Polski
Gamereactor
Videos
HQ

Volvo XC60 - Godzina EV

Łamiemy złotą zasadę i wraz z XC60 przyglądamy się naszej pierwszej hybrydzie, ale nie martwcie się, bo choć jest to Volvo z przeszłości, jest to również fundament Volvo przyszłości.

Audio transcriptions

"Witajcie w kolejnej godzinie EV. Tym razem po raz pierwszy w historii, przyjrzymy się hybrydzie plug-in zamiast pełnoprawnemu pojazdowi elektrycznemu. I jest ku temu dobry powód, ponieważ my tutaj, w Skandynawii, mamy tendencję do skłaniania się ku Volvo."

"kiedy tylko robi się ciężko. Tak naprawdę jest to w nas zakorzenione. I jeśli zauważyłeś, W ciągu ostatnich dwóch dni Dania zamieniła się w zimową krainę czarów, a w mojej okolicy spadło ponad 90 centymetrów śniegu. I znalazłem się w na rozdrożu, gdzie zastanawiałem się, czy całe zaufanie, które pokładamy w producencie takim jak Volvo dobrze ulokowane? Cóż, to jest XC60. Jest ostoją w ofercie Volvo i nawet jeśli przejeżdża tylko około 70-80 kilometrów na samej energii elektrycznej, nadal jest ikoną."

"Rzućmy więc okiem.
To jest moment, w którym muszę ci powiedzieć, że w pewnym sensie łamiemy tutaj naszą własną zasadę.
Ta seria wideo nazywa się EV Hour, Electrical Vehicle Hour, ale XC60 jest hybrydą. To oznacza, że w naprawdę dobrych warunkach będziesz w stanie przejechać około 80 szacunków, WLTP mówi, że do 100 kilometrów na czystej energii elektrycznej. I chociaż ta liczba jest w pewnym sensie Fantazja, uzyskałem około 65 do 70 kilometrów zasięgu czystego EV, kiedy jeździłem XC60."

"To całkiem nieźle jak na tak duże, nieporęczne i ciężkie Volvo. I z pewnością w połączeniu z dużym zbiornikiem paliwa, będziesz w stanie przejechać spory dystans. A czysta prawda jest taka, że nadal istnieje miejsce dla silników spalinowych, w szczególności w połączeniu z silnikami elektrycznymi, przynajmniej na razie. Pomyśleliśmy więc, że skąpimy trochę na naszej jednej zasadzie i zobaczyć, co potrafią nowoczesne hybrydy, przynajmniej zanim ostatecznie wypuścimy je na pastwisko."

"za jakiś rok. Nawet jeśli XC60 brakuje zabawek i gadżetów w porównaniu do większości nowoczesnych pojazdów elektrycznych, nadal znajdziesz tu fajne rzeczy. Pełna integracja z Google, masujące fotele, wyświetlacz head-up, Zestaw głośników Barris & Wilkins, bezprzewodowa podkładka ładująca. To wszystko jest tutaj, nawet jeśli musisz użyć kabla do Apple CarPlay powinna być w tym momencie karana wieloletnim więzieniem."

"Poza tym mówimy o 455 koniach mechanicznych, 6,4-kilowatowym ładowaniu, napędzie na cztery koła z jednym pedałem i 1,6 metra wysokości. To jest bestia. Bestia z prezencją.
Prawie szlachetna postawa. Wszystkie te specyfikacje są naprawdę imponujące, ale kiedy porównasz je z coś takiego jak EX90, który ma zadebiutować w niektórych miejscach, a już zadebiutował w innych, to wygląda trochę przestarzale w porównaniu. Tak więc, chociaż nie ma nic złego w i mógłbym z łatwością polecić Ci jego zakup dzisiaj, prawdopodobnie, dla mojego dobra, wstrzymaj się trochę i zainwestuj w Volvo przyszłości."

"Volvo przeszłości? Jasne, ale nie zapominajmy, że droga do przyszłości została wybrukowana dziedzictwo, a tym dziedzictwem jest XC60. To właśnie dzięki samochodom takim jak ten, Volvo nie tylko nie tylko przetrwało, ale i rozkwitło. I uważam, że jego wytrzymałość, a przynajmniej oczekiwanie, że jest w stanie zniszczyć każdą przeszkodę, którą na niego rzucisz, jest jedną z bardziej zachwycających niespodzianek tego samochodu."

"Śnieg w Danii nie przestawał padać w ciągu ostatnich kilku dni, a dla wielu samochodów tam, gdzie mieszkam, dość trudno było ruszyć w drogę. Taka jest prawda. Jestem na na skraju zwrotu tego samochodu, a jedną rzeczą, której będzie mi brakować, jest to, że jest off-road.
Zdolności terenowe, pewna wytrzymałość w sercu DNA Volvo. I jeśli można to przenieść do EX90, platformę elektryczną wykonaną w tak skomplikowany sposób, myślę, że to może być naprawdę dobre."

"ciekawe. Podoba mi się Volvo XC60, ale sam bym go nie kupił. Lubię zabawki, gadżety, masywne ekrany i trochę więcej polotu we wnętrzu. Ale moi rodzice kupili Volvo dla mnie całe dzieciństwo, a po przejażdżce XC60 widzę, skąd się biorą. Dla mojego własnego dobra mogę Wam jednak powiedzieć jedno. Boże, nie mogę się doczekać jazdy EX90. Mam nadzieję, że Volvo wkrótce mi na to pozwoli."

"Do zobaczenia na następnym."

EV Hour

Więcej

Video

Więcej

Zwiastuny filmów

Więcej

Zwiastuny

Więcej

Wydarzenia

Więcej