Polski
Gamereactor
wiadomości
Overkill's The Walking Dead

Sprzedaż Overkill's The Walking Dead rozczarowała wydawcę

Zombie się... przejadły.

HQ
Overkill's The Walking Dead

Overkill's The Walking Dead nie zostało przyjęte przez fanów i krytyków zbyt ciepło. Zaledwie kilka tygodni po premierze gry Starbreeze Publishing ogłosiło, że przeprowadzi dokładny przegląd kosztów firmy i skupi się na podstawowej działalności. Jest to duży problem i może mieć negatywny wpływ na przyszłość gry.

„Do końca czwartego kwartału nie będziemy w stanie uznać opłat licencyjnych od 505 Games za Overkill's The Walking Dead jako przychodu, ponieważ początkowe przychody ze sprzedaży gry są niższe niż oczekiwano. Będzie to miało negatywny wpływ na wyniki w czwartym kwartale, ale naszym celem wciąż jest osiągnięcie dodatniego wyniku EBITDA" - mówi Sebastian Ahlskog, dyrektor finansowy Starbreeze.

Samo opóźnienie konsolowych wersji Overkill's The Walking Dead oznacza, że opłaty licencyjne w wysokości 10 milionów dolarów mogą pogrążyć firmę w czwartym kwartale bieżącego roku. Ponadto sprzedaż wersji PC jest znacznie niższa od oczekiwanej - według usługi Steam Spy grę zakupiło zaledwie 132 tys. osób.

„Jest to oczywiście rozczarowujące, ale liczba sprzedanych kopii daje nam pewną podstawę do dalszej pracy. Trzymamy rękę na pulsie w kontekście liczby osób grających w tym samym momencie, która jest niezbędna dla przyszłych wyników w ramach naszej koncepcji gry jako usługi. Zespół pracuje na pełnych obrotach, aby ulepszyć grę i stworzyć nową zawartość, a drugi sezon rozpocznie się już wkrótce" - dodaje prezes Starbreeze, Michael Hjorth.

Twórcy uważają, że niezadowalający wnik jest skutkiem tego, że gra sprzedaje się najlepiej wyłącznie w krajach, w których jest tańsza, takich jak Chiny czy Rosja. Mimo rozczarowania nie zamierzają się jednak poddawać, a sytuację być może odmieni premiera gry na konsolach w przyszłym roku.

Powiązane tekstyWczytywanie następnej zawartości