Polski
Gamereactor
Videos
Helldivers II
HQ

Helldivers II - Recenzja wideo

Dzielimy się naszymi przemyśleniami i opiniami na tematArrowhead Game Studios przebojowej strzelanki z perspektywy trzeciej osoby, która pojawiła się na PC i PS5.

Audio transcriptions

"Helldivers 2 można podsumować w dość prosty sposób. Lądujesz na planecie, wykonujesz masę zadań, strzelasz do owadów i robotów, co czasem jest głównym zadaniem, a potem wracasz na swój statek.
Helldivers 2 jest dość prosty w swoim rdzeniu, ale oczywiście możesz podsumować prawie wszystkie gry w tak prosty sposób. Lądujesz, musisz dotrzeć do jakiegoś punktu, strzelasz, wykonujesz zadanie i wracasz na swój statek."

"Powtarza się to w kółko, a po kilku przejściach czuliśmy się prawie trochę znudzeni, ale jednocześnie w całej tej prostocie było coś zabawnego.
Jeśli jesteś w stanie zaakceptować prostotę, Helldivers 2 udaje się być zabawną grą.
Nasz pierwszy skok odbył się w pojedynkę, zanim zdaliśmy sobie sprawę, o ile więcej zabawy jest z innymi."

"Oprócz prostego uświadomienia sobie, że tak właśnie powinno się tego doświadczać, zdaliśmy sobie również sprawę, że misje nabierają zupełnie innego charakteru z sojusznikami.
Po każdej ukończonej misji musieliśmy wrócić na nasz statek.
Po każdej ukończonej misji awansujesz na wyższy poziom, a kiedy musisz wrócić na swój statek, to tylko po to, by przygotować się do następnej misji."

"Za pomocą mapy wybierasz planetę, którą chcesz odwiedzić.
Pokazuje również, jak blisko jesteś zwycięstwa, które jest grupowym wysiłkiem wszystkich graczy w Helldivers 2.
Wybór planet w momencie premiery jest nieco zbyt mały, choć są one dość zróżnicowane i oferują kilka różnych misji.
W jednej na przykład walczyliśmy z robotami, i to z podkręconym poziomem trudności, a napięcia było znacznie więcej niż podczas początkowych potyczek."

"Tutaj każdy strzał i granat stawał się ważny.
A ponieważ zarówno amunicja, granaty, jak i pakiety stymulacyjne są ograniczone, ważne jest, aby korzystać z tego, co masz, dopóki nie znajdziesz miejsca na oddech, aby popchnąć sekwencję, aby schłodzić nowe zapasy.
Zarządzenia, które możesz schłodzić, są używane dość często i nawet jeśli mają krótki czas odnowienia, zanim będą mogły zostać ponownie użyte, wolelibyśmy, aby były nieco bardziej ograniczone."

"Ataki powietrzne stają się nieco gorączkowe, gdy jesteś w czteroosobowym oddziale, jednak efekt jest genialny z naprawdę potężnymi eksplozjami i światłami, co prowadzi nas do grafiki.
I tutaj uważamy, że Helldivers 2 działa bardzo dobrze pod wieloma względami.
Grafika nie jest najbardziej zaawansowana technicznie, daleko jej do tego, ale wszystko, od obrazu po wspomniane efekty świetlne, jest naprawdę ładne."

"Istnieją również obszary, w których nie do końca osiąga poziom wizualny, którym jesteśmy obecnie rozpieszczani, ale ponieważ płynie tak dobrze podczas biegania po planetach, nie byliśmy zbyt krytyczni w tej kwestii.
Ścieżka dźwiękowa również dodaje świetnej atmosfery, a efekty dźwiękowe są dobrze dobrane.
Podsumowując, nie jest to światowa klasa od strony technicznej, ale jest zdecydowanie dobrze."

"Chociaż doceniamy Helldivers 2 w obecnej formie, stwierdzamy, że nie jest tak dobry, jak myśleliśmy.
Mamy wrażenie, że można było ją nieco bardziej dopracować.
Statek, na który wracasz, wydaje się raczej nieużywany, fabuła gry jest raczej cienka i chociaż nie wymagamy, abyś wypełnił ją po brzegi aktywnościami i innymi rzeczami, poczucie toczącej się wojny na pełną skalę można było wzmocnić."

"Kilka dodatkowych pomieszczeń na twoim statku, z kilkoma postaciami niezależnymi, z dialogami, które zmieniają się w zależności od twoich postępów, zajęłoby bardzo niewiele, aby Helldivers 2 było głębsze.
Nie podoba nam się również fakt, że musisz być cały czas online, nawet jeśli zamierzasz płynąć sam.
Coś, co naprawdę przemawia na korzyść Helldivers 2, to fakt, że pozwoli ci on na samotną wyprawę."

"Coś, co naprawdę przemawia na korzyść Helldivers 2, to fakt, że pozwoli ci działać w pojedynkę.
Coś, co naprawdę przemawia na korzyść Helldivers 2, to fakt, że pozwoli ci działać w pojedynkę.
Wszystko będzie ewoluować, a nowe rzeczy zostaną dodane.
Mimo to, w obecnej formie, jest to zabawne widowisko akcji, które zdecydowanie najlepiej sprawdza się, gdy grasz z innymi."

"Pomimo powtarzalności, świetnie się przy tym bawiliśmy i nie możemy się doczekać nurkowania na nowych planetach, aby ocalić ludzkość."

Recenzje

Więcej

Video

Więcej

Zwiastuny filmów

Więcej

Zwiastuny

Więcej

Wydarzenia

Więcej