Polski
Gamereactor
Videos
Prince of Persia: The Lost Crown
HQ

Prince of Persia: The Lost Crown - Recenzja wideo

Przeżyliśmy przygodę w czasie w najnowszej przygodowej grze akcji firmy Ubisoft, która przenosi serię Prince of Persia z powrotem do jej korzeni 2D.

Audio transcriptions

"Kiedy Prince of Persia The Lost Crown został zapowiedziany podczas Summer Game Fest w zeszłym roku, byliśmy bardzo zadowoleni.
początkowo nieco sceptycznie nastawieni do tej gry. Nie byliśmy zbyt pewni kierunku artystycznego a ostatnie nieszczęścia serii również dały nam się we znaki. Ale kilka dni później mieliśmy okazję zagrać w grę po raz pierwszy i większość naszych obaw została rozwiana."

"Ale najważniejsze pytanie brzmi, czy ta metroidvania 2D zdoła zapewnić rozrywkę przez cały czas jej trwania?
Odpowiedź na to pytanie jest prosta, tak, tak. Ale nie jest to pełna i nieskrępowana wygrana dla Ubisoftu. Po pierwsze, chcielibyśmy stwierdzić, że styl 2D działa bez wysiłku a sposób prezentacji rozgrywki jest na najwyższym poziomie. To płynna, szybka gra, ekscytująca przygoda, która trzyma cię w napięciu od pierwszej minuty aż do napisów końcowych dzięki trudnym platformówkom i wymagającym wrogom. Pod tym względem jest to Prince of Persia na wskroś. Ponadto elementy metroidvanii są dość dobrze przedstawione. Uderzasz ściany i nie będziesz w stanie dalej się rozwijać ani eksplorować bez odpowiedniej umiejętności lub narzędzia i to jest mniej więcej tak przewidywalne i znajome, jak każda inna metroidvania na przestrzeni lat."

"Działa to na podstawowym poziomie, ale głównym problemem Ubisoftu jest sposób, w jaki łączy metroidvanię z nadrzędną narracją gry. Narracja przenosi Sargona przez całą Górę Qaf, legendarne miejsce, w którym czas nie działa już liniowo.
sensie. I tu właśnie wkradają się elementy metroidvanii. Ponieważ będziesz musiał odwiedzać unikalne biomy, wykonywać zadania, rozmawiać z postaciami, zdobywać nowe umiejętności i ekwipunek, a wszystko to na drodze do niszczycielskiej finałowej bitwy. Pomysł jest dobry i rozsądny ale w praktyce wygląda to bardziej na serię przeszkód, które Sargon musi przeskoczyć."

"aby dotrzeć do ostatecznego celu. Brakuje finezji w sposobie prowadzenia narracji I podobnie, duża część historii jest opowiadana przez wyskakujące okna dialogowe, nie ma tej samej grawitacji, co inne przygodowe gry akcji. Ale na szczęście, gdzie brakuje w sensie narracyjnym, gra wyróżnia się w wielu innych obszarach. Weźmy na przykład platformówki na przykład. Istnieją sekcje o różnym poziomie trudności, ale każda część gry pozwala na ci popisać się zrozumieniem mechaniki tak, jak uważasz za stosowne. I to jest fantastyczne, ponieważ tak wiele umiejętności robi nieco inne rzeczy i pozwala Sargonowi pokonywać wyzwania postawione przed nim na wiele sposobów. Pomiędzy używaniem systemów cofania czasu do teleportacji do powietrznych skoków i podwójnych skoków, wspinania się po ścianach i skoków oraz chwytów ślizgi i wiele więcej, istnieje cała masa technik ruchowych, które mają zastosowanie do większości miejsc wokół Mount Kath. Są one również bardzo przydatne, jeśli chodzi o walkę, czyli podstawowe systemy hakowania i cięcia zostały wzbogacone o kreatywny zestaw umiejętności i broni Sargon to wszechstronna i ekscytująca postać. Góra Kath została zaprojektowana w taki sposób że jest tam mnóstwo wyzwań i dodatkowej zawartości pobocznej do odkrycia i znalezienia, ale jest to również nie jest to ogromny i przytłaczający świat. Jest łatwy do zbadania i podobnie jest z sekretami."

"są zazwyczaj oferowane w taki sposób, że nie będziesz walił głową w ścianę w ich poszukiwaniu.
odpowiedzi. Ubisoft osiągnął przyjemną równowagę między wyzwaniem a łatwością dostępu w grze.
sensie eksploracyjnym. Wspomnieliśmy wcześniej, że główna narracja nie była dokładnie powiązana z fabułą.
metroidvania w zbyt przekonujący sposób, a przez rozszerzenie to Często główna fabuła pozostawiała nieco do życzenia, to samo można powiedzieć o zadaniach pobocznych."

"Duża część z nich polega na odnajdywaniu i wypełnianiu zadań związanych z przedmiotami kolekcjonerskimi w okolicach Mount Kath i inne to pomniejsze historie, które tak naprawdę nigdy nie potrafią zaintrygować. Jasne jest, że jeśli spojrzysz na główne i poboczne misje, Ubisoft ma problemy z narracją w tej grze.
jak również często jest to całkowicie w porządku i użyteczne w porównaniu do rozgrywki, projektowania poziomów, walki, eksploracji, a nawet stylu artystycznego, który rozwija się podczas eksploracji, a następnie często staje się trochę obrzydliwy, gdy w zbliżeniach brakuje cutscenek. Dla nas to idealnie podsumowuje Prince of Persia the Lost Crown. Z wielu powodów ta gra jest absolutnym hitem. Mieliśmy ogromny ogromną frajdę z odkrywania świata i zmierzenia się z wszelkiego rodzaju niebezpiecznymi bestiami i istotami, od mitów i legend, ale to, że ma swoje mocne strony, nie oznacza, że Lost Crown jest domowym hitem. Jest miejsce na poprawę tej gry i sposobu, w jaki została zaprojektowana, w szczególności w sposobie, w jaki opowieść jest spleciona w sensie narracyjnym. Z tą grą teraz w Ubisoft ma genialną platformę, na której może budować swoją przyszłość i mamy nadzieję, że zdecydują się to zrobić, ponieważ jasne jest, że Ubisoft ma powinowactwo do tego typu gier."

Recenzje

Więcej

Video

Więcej

Zwiastuny filmów

Więcej

Zwiastuny

Więcej

Wydarzenia

Więcej