Polski
Gamereactor
recenzje
The Cosmic Wheel Sisterhood

The Cosmic Wheel Sisterhood

Zdecyduj o losie wszechświata dzięki tej interaktywnej przygodowej grze fabularnej od zespołu odpowiedzialnego za The Red Strings Club.

HQ

Nigdy wcześniej nie grałem w grę Deconstructeam, ale słyszałem bardzo dobre rzeczy. Pomiędzy rekomendacjami sprawdzenia The Red Strings Club a faktem, że Devolver Digital ponownie publikuje grę dewelopera, wystarczyło The Cosmic Wheel Sisterhood aby wzbudzić moje zainteresowanie i cieszę się, że tak się stało, ponieważ ta gra jest po prostu cudowna.

Chodzi o to, że grasz jako czarownica, która została wygnana na asteroidzie przez ostatnie dwa stulecia. W samotności patrzysz na wieczną istotę znaną jako Behemoth, z którą zawierasz zbiór umów, które pozwolą ci uciec przed wygnaniem, które zostało ci wymuszone. Haczyk polega na tym, że umowa sprawi, że Behemoth ostatecznie będzie wymagał płatności w oparciu o decyzje, które podejmiesz, i tutaj opiera się podstawa The Cosmic Wheel Sisterhood, ponieważ każda decyzja, którą podejmujesz, ma wagę i konsekwencje.

The Cosmic Wheel Sisterhood

Deconstructeam stworzył naprawdę złożony, ale pomysłowy system dialogowy w tej grze, który zawsze pozostawia otwarte drzwi do kierowania narracją w sposób, który ci odpowiada, i prowadzi do zakończenia, które będzie całkowicie wyjątkowe i inne w zależności od dokonanych wyborów. Interesującą częścią tej gry jest również konstrukcja talii tarota i czytanie, o którym Behemoth uczy wszystkiego. Nie spoilerując zbytnio, protagonistka Fortuna jest czymś więcej niż zwykłym jasnowidzem, ponieważ ma możliwość decydowania o przyszłych wydarzeniach poprzez swoją spreparowaną talię i czytania, które produkuje, co oznacza, że masz najwyższą kontrolę nad tym, jak rozwija się narracja.

To jest reklama:

Nie trzeba dodawać, że możesz poprowadzić historię współczującą i życzliwą ścieżką, a zamiast tego wyglądać na podżegacza wojennego, który chce zemścić się na tych, którzy wcześniej ją skrzywdzili. Decyzje zależą wyłącznie od Ciebie, a podczas gdy The Cosmic Wheel Sisterhood gra się jak interaktywna przygoda fabularna w przeważającej części, dzięki kreatywnym i interesującym dialogom i pisaniu, będziesz całkowicie zamknięty w każdej rozmowie.

Wybory, których dokonujesz, określają również postacie, które spotykasz i sposób, w jaki wchodzą z tobą w interakcje. Zbiór postaci jest szeroki i wyjątkowy, a każdy z nich ma własną historię do opowiedzenia i własne motywy wizyty na wygnanej asteroidzie. Możesz pomóc im w ich wysiłkach lub podważyć je, możesz dać im przyjemne i korzystne odczyty tarota lub powiedzieć im przerażające prawdy. To naprawdę zależy od Ciebie i talii, którą stworzyłeś.

The Cosmic Wheel SisterhoodThe Cosmic Wheel Sisterhood

Jeśli chodzi o zestaw do tworzenia kart, obraca się on wokół systemu poczwórnej energii. Wykonując odczyty, zgromadzisz energię w oparciu o to, jak karta została stworzona w pierwszej kolejności, tj. Z elementów powietrza, wody, ziemi i ognia. Jeśli chodzi o tworzenie karty, wybierasz tło, a następnie kilka elementów dekoracyjnych, o ile masz niezbędną energię w banku, aby je wybrać, a następnie możesz ułożyć kartę według własnego uznania, korzystając z podstawowego zestawu projektowego, który przypomina mi kreator emblematu Call of Duty z Black Ops II dni. Jak wspomniałem przed chwilą, ilość energii kosztowała stworzenie karty, zostanie zwrócona za każdym razem, gdy wyciągniesz ją z talii podczas czytania, co oznacza, że im droższa karta, tym więcej energii zyskanej podczas użytkowania.

To jest reklama:

Haczyk z systemem tworzenia kart i energii polega na tym, że możesz natknąć się na sytuacje, w których zostaniesz poproszony o wydanie energii w celu uzyskania alternatywnych wyników dialogu, co oznacza, że chociaż możesz być zainteresowany ciągłym ulepszaniem swojej talii, zawsze przydaje się zachować trochę energii zaoszczędzonej w banku.

The Cosmic Wheel SisterhoodThe Cosmic Wheel Sisterhood
The Cosmic Wheel Sisterhood

Moją ulubioną częścią The Cosmic Wheel Sisterhood nie jest tworzenie kart, ale raczej różne czynności, które będziesz musiał wykonać w całej historii. W jednej chwili targujesz się z postacią, która grozi, że rzuci twoje wątpliwe działania pod autobus, w następnej przeżywasz retrospekcję o tym, jak Fortuna stała się czarownicą, a wszystko to przed rozpoczęciem własnej kampanii wyborczej, aby zostać nowym przywódcą kowenu czarownic. W tej grze rzadko zdarza się nudny moment i jest to doskonały przykład tego, jak rozgałęziony system narracyjny powinien być obsługiwany poprawnie.

Biorąc to pod uwagę, kiedy jest nudny moment i nikt nie przyszedł odwiedzić twojego wygnanego domu, gra staje się bardzo nudna. Zrozumiałe, ponieważ ma to na celu poczucie bycia na wygnaniu w głębokim bezkresie kosmosu, ale kiedy tak się stanie, chyba że chcesz stworzyć nową kartę dla zabawy, najlepszą opcją jest po prostu pójście spać i spać, a to działa prawie jak przycisk końcowy w grze strategicznej.

Mimo że ma swoje nudne momenty, w przeważającej części The Cosmic Wheel Sisterhood jest absolutnie wspaniałą interaktywną grą przygodową z fikcją. Jest fascynujący, zawiera prawdziwy humor i emocje, ma unikalną i pomysłową mechanikę, a co ważne, jest pięknie animowany. Deconstructeam ma powinowactwo do grafiki opartej na pikselach, co jest pokazane po raz kolejny w tym tytule. Tak więc, podczas gdy czytanie czarownic i tarota może nie być mocną stroną wszystkich, jeśli szukasz relaksującego, uroczego i zabawnego tytułu niezależnego do grania na PC lub Nintendo Switch, nie pomylisz się z The Cosmic Wheel Sisterhood.

09 Gamereactor Polska
9 / 10
+
Świetny system rozgałęziania dialogów. Tworzenie kart jest zabawne i ważne. Zróżnicowana obsada postaci. Pięknie animowany. Łatwy do podniesienia i grania.
-
Kiedy jest przerwa w historii, naprawdę brakuje rzeczy do zrobienia.
overall score
to ocena naszych redaktorów. Jaka jest Twoja? Wynik ogólny jest średnią wyników redakcji każdego kraju

Powiązane teksty

0
The Cosmic Wheel SisterhoodScore

The Cosmic Wheel Sisterhood

RECENZJA. Przez Ben Lyons

Zdecyduj o losie wszechświata dzięki tej interaktywnej przygodowej grze fabularnej od zespołu odpowiedzialnego za The Red Strings Club.Wczytywanie następnej zawartości