Polski
Gamereactor
esport
Counter-Strike 2

Valve zakazuje lig na zamkniętym torze dla CS2

Deweloper chce stworzyć "równe szanse" dla swojej profesjonalnej sceny.

HQ

Valve chce zakazać lig zamkniętych w Counter-Strike 2 i zakazało organizatorom turniejów zapraszania drużyn na wydarzenia. Zmiany te wejdą w życie w 2025 roku.

Organizatorzy turniejów nie będą mogli utrzymywać "unikalnych relacji biznesowych" z drużynami, które grają w ich wydarzeniach. Ponadto organizatorzy będą musieli otwarcie mówić o pieniądzach przekazywanych zespołom, w tym o pulach nagród i innych zachętach.

"Ekosystem stał się stopniowo mniej otwarty, a dostęp do najwyższych poziomów konkurencji coraz bardziej ograniczał relacje biznesowe" - czytamy w oświadczeniu Valve (via Dexerto). "Uważamy, że Counter-Strike powinien być sportem otwartym. Dlatego zamierzamy dodać nowe wymagania do organizowania wydarzeń konkurencyjnych na dużą skalę. "

W przeszłości FACEIT Group i BLAST tworzyły partnerskie tory, nie pozwalając na otwarte zawody kwalifikacyjne. Oznacza to, że jeśli próbujesz zostać nowym zespołem CS2, nie będziesz miał szansy zmierzyć się z konkurencją z najwyższej półki.

Co sądzisz o tych zmianach?

Counter-Strike 2

Powiązane teksty

0
Counter-Strike 2Score

Counter-Strike 2

RECENZJA. Przez Patrik Severin

Patrick kontynuował rozbrajanie bomb, ratowanie zakładników i kupowanie nieprzyzwoitych ilości broni w tej kontynuacji klasycznego Counter-Strike'a...Wczytywanie następnej zawartości