Polski
Gamereactor
Videos
HQ

Podsumowanie płyt głównych MSI Z790

Przyjrzymy się trzem nowym płytom głównym MSI dla procesorów Intel 14. generacji w różnych przedziałach cenowych

Audio transcriptions

"MSI wprowadziło na rynek szereg nowych płyt głównych w związku z 14. generacją procesorów Intela.
procesorów do komputerów stacjonarnych. MAG-Z790 Tomahawk Max WiFi to czarno-żółty koń roboczy o estetyce inspirowanej wojskiem, wyceniony lokalnie na 340 euro. Otrzymujesz nie tylko 4 pamięci DDR5 ale także 2,5-gigabitową sieć i płytę główną, która jest gotowa na WiFi 7 i obsługuje PCIe 5. Instalacja M.2 jest beznarzędziowa, a gniazdo karty graficznej jest wzmocnione za pomocą metalem i ma powiększony zatrzask, aby łatwiej odinstalować kartę graficzną. Wszystkie połączenia są mocno lutowane, aby uniknąć wadliwych połączeń. Dla konstruktorów, obie diody LED debugowania flashują BIOS i przyciski czyszczenia CMOS są zamontowane na płycie, na której znajduje się również nie mniej niż 5 złączy wentylatorów."

"Podobnie jak większość nowoczesnych płyt głównych, duże radiatory i mnóstwo podkładek termicznych znajdują się na całej powierzchni.
płyty. MPG-Z790 Edge Ti Max WiFi jest w całości biała i oprócz typowych MSI, posiada również przełącznik bezpośredniego sterowania LED i 6-warstwową płytkę drukowaną serwera. A Beznarzędziowa osłona M.2 zapewnia chłodzenie pamięci masowej, podczas gdy zasilanie procesora jest dostarczane przez 16 plus 1 plus 1 90-amperowe stopnie mocy i ma powiększony radiator dla chipsetu. Na przykład większość innych płyt głównych z wyższej półki, pamięć masowa zawiera 4 sloty PCIe 4 jeden na drugim, z PCIe 5, który ma również dodatkowe rozwiązania termiczne, ponieważ PCIe 5 działa gorąco. Ponieważ znajduje się w wyższej poziomie sprzętu, lokalnie kosztuje około 500 euro. Ostatnim, ale nie mniej ważnym modelem jest MEG-Z790 Ace za 860 euro Max, high-endowa płyta główna w kolorze czarnym ze złotymi akcentami, dostępna w rozmiarze E-ATX i przeznaczona do montażu na płycie głównej."

"entuzjastów. Posiada ona dodatkowy programowalny przycisk oraz przyciski CMOS i resetowania.
z podwójnym BIOS-em, dzięki czemu zawsze masz kopię zapasową i pełną diodę LED debugowania. Łączność obejmuje podwójny 2,5 GB LAN, podwójny Thunderbolt 4 i dwa gniazda PCIe 5, a także zasilanie 60 W Backplate i osłony zostały zmodernizowane do aluminiowych i termicznych."

"Rozwiązania termiczne obejmują rurki cieplne z bezpośrednim dotykiem. Już i tak imponujące i oddzielne audio został ulepszony o lepsze kondensatory. Płytka drukowana wykorzystuje 8-warstwowe złącza zasilania przy użyciu solidnych pinów, a fazy zasilania to 24 plus 1 plus 2, 105A stopnie mocy przy użyciu dwuszynowy system zasilania."

Sprzęty

Więcej

Video

Więcej

Zwiastuny filmów

Więcej

Zwiastuny

Więcej

Wydarzenia

Więcej