Polski
Gamereactor
Videos
Alan Wake 2
HQ

Alan Wake 2 - Recenzja wideo

Najnowszy tytuł Remedy Entertainment stawia nas z powrotem w butach słynnego pisarza, który szuka ucieczki z Dark Place, podczas gdy współbohaterka Saga Anderson odkrywa niepokojącą tajemnicę. Oto nasze przemyślenia na temat Alan Wake 2.

Audio transcriptions

"Alan Wake 2 to jedna z najodważniejszych gier AAA, w jakie kiedykolwiek graliśmy.
Nie jest odważna w tym sensie, że wyciśnięto z niej niezliczoną ilość mechanik i systemów.
razem, aby zilustrować jakąś zaawansowaną niesamowitość, ponieważ gra, którą tu mamy jest pod wieloma względami dość prosta."

"Jest odważny, ponieważ jest tak nierozerwalnie związany ze studiem, które go stworzyło, wizją tak czysta, że trudno sobie wyobrazić, jak Remedy przekonało swojego partnera, Epic Games, do sfinansowania go.
Jeśli A24, które zapłaciło rachunek za niektóre z najbardziej przełomowych horrorów z przeszłości dziesięć lat, nagle miał do dyspozycji 250 milionów dolarów i nie musiał iść na kompromis w sprawie konkretnej wizji, zrobiliby Alan Wake 2."

"Okej, zaczniemy od pochwał, i są one zasłużone, ponieważ Alan Wake 2 jest niepodobny do innych gier.
żadnej innej produkcji AAA w tym sensie, że czuje się jak czysty arthouse, ale w połączeniu z epickim proporcjami nawet najdroższych produkcji.
To jest Remedy, a może przede wszystkim Sam Lake, w swoim najbardziej Remedy-esque, i to jest Trudno nie czuć się zdumionym, że studio z tak jasnym pomysłem na to, co chcą zrobić odłożyłoby na bok wszelką logikę rynkową w bezpośrednim dążeniu do stworzenia najlepszej wersji gry, którą chcą stworzyć."

"Nic mniej.
Nic więcej.
Dobra, teraz się zatrzymamy.
Więc o co chodzi w Alan Wake 2?
Akcja sequela rozpoczyna się, co zabawne, trzynaście lat po wydarzeniach z Cauldron Lake w czyli tyle samo czasu, ile minęło od premiery gry w 2010 roku."

"Agentka FBI Saga Anderson przybywa do Bright Falls, aby zbadać serię rytualnych morderstw.
morderstw wokół jeziora przez coś, co wydaje się być kultem.
Ciała wydają się wskazywać, że znajdowały się w jeziorze przez dłuższy czas, ale nie utonęli, i dlaczego strony manuskryptu wokół miejsc zbrodni opisują dokładnie to, co myślą śledczy?
W międzyczasie, po tych wszystkich latach, Alan próbuje uciec z nadprzyrodzonego więzienia zwanego Mrocznym Miejscem, w którym znalazł się tak wiele lat temu, a dzięki Sadze jest inspirowany do kopania głębiej w poszukiwaniu wyjścia."

"Alan Wake 2 to survival horror przez duże S i H. Sterowanie jest cięższe, Bezpośrednie konfrontacje z wrogami są rzadsze, a niezliczona ilość pompujących adrenalinę efekty zostały zmieszane z rozpoznawalną formułą rozgrywki, aby zapewnić, że ciężki gobelin niemal namacalnej atmosfery otula gracza od początku do końca."

"Sposób, w jaki faktycznie grasz w Alan Wake 2, jak wspomniano, wyda się większości znajomy.
eksplorujesz często duże, często ciasne i liniowe obszary w poszukiwaniu ulepszeń, kluczowych zasobów i dodatkowych informacji o Bright Falls i okolicy, korzystając przy tym z latarki.
do rozbijania osłon wroga, a następnie strzelaj, aby przypieczętować umowę."

"Niektórzy nazwaliby to mechanicznie prymitywnym i musielibyście się z nimi zgodzić, ale po prostu ponieważ podstawowa rozgrywka jest rozpoznawalna, nie musi oznaczać, że jest to przeszkodą.
W Alanie Wake'u 2 mechanika, systemy, fabuła i otaczający cię świat istnieją w doskonałym połączeniu.
harmonii, a dzięki drobnym poprawkom tu i ówdzie, gra jest zawsze przerażająca, nigdy nie za bardzo łatwa i nigdy zbyt trudna."

"Jest całkiem jasne, że Remedy skupiło się bardziej na odstępach między wrogami, pozycjonowaniu aby utrzymać cię na palcach przez cały czas, i wreszcie upewniając się, że każde spotkanie z wrogiem ma znaczenie.
Granie w Alan Wake 2 to ciężka, wpływowa i celowa podróż do samego serca zła, gdzie dwoje ludzi mierzących się z problemem z dwóch różnych punktów startowych pracuje nad tym samym."

"razem ponad rzeczywistością, aby rzucić wyzwanie ciemności.
To przyprawiająca o gęsią skórkę historia, która nie skąpi na efektownych detalach fizycznych ani gore jak podsumowują to miłośnicy horrorów, ani efektów pompujących adrenalinę.
Postacie są dobrze napisane i dobrze zrealizowane, a co najważniejsze, istnieje Twin Peaks-esque czynnik dziwności, który jest unikalny dla Remedy."

"Tak jak David Lynch zrobił to wcześniej z Twin Peaks, ale także z wieloma innymi dziełami, takimi jak jak Inland Empire, to, co dziwaczne, miesza się z tym, co konwencjonalne i przyziemne, tworząc rodzaj ciągłego niepokojącego uczucia, które siedzi na twoim kręgosłupie przez cały czas.
Innymi słowy, to działa."

"Jest kilka linii, które są trochę zbyt bezpośrednie, tak jakby Remedy nie do końca to rozumiało w swoim stylu, a te często pochodzą od Sagi, która, szczególnie w grze szczególnie w pierwszym rozdziale, wydaje się nieco bardziej niebieskooka, niż niewątpliwie jest.
Jednak jest to tylko kilka przypadków tu i tam, a ogólnie Remedy zapewnia doskonały scenariusz, który utrzymuje tajemnicę, niejasność i urok przez cały czas."

"Wracając do analogii z A24, to naprawdę niesamowite, że Remedy nie tylko tworzy gry oparte na na tak bezkompromisowych wizjach, ale udaje mu się to połączyć z ewidentnie zaawansowaną technologią.
Nowa wersja silnika graficznego Northlight nie tylko zapewnia relatywnie dobrze wyglądające modele postaci, ale co chyba najważniejsze, przełomowe, zapierające dech w piersiach środowiska, które są tylko jeszcze bardziej wzmocnione przez mistrzowskie wyczucie studia w zakresie oświetlenia, rozmieszczenia wnętrz i strukturyzacji sekwencji i scen."

"Podobnie jak w Control, wszystko jest solidnie zaplanowane, zorganizowane i wygląda fantastycznie, ale w przeciwieństwie do najstarszego domu Control, Remedy znajduje magię, wkładając horror pod skórę przyziemności, tak jak w Twin Peaks, i w rezultacie Alan Wake 2 jest zarówno cnotą do oglądania i słuchania."

"Możemy w końcu pożałować, jak bardzo daliśmy się nabrać na Alan Wake 2.
Ta recenzja z pewnością nie jest pisana po to, by wpasować się w krytyczny konsensus, którego nie znamy.
o którym jeszcze nic nie wiemy, ale zawsze warto wyjść z cienia, by się o tym przekonać.
ogłosić, że uważasz grę za arcydzieło."

"Ale Remedy zasługuje na ten zaszczyt.
Zasługują na wszystkie pochwały, jakie możemy zebrać za to, że są na tyle odważni, by zrobić coś ekscytującego.
wyborów projektowych, które ograniczają masową atrakcyjność Alana Wake'a 2, ale zwiększają przyjemność płynącą z gry.
tych z nas, którzy pozostaną."

"Zasługują na to, byśmy nazwali tę grę tym, czym według nas jest - arcydziełem.
Zasługują na 10 i nawet jeśli Książę z bajki branży gier będzie się kąpał w nagrodach Gry Roku w grudniu, będziemy myśleć o Cauldron Lake."

Recenzje

Więcej

Video

Więcej

Zwiastuny filmów

Więcej

Zwiastuny

Więcej

Wydarzenia

Więcej