Polski
Gamereactor
Videos
HQ

Cissy Jones - Wywiad o aktorstwie głosowym i złośliwościach na konferencji BIG

Delilah z Firewatch lub Andreja z Starfield byli w Bilbao, aby porozmawiać o aktorstwie w grach wideo, wyzwaniu sztucznej inteligencji dla praw aktorów i jej różnych rolach w popularnych tytułach na przestrzeni lat.

Audio transcriptions

"W porządku, jesteśmy na Międzynarodowej Konferencji Gier w Bilbao i jeden z paneli, jedna z konferencji, jedna z prelekcji, w których mogliśmy uczestniczyć, to Twoja. Cissy, dla mnie Delilah, jeśli nie masz nic przeciwko, mogę tak powiedzieć? Jasne, tak Oczywiście. Dziękuję Ci bardzo. Jaka była główna rada, którą podzieliłeś się z młodym deweloperom i fanom na temat aktorstwa w grach wideo? Dla twórców gier podzieliłem się z nimi i chcę nadal przypominać ludziom, że chcemy być częścią tego procesu, naprawdę zależy nam na historiach, które staramy się przedstawić."

"do życia i tak często jest tak wiele innych rzeczy, które składają się na tworzenie gry, że często jesteśmy ostatnią rzeczą, która się dzieje, a ludzie zapominają, że nie znamy historii, nie znamy szczegółów, nie wiemy wszystkiego, co się wydarzyło.
się wydarzyły, ale im więcej informacji będziemy mieć, tym lepsza będzie nasza historia."

"w stanie opowiedzieć. Czy powiedziałbyś, że to główna różnica wynikająca z animacji?
od filmów do gier wideo, że wszystkie informacje i rodzaj wiedzy lub tło postaci, które znasz i próbujesz przedstawić, są bardziej brakuje w grach wideo? Więc, czy wolałbyś mieć lepsze tło dla byli bardziej oczytani? Tak, to znaczy, myślę, że w grach wszystko jest o wiele bardziej tajne, wiesz, podpisujemy tak wiele NDA i wiesz, nie możemy mówić o projektach, które często powstają latami, prawda? Podczas gdy animacja i telewizja i filmy, zwykle mówi się o czymś wcześniej, więc my możemy przynajmniej uzyskać jakieś informacje. Gry są bardzo... Więc tak, im więcej informacji możemy uzyskać jako aktorzy, tym lepiej będzie. A co z kwestiami technicznymi aspektami? Na przykład synchronizacja ruchu warg i sposób, w jaki wy, w przypadku filmów, normalnie zobaczysz postać mówiącą w animacji, prawda? Ale w przypadku gier wiemy nawet z tymi nowoczesnymi technikami, dla aktorów nie ma żadnych korzyści w pod względem tego, że możesz faktycznie zobaczyć, jak postać mówi, nawet jeśli w ostateczna gra będzie. Nie, nie, nie, nigdy tego nie zobaczymy, ponieważ każą nam nagrywać, a potem zazwyczaj animują nam głos. Teraz, jeśli robisz dubbing, to jest inaczej. Na przykład anime jest nagrywane po japońsku i dopasowują go do japońskich aktorów, a potem, kiedy dubbingujemy go po angielsku lub hiszpańskim musimy dopasować do tego usta i zmieścić się w tych ramach czasowych. Ale więc, zaczynając postacie w języku angielskim dla, wiesz, anglojęzycznej gry, nie otrzymamy nic. To prawie jak inżynieria wsteczna, którą robicie. Więc to jest zupełnie inne umiejętności, które musisz rozwinąć. Nie wiem, czy inni aktorzy mają problemy lub trudności z robieniem tego w drugą stronę, jak np."

"postacie będą budowane na ich głosie. Tak, to znaczy, nazywamy to teatrem umysłu nie bez powodu. Wiesz, często jesteśmy sami w naszych nagraniach studiach. Nie mamy nikogo, z kim moglibyśmy porozmawiać, więc jeśli nagrywam nagrywam tylko swoją stronę rozmowy. Nie mamy scenerii, nie mamy kostiumu, wiesz, to wszystko jest w naszych umysłach. Wszyscy jesteśmy szalony. W porządku. Mówiąc o posiadaniu kogoś, z kim można porozmawiać, ty sprowadzasz mnie z powrotem do Delilah i Firewatch i czy powiedziałbyś, że to było rola, która zrobiła największą furorę w Twojej karierze? Oczywiście, większość gry jest zbudowana wokół tej rozmowy. To znaczy, do tej pory tak. Ta gra była czymś tak wyjątkowego. Wiesz, fakt, że tylko ja i Rich Summer mieliśmy rozmowę przez sześć godzin, lepiej miej nadzieję, że ludzie lubią cię słuchać, ponieważ jeśli nie, to gra im się nie spodoba. Ale na szczęście wyszło dobrze. Tak."

"Robiłeś dużo większe gry, ale może nie skupiałeś się na jednej postaci i na pojedynczym głosie, takie jak GTA, Starfieldy, Baldur's Gates. Więc jak czujesz się z przyjęciem przez fanów tutaj? Wszyscy byli cudowni i co Uwielbiam to, że to deweloperzy, prawda? Więc to ludzie, którzy tworzą własne projekty, a ja chcę pomóc im zainspirować się do tworzenia najlepszych historii i pozwolić, by nam w tym pomóc. I wszyscy tutaj byli tacy cudowni, tacy uroczy. Tak."

"A skoro Starfield jest tak niedawno, co możesz nam powiedzieć o swojej postaci?
Jak się z nią czujesz? Andreja, jeśli się nie mylę? Co o niej sądzisz?
fabułę? Cóż, najpierw przesłuchałem tę postać, cóż, najpierw przesłuchałem w 2016 roku i zarezerwowałem ją w 2018 roku. A potem początkowo nagrałem się, by być protagonistą, nie Andreja. Nagraliśmy około 30 lub 40 godzin protagonisty lektora i zdecydowali, że głosowy protagonista nie jest dobrym rozwiązaniem."

"Więc wycięli to wszystko i powiedzieli, że chcielibyśmy dać wam towarzysza.
co nie zdarza się w grach. Zazwyczaj jeśli tracisz rolę, to odpada, odpadasz, pa, powodzenia. Ale Bethesda była tak cudowna we współpracy i oni, zarówno męski protagonista, jak i ja, dali nam głównego towarzysza."

"postaci. I musieliśmy być tam od samego początku, aby pomóc zrozumieć kim jest ta postać i zastanówmy się, jaki będzie jej akcent, gdzie będzie grać.
skąd pochodzi, przez jaką traumę przeszła, która definiuje to, kim jest.
dzisiaj. I wiesz, a potem nagrywałem ją przez pięć lat. Więc to jest jak zakładanie starej rękawiczki, wiesz, po prostu ją znam. Rozmawiając o miłości i poza złożonym i głębokim tłem, o którym wspomniałeś, wiesz, W grach RPG masz obecnie większą swobodę działania. Możesz romansować, możesz uprawiać seks. Jak się czujesz z tym, że Andrea jest poszukiwana, jak najbardziej poszukiwana, jak mogę się z nią ożenić, jak mogę uprawiać z nią seks?
To trochę niezręczne. Te sesje były naprawdę dziwne. Ale wiesz, uwielbiam to."

"że gry kontynuują teraz ten poziom realizmu, aby mieć tak wiele zanurzenie w historii, wiesz, ponieważ jeśli spędzasz tyle czasu z kimś, zwykle istnieje prawdopodobieństwo romantycznego związku. Dlaczego więc nie zobaczyć jak to się potoczy w grach? Jakieś wspomnienia, którymi chciałbyś się podzielić na temat swojego innych ról w obu, na przykład, Baldur's Gate 3 i myślę, że to pomniejsza ale także w American Arcadia, o której rozmawialiśmy niedawno z Tatianą tutaj. Tak, tak, gram czarny charakter w Amerykańskiej Arkadii i w czarny charakter w Baldur's Gate. Wszędzie jestem czarnym charakterem. Zawsze jestem czarnym charakterem. Jesteś Wiesz, myślę, że Baldur's Gate, nie miałem pojęcia, jak duży będzie i jest było bardzo zaskakujące i wspaniałe. A American Arcadia, człowieku, gdy tylko przeczytałem scenariusz, gdy tylko powiedzieli mi, o czym będzie ten scenariusz, ja zrobiłem salto w tył. To takie dobre. Jest tak dobry i tak fajnie było w nim grać."

"wiesz, obok Yuri Lowenthala i Critzy Abajosa i po prostu niesamowitych aktorów i wiesz, to niesamowite. Nie mogę powiedzieć o nim wystarczająco dobrych rzeczy.
Na szczęście, albo nie na szczęście, ale jakoś na to zasłużyłeś. Jesteś częścią wielu gier, które zdobyły nagrody w tym roku. Wspomnieliśmy o Starfield, wspomnieliśmy o American Arcadia, Baldur's Gate 3. Nie jesteś w Zeldzie, bo oni nie mówią ale wspomnieliśmy wcześniej, że w przypadku niektórych gier istnieje dużo tajemnicy i przez wiele lat musisz trzymać język za zębami."

"pracowałeś nad małą grą, którą jest GTA 5. Tak więc mała gra o nazwie GTA 6 została właśnie ujawniona. Co sądzisz o tak dużych projektach i sposobie ich realizacji, oznaczają nowe, większe i wspanialsze możliwości dla aktorów głosowych, a nawet aktorów występujących, gdzie całe twoje ciało będzie uchwycone. Więc nie jestem w GTA 6, tak dla jasności. Jeśli już, to poniżej 15. Jak na razie. Nie wiem. Myślę, że to, co gry są teraz w stanie zrobić, to niezwykłe. Wiesz, znowu, to po prostu przenosi wciągające doświadczenie do poziomu zupełnie nowy poziom. Aby uchwycić wydajność, mieć coś takiego jak Red Dead Redemption, wiesz, gdzie Roger Clark naprawdę jest tym wszystkim. To zdumiewające mnie. A potem mieć otwarty świat, w którym możesz po prostu eksplorować tak dużo, jak to tylko możliwe."

"jak tylko chcesz, nie mówiąc już o głównej fabule. To niesamowite. Niedawno dostałem do zrobienia performance capture dla gry o nazwie The Texas Chainsaw Massacres. Więc gram czarny charakter. Co? Nie ma mowy. Złoczyńca, z którym możesz romansować? Nie. To znaczy, możesz spróbować, ale powodzenia.
Tak, to po prostu inna metoda opowiadania historii. To taka zabawa. Uwielbiam to."

"Właśnie wspomniałeś o tej grze i wspomnieliśmy o kilku grach, które zrobiłeś.
pracowałeś wcześniej. Co możesz nam powiedzieć o tym, co będzie dalej? Gdzie możemy spodziewać się twojego głosu, jeśli w ogóle możesz mówić o innych projektach, zarówno filmach, jak i grach wideo?
Mój Boże, o czym mogę mówić? Zostałem zapowiedziany w serialu telewizyjnym Ark Survival. Nie wiem, kiedy się ukaże."

"Nie jesteś dinozaurem.
Nie, nie jestem. Jestem złoczyńcą.
Kto mógł zgadnąć?
W tym momencie to tylko typowanie. Czuję, że powinienem się obrazić. Nie wiem, czy jest jeszcze coś, o czym mogę mówić. Ale właśnie założyłem firmę, która zajmuje się etycznym wykorzystaniem sztucznej inteligencji i lektora. Pracuję więc nad tym, aby upewnić się, że za każdym razem, gdy mamy głos AI, pracujemy bezpośrednio z aktorami. Za każdym razem, gdy głos jest używany, aktor otrzymuje wynagrodzenie."

"To dla mnie bardzo ważne.
I bardzo modne ze względu na strajki i sytuację, którą widzimy zarówno wśród scenarzystów, jak i aktorów.
Tak. W tej chwili wiele firm, które tam są, zeskrobuje to, co jest publicznie dostępne, aby tworzyć głosy. Więc mój głos jest na wielu stronach internetowych bez mojej zgody. Teraz będę czarnym charakterem. Ale chcieliśmy współpracować bezpośrednio z aktorami, aby stworzyć coś, co będzie działać dla nas wszystkich i przyniesie korzyści nam wszystkim, a nie tylko nielicznym, którzy zarobili dużo pieniędzy na naszych plecach."

"Czy z ciekawości bawiłeś się tym? Czy z ciekawości bawiłeś się sztuczną inteligencją, przedstawiając swój własny głos? I żeby zobaczyć, jaki był rezultat? Jaki jest tego rezultat?
Nie za pomocą publicznie dostępnych narzędzi, ponieważ nie chcę, by miały mój głos. Ale z narzędziem, które zbudowaliśmy, tak. I myślę, że są dla niego naprawdę fantastyczne przypadki użycia. Nie chcę, by przejęło ono, wiesz, główne role w grach i animacjach.
I wiesz, nawet dubbing, ponieważ istnieją ogromne społeczności aktorów, którzy zarabiają na życie dubbingiem. Nie chcę odbierać im tej pracy. Ale jest praca, która obecnie nie ma lektora, a która mogłaby mieć lektora, który mógłby nam wszystkim zapłacić. I to zrobię."

"Pod warunkiem, że dostaną swoją dolę. To bardzo uczciwe i legalne.
Tak.
W porządku, masz to. Zaczęliśmy rozmawiać o Delilah, ale myślę, że mogę teraz powiedzieć, że jest to Dejan Carlos Posito aktorów głosowych w grach wideo, tylko czarne charaktery, tylko jedna postać, z którą możesz romansować. Więc bardzo dziękuję za poświęcony czas, Sissi, i ciesz się resztą programu. I udanej podróży z powrotem do LA."

"Dziękuję bardzo. Miło się z tobą rozmawiało. Dziękuję."

Wywiady

Więcej

Video

Więcej

Zwiastuny filmów

Więcej

Zwiastuny

Więcej

Wydarzenia

Więcej