Polski
Gamereactor
wiadomości
Saints Row

Studio deweloperów Saints Row jest zamykane

Ludzie z Volition nie będą już lubić być objęci.

HQ

Volition była jedną z wielu firm na skraju wyginięcia, kiedy THQ Nordic złożyło wniosek o upadłość w 2012 roku, ale Koch Media (obecnie znany jako Plaion) je uratował. Deweloperzy ponownie połączyli się z franczyzą Saints Row, gdy Embracer Group przejęła Kocha pięć lat później. Doprowadziło to do zeszłorocznego restartu Saints Row, gry, która według szwedzkiej firmy macierzystej nie spełniła oczekiwań. Co więcej, Embracer potwierdził, że zamierza zamknąć wiele studiów po tym, jak jego umowa z Funduszem Inwestycji Publicznych Arabii Saudyjskiej nie doszła do skutku, a było tylko kwestią czasu przed dzisiejszym ogłoszeniem.

Deweloperzy z Volition potwierdzili, że studio zostanie zamknięte przez Embracer Group ze skutkiem natychmiastowym. Oznacza to, że studio skończyło 30 lat i że ponad 200 programistów musi zacząć szukać pracy jutro, więc powodzenia dla was wszystkich.

Zobaczymy, czy przynajmniej zdobędzie to więcej osób do odkupienia Saints Row w ramach wrześniowych gier PlayStation Plus Essential, a wraz z tym pokaże Embracer Group, czy nadal istnieje zainteresowanie serią.

Saints Row

Powiązane teksty

0
Rząd ŚwiętychScore

Rząd Świętych

RECENZJA. Przez Marie Lijegren

Spędziliśmy trochę czasu w pustynnym miasteczku Santa Ileso, w reboocie klasycznej serii akcji Volition.Wczytywanie następnej zawartości