Polski
Gamereactor
artykuły o sprzętach

TicWatch Pro 5

Jeśli jesteś fanem WearOS, to jest to zegarek do kupienia.

Trudno winić kogokolwiek za to, że jest trochę zdezorientowany rynkiem smartwatchy, jeśli nie posiadasz iPhone'a i po prostu kupujesz nowy Apple Watch od czasu do czasu. Google rozpoczął współpracę z Samsungiem, w wyniku której seria Galaxy Watch uzyskała okres wyłączności jako jedyny kierowca mody WearOS 3, a podczas gdy ten okres się skończył, a inne zegarki mogą teraz korzystać z najnowszej aktualizacji, ci alternatywni konkurenci nie są w stanie zaoferować na przykład Google Assistant. Dostajesz go tylko na własnym Pixel Watch Samsunga i Google'a.

Jest to co najmniej nieco zagmatwana sytuacja w połowie drogi i wyraźnie jest to coś, co pozostawiło producentów takich jak Mobvoi w lekkim zakłopotaniu. Mieli trudności z dostarczeniem WearOS 3 dla swoich poprzednich modeli, ale jeśli szukasz czegoś zupełnie nowego, możesz na szczęście uzyskać najnowszą aktualizację, bez Google Assistant, na swoim TicWatch 5 Pro, które dostarczają niektóre innowacje, które zdefiniowały również ich poprzednie modele.

Mobvoi TicWatch Pro 5

Okay, więc TicWatch 5 Pro uruchamia najnowszą aktualizację WearOS i robi to dzięki połączeniu platformy Qualcomm Snapdragon W5 + Gen 1, 2 GB pamięci RAM i 32 GB przestrzeni wewnętrznej. To całkiem imponujące specyfikacje, co oznacza, że nie ma scenariusza, w którym zegarek nie reaguje natychmiast lub nie robi dokładnie tego, czego oczekujesz, i to szybko. Te imponujące specyfikacje są otoczone oszałamiającym panelem AMOLED 1,43 "466x466 pokrytym Gorilla Glass, który ma jasność, aby łatwo wytrzymać bezpośrednie światło słoneczne. To, co sprawia, że TicWatch jest wyjątkowy, to fakt, że oprócz panelu AMOLED istnieje dodatkowy wyświetlacz ULP, który działa jako zawsze włączony wyświetlacz zegarka. Pokazuje cyfrowy czas, kroki, datę, żywotność baterii i inne kluczowe parametry, ale bez wybudzania rzeczywistego wyświetlacza.

Oznacza to, że od baterii 628 mAh można oczekiwać około 80-85 godzin pracy na baterii, czyli u mnie nieco ponad trzy dni. A to trzy dni pełnego użytkowania, sterowanie oświetleniem z aplikacji Google Home, używanie Spotify i Google Fit do śledzenia biegów i wszystkie inne drobiazgi pomiędzy.

To jest reklama:

Jest też wiele miłych małych akcentów projektowych. Tym razem dostępna jest tak zwana "aktywna korona", którą obracasz, aby poruszać się po interfejsie bez dotykania wyświetlacza. Krawędź tarczy zegarka ma wyrafinowaną powierzchnię, a pod spodem znajdują się wszystkie kluczowe czujniki, od nasycenia krwi tlenem po tętno, od akcelerometru po żyroskop. Wszystko działa bez zarzutu. Otrzymaliśmy wariant Sandstone, który robi trochę więcej, aby się wyróżnić, ponieważ Obsidian, który tak naprawdę powinien nazywać się po prostu "Matte Black", jest może trochę pozbawiony charakteru. Ale trudno tu znaleźć wadę sprzętu.

Oprogramowanie jest dość proste WearOS 3. To właściwie komplement, jeśli masz ochotę trochę posprzątać. Mobvoi wstępnie ładuje aż 15 własnych aplikacji na zegarek i chociaż można je wyłączyć, całkowicie usunąć lub po prostu zignorować, zastąpienie funkcji zegarka funkcjami Google i innych firm zewnętrznych wymaga trochę konfiguracji. Musiałem użyć "TicSleep" tylko raz, gdzie oszacowano, że spałem trzy godziny między 2 a 5 rano (nie śpię dużo, ale na szczęście więcej), zanim zacząłem trzeźwo wyłączać te aplikacje.

Mobvoi TicWatch Pro 5

Warto również zauważyć, że części platformy WearOS nadal nie działają zgodnie z przeznaczeniem i że musi to być wina Google. Google Play Store na zegarku zawsze wymaga kilku prób, aby się połączyć, dyktowanie wiadomości nie działa tutaj tak dobrze, jak na przykład na sprzęcie Google Nest - to tak, jakby Google był tak zafiksowany na partnerstwie Samsunga i własnym Pixel Watch modele, które inni producenci, którzy również korzystają z WearOS, nie są traktowani priorytetowo. Nie ma jednak nic złego w odczytach czujników, wyborze aplikacji i stabilności oprogramowania - wszystko jest na najwyższym poziomie.

To jest reklama:

TicWatch Pro 5 to doskonały sprzęt, to nawet złożony, kompletny i dobrze działający smartwatch, który nie zawahałbym się polecić każdemu, kto nie ma iPhone'a. Nie chodzi tylko o to, że zegarek oferuje świetny sprzęt i stabilne oprogramowanie, ale jest też w rozsądnej cenie. Mówiąc najprościej, jest to świetny stosunek jakości do ceny.

09 Gamereactor Polska
9 / 10
overall score
to ocena naszych redaktorów. Jaka jest Twoja? Wynik ogólny jest średnią wyników redakcji każdego kraju

Powiązane tekstyWczytywanie następnej zawartości