Polski
Gamereactor
Recenzje seriali
Velma (HBO Max) [Episod 1-2]

Velma (HBO Max) - Odcinki 1-2

André rozwiązał zagadkę bezlitosnej krytyki spin-offu Velma: to straszne!

HQ

"To jest MOJA historia, opowiedziana PO MOJEMU! Mnie! Ja, ja, ja!"

Zaledwie minutę po rozpoczęciu serii wydaje się bardziej niż oczywiste, że jest to projekt próżności dla aktorki The Office Mindy Kaling, która postawiła się w roli postaci Scooby-Doo Velmy, aby nadać franczyzie trochę więcej charakteru. To jest właśnie to, czego potrzebuje przyjazna rodzinie Hanna Barbera w dzisiejszym boleśnie cynicznym klimacie humoru: seks, nagość, bezmyślna przemoc, okropne postacie, cynizm i narkotyki. Kaling jednak nie zdaje się rozumieć, że animowane seriale dla dorosłych to coś więcej niż tylko krew, cycki i brutalność, a spin-off serii Velma to strata dla wszystkich zaangażowanych.

Velma to swego rodzaju origin story o szkolnych morderstwach, która ostatecznie będzie dotyczyła powstania kultowego tajemniczego gangu - bez samego Scooby'ego, który prawdopodobnie został zabity w szopie, aby oszczędzić jarzma z metahumoru Kalinga. Kto w ogóle jest docelowym odbiorcą tego badziewia? Fani Ricka i Morty'ego nie dotkną tego po osiągnięciu ostrzejszego poziomu metanu od sześciu sezonów, a fani Scooby-Doo najprawdopodobniej zwymiotują z powodu nudności, które wywołuje serial. Być może grupą docelową są sadyści i sama Mindy Kaling, która dostaje jakiegoś chorego kopa od obrażania publiczności i fanów w każdy możliwy sposób.

Velma (HBO Max) [Episod 1-2]
To jest reklama:

Jako program, Velma pokazuje przede wszystkim, jak bardzo scenarzyści uwielbiają zapach własnych bąków. Co 30 sekund widz jest bombardowany tym, jak bardzo pisarze są świadomi popkulturowych tropów, podczas gdy oni sami angażują się w najbardziej pozbawiony wyobraźni reboot w historii świata. Serial jest wyraźnie świadomy polityki tożsamości, ale jest również rażąco stereotypowy, a główny bohater nieustannie ocenia innych na podstawie ich koloru skóry i statusu społecznego. Biedny Fred, który był jedną z najbardziej ukochanych postaci w serii, został zamieniony w zepsutego bachora z mikropenisem.

W tym małostkowym humorze nie ma dowcipu, sarkazm kapie jak nasiąknięty moczem materac, a postacie są przedstawiane jako trociny z uszkodzonym mózgiem lub brutalni psychopaci. Oczywiste jest, że Velma czerpała wiele inspiracji z animowanego pokazu Harley Quinn, który zdołał być zarówno "ostry", jak i wywrotowy we właściwy sposób. Jednak twórcy Velmy nie mają talentu do opowiadania czegoś z błyskiem w oku, a to, co powinno być prowokacyjne, wydaje się raczej zdesperowane, zmęczone, smutne, oderwane od rzeczywistości i żałosne.

Velma chce szokować, ale znajduje się na już przesyconym rynku brutalnych animacji dla dorosłych o cynicznych dupkach. Jedyne, co mi nie przeszkadza, to animacja, ale nawet to może czasami wydawać się tak bezduszne, jak jego zgniły scenariusz. Jeśli chcesz zobaczyć "dorosłą" wersję Scooby-Doo, mogę zamiast tego gorąco polecić piekielnie zacięte tajemnice Mike'a Tysona z Normem MacDonaldem w roli niegrzecznego gołębia, a może po prostu sprawdzić pokaz Harley Quinn? Po prostu zobacz wszystko, co nie jest Velmą, ponieważ nie ma tu nic do jedzenia poza płaskim, dziecinnym humorem szokowym.

02 Gamereactor Polska
2 / 10
-
Dlaczego Mindy Kaling? Dlaczego...?
overall score
to ocena naszych redaktorów. Jaka jest Twoja? Wynik ogólny jest średnią wyników redakcji każdego kraju

Powiązane teksty

Plotka: Velma dostanie drugi sezon

Plotka: Velma dostanie drugi sezon

WIADOMOŚĆ. Przez Jonas Mäki

Praktycznie niemożliwe było uniknięcie kontrowersji wokół Mindy Kaling i jej serialu dla dorosłych Velma. Wściekli fani dali jasno do zrozumienia, że uważają...Wczytywanie następnej zawartości