Polski
Gamereactor
wiadomości
Grand Theft Auto V

Spotkanie inwestorów Take-Two w liczbach

Jak sprzedają się gry jednego z największych wydawców na świecie.

HQ
Grand Theft Auto V

Niedawno szefostwo Take-Two opublikowało raport dla inwestorów, którego jednym z punktów były wyniki sprzedażowe aktualnie rozwijanych marek wydawcy. Wyniki robią wrażenie, choć nie obyło się bez kilku niespodzianek.

Oczywiście najważniejsze, choć nie zaskakujące, jest to, że GTA V w sześć lat od premiery rozeszło się w ilości 110 milionów kopii (to jest tyle ludzi na świecie?) na wszystkich platformach, czyli siódmej i ósmej generacji konsol, a także na starych poczciwych komputerach osobistych. Całkiem nieźle radzi też sobie seria Borderlands, której wszystkie dotychczas wydane odsłony trafiły do 50 milionów graczy. Strach pomyśleć, co stanie się po premierze trzeciej części, która swoją drogą już całkiem niedługo.

NBA2K19 sprzedało się w ilości 12 milionów egzemplarzy, co nie jest wcale takim złym wynikiem. Pamiętajmy, że seria słynie z dość agresywnych mikrotransakcji i to na nich Take-Two zarabia najwięcej. Skoro jesteśmy już przy zarabianiu w dłuższej perspektywie - zarówno GTA Online, jak i Red Dead Online regularnie otrzymują duże dodatki. Niedawno pisaliśmy o Diamond Casino, które było dla GTA Online jednym z największych wydarzeń w historii gry i zgromadziło największą liczbę graczy od czasu premiery gry w 2013 roku. Zaś dodatek do Red Dead Online wprowadza długo wyczekiwane klasy postaci, urozmaicające całą grę.

Nie bójcie się, nie zapomniałem o Red Dead Redemption 2 - ilość kopii, jakie trafiły do sklepów szacuje się na 25 milionów. Biorąc pod uwagę to, że gra nie trafiła jeszcze na komputery osobiste, to i tak bardzo dobry wynik.

HQ

Powiązane tekstyWczytywanie następnej zawartości