Polski
Gamereactor
Videos
Twisted Tower
HQ

Bioshock Meets Willy Wonka - Twisted Tower Wywiad

Spotkaliśmy się z Atmos Games' Thomasem Brushem, aby dowiedzieć się wszystkiego o nadchodzącym tytule akcji w stylu Bioshock.

Audio transcriptions

"Witam wszystkich i zapraszam na Gamescom 2023. Jesteśmy tutaj z Thomasem, jednym z głównych dyrektorów gry, którą dziś sprawdzimy, czyli Twisted Tower. Horror oparty na, Cóż, opisał to tak, jakby Bioshock spotkał Willy'ego Wonkę. Więc to będzie super fajne i Dziwne doświadczenie i chcemy trochę o nim opowiedzieć, dlatego z nim rozmawiamy."

"Dziękujemy za dołączenie do nas i krótką rozmowę. Dziękuję bardzo. Przede wszystkim, Chciałbym zapytać o ogólną ideę gry. Cóż, jak mógłbyś ją opisać dla ludzie chcą trochę poznać grę? Jasne. Chcesz, żebym trzymał mikrofon? Jak chcesz.
Ok. Więc w zasadzie tak, to Twisted Tower. To Willy Wonka spotyka Bioshocka. To oczywiste, Bioshock to klasyka, gry w stylu wczesnych lat 2000. To coś, co mam we krwi. To w co grałem dorastając. Half-Life, Bioshock, wszystkie tego typu gry, po prostu klasyczne strzelanki."

"Więc jestem również zainspirowany Willy Wonka, Disney Parks. Uwielbiam Disney World. Więc pomyślałem, co jeśli zrobię Willy Wonka i coś w rodzaju Disney World? A gdyby tak zrobić z tego przerażający horror? Więc to było cel. Willy Wonka spotyka Bioshocka. I to jest właśnie wynik tej mieszanki. A co można opowiedz nam o rozgrywce? Jak to będzie wyglądać? Ponieważ gra nazywa się Twisted Tower."

"Wszystko opiera się na wieży, jak mi wcześniej powiedziałeś. Ale jak będzie wyglądała nasza ścieżka? W jaki sposób zagłębimy się w tę wieżę? Jak działa mechanika poziomowania podłogi, o której mi mówiłeś? Czy można wyjaśnić to trochę? Tak. Będę szczery. Naprawdę nie lubię gier, w których ścieżka jest zawsze inaczej. Tak więc, wiesz, gry roguelike, nie do końca moja sprawa. Myślę, że są świetne gry. One po prostu nie są dla mnie. Więc to, co chciałem zrobić, to stworzyć grę, w której ścieżka był bardzo różny, ale można było zapamiętać ścieżkę, jeśli się chciało. I tak jest w tej grze, Gdy idziesz w górę tej przerażającej wieży i każde piętro jest tematycznie podobne do motywu Willy'ego Wonki lub jak motyw z Disney World, prawda? Masz nawiedzony, jak nawiedzona rezydencja Mickeya, ale to jest piętro, prawda? Ma poziom kasyna. Masz poziom parku wodnego, prawda? Więc naprawdę to upiorne coś w stylu Disneya, prawda? Ale na każdym piętrze, na samym początku poziomu, możesz wybrać ścieżkę. A kiedy już wybierzesz tę ścieżkę, jesteś zablokowany, prawda? Więc jeśli chcesz całkowicie inne doświadczenie niż, powiedzmy, streamer, możesz oglądać streamera grającego w grę, ale potem Pobierz grę, a następnie wybierz własną ścieżkę. Ale znowu, jest tylko tyle ścieżek, prawda? Więc możesz zapamiętać całą wieżę, jeśli chcesz. Tak. A co, co możesz nam powiedzieć dalej?
o, ponieważ powiedziałeś mi, że to nie jest twoja pierwsza gra, ponieważ pracowałeś nad jakąkolwiek grą."

"inne gry, ale to jest jak największa gra pod względem integracji, pod względem ludzi pracujących nad to. Więc jak wrażenia? Jak się czujesz pokazując w końcu grę? Co możesz nam powiedzieć o to pierwsze doświadczenie? Jasne, jasne. Więc tak, to moja największa gra. Zrobiłem dwie inne gier przed tą. Jedna z nich nazywa się Pinstripe. Druga nazywa się Neversong. Mój cel to Zawsze chciałem być jak Tim Burton lub Del Toro tworzenia gier. To coś w rodzaju mój cel. Chcę tworzyć straszne, przerażające gry, które nawiązują do klasycznych lat 20-tych, 30-tych, 40-tych i 50-tych."

"Uwielbiam te staroszkolne taktyki opowiadania historii i to, że kiedy słyszę starą muzykę grającą w dół korytarz, uwielbiam to, jak w Lśnieniu. Zawsze chciałem robić takie gry.
Mam teraz większy zespół, więc mam dwóch pełnoetatowych zawodników, którzy są niesamowici. Felipe, który jest artysta, a potem AJ, który jest deweloperem. Niesamowity, genialny zespół. Trzeba jednak być ostrożnym, ponieważ nie chcesz, aby gra stała się czymś innym niż dwie poprzednie."

"gier. Więc staramy się pozostać przy marce. Staramy się pozostać przy marce. I tak Twisted Tower, Jednym z powodów, dla których tworzenie zajmuje nam trochę czasu, jest to, że staramy się odciąć i przywrócić jej ten oryginalny klimat, który mają wszystkie inne moje gry, który jest w zasadzie tylko Timem Burtonem, Del Toro, klasycznym opowiadaniem historii, upiornym opowiadaniem historii. Więc to jest Trudno było utrzymać wszystko w małym rozmiarze i skupić się na tym upiornym, creepy vibe. Myślę, że Bioshock osiąga tak dobrze."

"To brzmi niesamowicie i naprawdę inspirująco dla wszystkich małych deweloperów. I na koniec to, co wszyscy Chcę wiedzieć, kiedy będziemy mogli wypróbować tę niesamowitą grę? Czy mamy premierę data? Czy myślisz o tym, na jakich platformach będziemy grać? Możesz nam coś powiedzieć?
Czy chcemy powiedzieć, George, datę premiery? Nie, nie, nie możemy tego teraz powiedzieć. Myślę, że Przyszły rok, 2024, to planowana data premiery."

"Planujemy premierę na Steamie i PC, ale wciąż staramy się dowiedzieć dokładnie jak chcemy wystartować. To będzie niespodzianka. Dziękuję bardzo za dołączenie do nas i życzę ci wszystkiego najlepszego i to wszystko."

Gamescom

Więcej

Video

Więcej

Zwiastuny filmów

Więcej

Zwiastuny

Więcej

Wydarzenia

Więcej