Polski
Gamereactor
Videos
Baldur's Gate III
HQ

Baldur's Gate III - Anna Guxens Wywiad z BIG Conference

Larian Studios zbliżało się do końca 2023 roku, zdobywając lub będąc nominowanym do wielu nagród GOTY, a w Bilbao spotkaliśmy się z ich oczywiście szczęśliwym i dumnym starszym projektantem RPG. Z filmu dowiadujemy się więcej o tym, czym zajmuje się projektant RPG i jak Larian stworzył wiele postaci tak interesujących. Poza tym dyskutujemy o tym, jak wypadł trzeci akt, jak sprawić, by gra była jeszcze lepsza lub jak powinni do niej podejść nowicjusze, a także o tym, jak kontrowersyjne przemówienie TGA zostało skrócone.

Audio transcriptions

"Jesteśmy na konferencji BIG w Bilbao, a teraz porozmawiamy o jednej z najlepszych gier tego roku Rozmawiamy o Baldur's Gate i będziemy rozmawiać z Anną z Larian, dziękujemy, że do nas dołączyłaś.
Dziękuję Po pierwsze, wiesz, The Game Awards to jedno, potem oczywiście jest wiele nagród na całym świecie, nasze własne Byliśmy częścią The Game Awards, a także oficjalnym jury, jak się czułeś z nagrodą i z małą ilością czasu?
twoi koledzy mieli na świętowanie jej i dzielenie się nią z twoimi współtwórcami?
Pamiętam, że kiedy tworzyliśmy grę, czasami mówiliśmy, że nie ma mowy, żeby zdobyła jakiekolwiek nagrody."

"musimy coś ulepszyć, więc pracowaliśmy ciężej, aby poprawić rzeczy, które naszym zdaniem nie były tak dobre, prawda?
i jest to jedna z rzeczy, która nas motywowała, widząc, że gracze cieszą się ze wszystkiego i widząc, że faktycznie wygrywa grę roku.
na przykład, to po prostu oszałamiające, to było ogromne dla wszystkich studiów, wszystkie biura świętowały jednocześnie wszyscy zostaliśmy o 5 rano, tak, warto, to taki wielki moment i oczywiście szkoda, że jest mało czasu, aby powiedzieć nasze podziękowania, ponieważ jest tak wielu ludzi, którzy sprawili, że było to możliwe."

"i chcemy się upewnić, że zostaną docenione i podziękować im za ale tak, znaleźliśmy inne sposoby dotarcia i przekazania tych wiadomości Wydaje mi się, że Sven również niedawno opublikował ogromną, szczerą wiadomość, którą chciał powiedzieć Ale tak, dziękuję wszystkim, którzy grali i wspierali nas i cały zespół, który jest tak dobry."

"i jesteście dobrzy w wielu rzeczach, ale także w angażowaniu społeczności.
więc jestem pewien, że ta wiadomość została w końcu dostarczona i cieszymy się z tego.
Co możesz nam powiedzieć o swojej roli w studiu i dokładnie w tej grze?
Wiemy, że zajmujesz się projektowaniem narracji, ale co jeszcze możesz nam o tym powiedzieć?
więc projektanci RPG, zajmujemy się pełnymi regionami gry więc jesteśmy tam od samego początku, projektując narrację, co się tam dzieje."

"jakich ludzi spotykamy, co mogę tam zrobić jako gracz, prawda?
więc zaczynamy projektować wszystkie te momenty, w których możesz grać ogólnie w regionie.
a następnie podążamy za tym do samego końca pracujemy z zespołami, aby je wdrożyć, wprowadzić w życie i upewnić się, że są dobre i zabawne, gdy są faktycznie odtwarzane na samym końcu."

"a nasz przyjaciel powiedział, że Baldur's Gate 3, sama historia wyglądało to jak podejście do historii w stylu Big XL ale potem był zszokowany tym, jak dobrze zaprojektowane są postacie i ich historie.
tak, że kiedy grasz dalej, wciąż się z nimi angażujesz i wciąż interesujesz się ich kilkoma różnymi fabułami Więc jak do tego podchodzicie, żeby to działało?
ponieważ czasami, gdy normalnie gram w duże RPG dzieje się tak, że skupiasz się na dwóch ulubionych postaciach i to wszystko."

"więc wielkie brawa dla zespołu scenarzystów z Larian.
ponieważ to oni ożywiają te wszystkie postacie.
Sprawiają, że czują się wiarygodni, ugruntowani, interesujący, głupi i zabawni.
Więc w Larian pracowaliśmy z..."

"Każdy pisarz ma prawo własności do postaci, które pisze.
więc to oni znają je najlepiej i mogą dostarczyć je do samego końca.
więc zazwyczaj ta sama osoba pisze te same postacie przez cały czas.
więc zachowują ten sam głos, są wierni sobie w tej kwestii."

"i mają wszystkie te pomysły na to, co ma sens, co by zrobili wrzucają te wszystkie nowe fajne pomysły co do OK, to byłoby o wiele zabawniejsze, prawda? Możemy to zrobić?
No tak, idziemy na całość! Więc tak, oto jak to zrobimy I coś bardzo skromnego, co powiedziałeś wcześniej, to to, że wy naprawdę nie spodziewaliście się wygrać tej nagrody lub innych nagród i dlaczego?
Czy to dlatego, że jest to rodzaj hardkorowego RPG od Larian?
rodzaj znaku towarowego lub rodzaj projektu, którego możemy się spodziewać?
Czy czułeś, że to zbyt hardkorowe dla szerszej publiczności?
Że Turnbase może odstraszyć niektórych ludzi, tak jak widzieliśmy ten mem?
Albo jaki był powód, który jednocześnie jest dla was pokorny do poprawy Jaki był powód?
Tak, to bardzo trudny temat, prawda?
Ponieważ nigdy nie wiesz, jak sprawy się potoczą Tak czy inaczej, możesz mieć bardzo dobrą grę, ale jeśli nie dotrze ona do ludzi po prostu jej nie znajdą, prawda?
Więc to był duży strach, jak sądzę Mówię chyba tylko za siebie, a nie za Larian Ale po prostu wiedząc, że mamy coś dobrego i że to nie dotrze do ludzi i nie spróbują tego i nie zobaczą, że to naprawdę świetna zabawa Myślę, że to było największe wyzwanie do pokonania, prawda?
Bardzo się cieszę, że udało nam się dotrzeć do tych ludzi i przekonują się, że to świetna zabawa."

"Jak dużo z Baldur's Gate, poprzednich gier a ile Larian, głównie Divinity myślisz, że jest w tej formule?
Chodzi mi o to, że w Larian chodzi o agencję gracza, prawda?
i dostarczanie angażujących, emocjonalnych historii które zawsze mają gracza w centrum, prawda?
Więc albo z Divinity, albo z Baldur's Gate tworzymy bardzo silne systemy w rozgrywce które wspierają również narrację, prawda?
Więc tworzymy tę piaskownicę, w której możesz się bawić ale jest to również dostarczane przez bardzo ciężką fabułę i bardzo ciekawą, trzymającą w napięciu, angażującą emocjonalnie historię i myślę, że w tym tkwi siła, prawda?
Masz bardzo mocną historię i postacie a także bardzo silne systemy rozgrywki i spraw, by ze sobą współpracowały I wszystko, co mówiliśmy o osiągnięciu jakości i wyniku, w którym otrzymałeś tę nagrodę i gdzie ludzie są absolutnie podekscytowani grą ale może możemy powiedzieć, że nie jest idealnie, prawda?
Więc niektórzy fani mówią mi, że trzecia tercja gry nie jest tak, wiesz, tempo lub tak dobrze zapakowane jak poprzednie tercje Jak się z tym czujesz?
Albo o rzeczach, które być może można by poprawić Nie wiem, w obecnej grze czy w przyszłych?
Myślę, że to bardzo podchwytliwe pytanie, prawda?
Ponieważ kiedy grasz całą grę każdy akt ma swój własny smak, zwłaszcza a akt 2 ma szczególnie mocny moment zamykający moment zamykający, który po prostu zamyka całą erę a potem zaczyna się w Akcie 3 zwłaszcza jeśli masz tyle godzin spędzonych w pozostałej części gry możesz poczuć się jak w zupełnie innym tonie i bardzo drastycznie się zmienia, prawda?
Myślę, że to ważne ponieważ niektórzy ludzie najbardziej lubią ton aktu 3."

"niektórzy ludzie najbardziej lubią ton aktu 2 Rozumiem, że ta zmiana jest czymś trudnym do przezwyciężenia.
szczególnie, ale daj mu szansę i jest to coś, o czym również będziemy pamiętać, idąc naprzód po prostu widząc, jak radzimy sobie z tą zmianą tonu aby rzeczy były mniej drastyczne I poruszyliśmy kwestię hardkorowości gry ale teraz oczywiście będzie bardzo popularna jeśli jeszcze nie był, nie tylko przez twoją własną społeczność ale także więcej osób, które być może grają w bardziej swobodne gry jest teraz zainteresowanych grą Baldur's Gate 3 Więc jakie byłoby najlepsze podejście?
dla nowicjusza w hardcorowych grach RPG lub tradycyjnych grach RPG, że tak powiem zmierzyć się z grą tak głęboką i złożoną jak Baldur's Gate 3 od samego początku?
Myślę, że nie musisz być onieśmielony systemami i ich głębią."

"ponieważ jest zaprojektowany w taki sposób, że możesz po prostu dobrze się bawić nie musisz rozumieć i uzyskać pełnego doświadczenia jak, będę wiedział wszystko Nie potrzebujesz tego, po prostu musisz się z tym pogodzić, baw się dobrze."

"Nie uda ci się, to w porządku, to też część historii, prawda?
i tak, są też różne tryby wyzwań które kładą większy nacisk na fabułę, na przykład niż na samo wyzwanie więc jest to również coś, czego możesz użyć, aby po prostu zacząć a społeczność była również ogromna we wspieraniu i dodając, wypełniając informacje, które uważają gracze mogą potrzebować wiedzieć, zaangażować się więc zaangażowanie się w społeczność jest również dobre ale ponownie, nie czuj się onieśmielony po prostu idź na całość, baw się dobrze Jestem pewien, że sobie poradzisz I na koniec, jak się czujesz osobiście?
Myślę, że to była podróż gra się skończyła, nagroda jest tam teraz chyba są rzeczy do naprawienia ale co jeszcze?
Jak się czujesz? Jesteś wyczerpany?
Czy jesteś podekscytowany tym, co będzie dalej?
Czy naprawdę chcesz skupić się na rzeczach do poprawy w grze?
Tak, czuję się bardzo dumny i bardzo podekscytowany nadchodzącymi wydarzeniami Jestem po prostu gotowy, aby wrócić do tego samego rodzaju środowiska, które mamy tworząc gry, prawda?
ponieważ jest to najbardziej ekscytująca część po prostu widzieć, jak rzeczy przechodzą od ludzi do rzeczywistości więc jest to coś, co zawsze sprawia mi frajdę."

"żeby było tego więcej Pamiętam, że miałeś panel tutaj na dużej konferencji jutro, prawda?
Co możesz nam powiedzieć, zanim weźmiemy w nim udział jutro?
Tak, więc jest to tylko przegląd wysokiego poziomu jak radzimy sobie z tymi narracyjnymi momentami w Baldur's Gate 3, aby stworzyć te momenty rozgrywki są interesujące i zabawne Jakiego rodzaju momenty rozgrywki pojawiają się w naszej grze?
a jakich momentów rozgrywki nie dodalibyśmy do naszej gry?
po prostu trochę zrozumienia rdzenia tego, co budujemy abyśmy mogli, od tego rdzenia, zacząć tworzyć wszystkie te ogromne sieci historii, prawda?
A dla młodych deweloperów zebranych tutaj co możesz im powiedzieć o swoim pochodzeniu?
Jak zostałeś projektantem gier RPG?
Myślę, że historia każdego dewelopera, jeśli zapytasz opowiedzą Ci zupełnie inną historię, prawda?
Więc moja też jest trochę dziwna, powiedziałbym więc przyszedłem bardziej z komunikacji audiowizualnej więc pracowałem trochę więcej nad scenopisarstwem."

"a także mediami interaktywnymi jak interakcja gracz-komputer i analiza danych więc moje tło było trochę bardziej po tej stronie a potem zacząłem pracować nad grami niezależnymi i programowaniem, robieniem sztuki noszenie wielu kapeluszy i w ogóle a potem zacząłem dołączać do Larian."

"więc ta rola projektanta RPG była, jak sądzę, łutem szczęścia.
że szukali kogoś z moim doświadczeniem w odpowiednim czasie i patrzyłem również na właściwy czas ale tak, szukali kogoś z taką ilością umiejętności, powiedziałbym więc wtedy dołączyłem i jestem bardzo szczęśliwy, że mogę tam dalej pracować."

"W porządku, więc to wszystko dziękuję bardzo za twój czas i cieszcie się jutrzejszym panelem Dziękuję wam bardzo i jeszcze raz gratuluję Dziękuję"

Wywiady

Więcej

Video

Więcej

Zwiastuny filmów

Więcej

Zwiastuny

Więcej

Wydarzenia

Więcej