ale osobiście nadal uważam, że gdy tylko Roxanne będzie musiała powiedzieć, że ta gra nie wypali, przejdziemy do następnej.
Podobnie jak mam nadzieję, że Arcane zrobi z Redfall, zamiast spędzać lata na próbach naprawienia tej gry, wykorzystaj swoje zasoby gdzie indziej, wróć do tego, na czym się znasz i wróć do tego, w czym jesteś naprawdę, naprawdę, naprawdę dobry dla obu studiów, historii dla jednego gracza."

"Miejmy nadzieję, że tak się stanie. W przeciwnym razie, jeśli spróbują to odwrócić, pamiętaj, aby publikować więcej informacji.
Wiemy, że Suicide Squad zostanie rozszerzony o inne postacie, takie jak Joker, Mr. Freeze, a także strachy na wróble.
Ale ponownie, możesz przeczytać więcej na ten temat w swoim lokalnym regionie praw do gier."

"Ale poza tym, to wszystko, co mamy w dzisiejszym odcinku GRTV News. Wrócimy jutro na kolejny odcinek, więc bądźcie czujni.
Do tego czasu życzę wam miłego poniedziałku i do zobaczenia po drugiej stronie. Trzymajcie się wszyscy."

Wiadomości GRTV

Więcej

Video

Więcej

Zwiastuny filmów

Więcej

Zwiastuny

Więcej

Wydarzenia

Więcej