Polski
Gamereactor
artykuły
Skull and Bones

Skull and Bones: 12 porad i wskazówek, jak zostać najbardziej niesławnym piratem oceanu

Pokonaj konkurencję dzięki tym przydatnym wskazówkom dotyczącym pirackiej gry akcji dla wielu graczy firmy Ubisoft.

HQ

Skull and Bones w pełni dotarł po trzech dniach tak zwanego wczesnego dostępu dla każdego, kto złapał jedną z droższych, premium edycji gry. Niezależnie od tego, czy dopiero co wyruszyłeś w piracką przygodę wieloosobową Ubisoftu, czy zacząłeś ją kilka dni temu, zebraliśmy wnioski z niedawnej otwartej bety i ostatnich kilku dni i zebraliśmy kilka wskazówek i sztuczek, które pomogą ci stać się najbardziej przerażającym i niesławnym piratem na Oceanie Indyjskim.


Niesława jest ważniejsza niż łup

Kiedy zaczniesz Skull and Bones, możesz zacząć wierzyć, że zdobywanie srebra i gromadzenie zasobów jest tak samo ważne, jak wykonywanie kontraktów i zadań oraz zatapianie statków, aby podnieść swój poziom Infamy. Tak nie jest. Zarobisz więcej srebra, niż kiedykolwiek będziesz w stanie wydać i zbierzesz tak wiele zasobów, wykonując każdą inną aktywność, którą oferuje Skull and Bones. Z drugiej strony Infamy to podstawowa mechanika zdobywania poziomów, co oznacza, że będziesz mógł odblokować tylko niektóre plany, uzyskać dostęp do niektórych nowych linii zadań i możliwości oraz ogólnie robić postępy, dopóki nie staniesz się bardziej znany. Wykonuj kontrakty, zatapiaj statki, wyrabiaj sobie markę, a wszystko inne ułoży się na swoim miejscu.

HQ

Niech wiatr poprowadzi Cię drogą

Skull and Bones wykonuje żałosną robotę, wyjaśniając wiele bardziej skomplikowanych i kluczowych elementów, co bez wątpienia jest powodem, dla którego prawdopodobnie nie wiesz, jak właściwie okiełznać wiatr. Tak, wiatr wpływa na to, jak porusza się twój statek, i nie, mówię tylko o tym, kiedy jesteś miotany przez wzburzone morze. Na wyświetlaczu HUD, w prawym dolnym rogu, zobaczysz małą strzałkę na wskaźniku prędkości statku, jest to kierunek wiatru. Jeśli wiatr wieje w Twoją stronę, będziesz poruszał się wolniej, więc dostosuj kąt żeglowania i płyn dalej z pełną prędkością, zamiast brnąć z połową zwykłej prędkości.

Nie uganiaj się za planami

Gdy będziesz chciał wyposażyć i ulepszyć swój statek, zauważysz, że wiele broni i ulepszeń (nawet same statki) jest wyszarzonych, dopóki nie znajdziesz odpowiedniego planu. Skull and Bones zachęci cię do udania się do konkretnego doku na świecie, aby znaleźć ten właśnie plan. Nie przejmuj się. Jest to czasochłonne zadanie w przypadku służebnych ulepszeń. Lepiej będzie, jeśli będziesz kontynuował przeglądanie kontraktów, natywnie eksplorując mapę i znajdując różne doki pełne sprzedawców NPC podczas tego doświadczenia.

Zadokuj w każdym znalezionym porcie

Idąc do ostatniego punktu, gdy znajdziesz nowy port, faktycznie zadokuj w nim. Nie żegluj, dopóki nie poczujesz chrzęstu piasku pod butami, bo inaczej nie odblokujesz tego doku jako punktu szybkiej podróży. Może się wydawać, że to podstawowa rzecz, ale zauważysz to znacznie bardziej, gdy zaczniesz eksplorować szerszy świat, a odległości między częściami masy lądowej wynoszą czasami ponad 10 000 jednostek!

Używaj swojego statku tak, jak powinien być używany

To jest reklama:

Kiedy budujesz nowy statek, używaj go tak, jak powinien. Ponownie, może się to wydawać głupie, ale jeśli zbudujesz wytrzymały statek z dużą ilością pancerza, nie będziesz w stanie polować i rozwalać wrogich statków na kawałki. Podobnie, jeśli zbudujesz statek, który wyróżnia się atakami załogi, nie będzie szczególnie dobry w taranowaniu innych statków. Wykorzystaj swoje mocne strony i chroń swoje słabości, odmawiając ich ujawnienia.

Skull and Bones

Nie przesadzaj

Trafisz na łatki, w których okaże się, że gra jest po prostu zbyt łatwa. Żaden statek ci nie grozi, możesz skutecznie podróżować, rozwalając wszystko na strzępy. To bez wątpienia wzbudzi w tobie nieodnalezione zaufanie i możesz być skłonny pomyśleć, że możesz po prostu zmierzyć się ze statkiem, który jest na wyższym poziomie niż ty. Bardzo się mylisz. Statki nie bez powodu mają przypisany poziom, więc jeśli zamierzasz zmierzyć się z kimś, kto ma większy maszt niż ty (jeśli rozumiesz, co mówię), traktuj go ostrożnie i wycofaj się, jeśli znajdziesz się na linach. Poddanie się jest lepsze niż zatopiony statek.

Wielkość statku to nie wszystko...

Mówiąc o rozmiarze masztu, większy statek nie oznacza lepszego statku. Niektóre okręty mają być mniejsze, aby mogły wjeżdżać i wychodzić z bitew, wykorzystując swoją zwrotność do deklasowania przeciwników. Jeśli mi nie wierzysz, spróbuj swoich sił przeciwko temu maleńkiemu statkowi pirackiemu, który widziałeś, jak puka i zobacz, jak mogą cię powalić na tyłek szybkim ciosem jeden-dwa.

... Pamiętaj jednak, aby ulepszyć statek do nowego statku, kiedy tylko będziesz mógł

Biorąc to pod uwagę, gdy masz zasoby i plany, aby odblokować większą klasę statków, zdecydowanie warto to zrobić. Będziesz mógł wyposażyć większy statek w więcej opcji uzbrojenia, będziesz podróżować szybciej, będziesz mógł przechowywać więcej łupów i ogólnie rzecz biorąc, będziesz w stanie osiągnąć wyższy poziom statku. Bycie większą rybą w morzu ma swoje zalety, ale nie oczekuj, że każda napotkana rybka będzie łatwym do połknięcia pokarmem. Ale hej, dość o kalamburach ryb...

Skoncentruj się na sterze tak wcześnie, jak to możliwe

Gdy tylko odblokujesz Helm po kilkukrotnym podniesieniu rangi swojego Infamy, użyj tego systemu przemytników jako jednego z głównych źródeł kontraktów w przyszłości. Dlaczego? Ponieważ kiedy staniesz się Kingpin, a aktywności w grze końcowej naprawdę się pojawią, będziesz potrzebować wielu walut Helm, aby przyspieszyć swoje wysiłki. Jeśli spędziliście już wiele godzin na wypełnianiu tych kontraktów, będziecie mieli wielką przewagę nie tylko w ułatwianiu przyszłych zadań Helm, ale także w zdobywaniu planów naprawdę wysokiej jakości części statków i broni.

Skull and Bones

Grabież, plądruj, plądruj

Oprócz udziału w wydarzeniach światowych i niezwykle wymagających aktywności w późnej fazie gry, aby zdobyć najlepsze zasoby i przedmioty, jednym z najłatwiejszych sposobów na zdobycie lepszych łupów jest po prostu plądrowanie osad. Tak, ogromne forty wynagrodzą mnóstwo łupów, ale także uderzą cię prosto w usta i sprawią, że pobiegniesz do domu z płaczem. Niektóre z mniejszych i mniej wysokopoziomowych osad i fortów również nagradzają wysokiej jakości sprzęt, a większość z nich możesz zrobić sam, co czyni je idealnymi do farmienia zasobów.

Ulepsz swoje narzędzia

Prawdopodobnie dość szybko znudzi ci się zbieranie rudy, owoców, drewna, włókien i napadanie na wraki statków, ale ten system to łatwy i szybki sposób na zarabianie surowców. Staje się to jeszcze łatwiejsze i szybsze, gdy ulepszasz swoje narzędzia, ponieważ oznacza to, że każda czynność, którą wykonasz w mini-grze zbierania, nagradza więcej zasobów, więc wydaj trochę ciężko zarobionych łupów i zainwestuj w przyszłość.

Nie okazuj litości dla łatwej Niesławy

Wreszcie, jeśli chcesz szybko awansować na swoją rangę Infamy, oprócz podążania za głównymi liniami zadań, które nagradzają ogromne ilości Infamy, jednym z najlepszych sposobów na zdobycie Infamy jest po prostu wypłynięcie na otwarte wody i zatopienie dowolnego statku, na który spojrzysz przez lunetę. Nie tylko zdobędziesz mnóstwo łupów, które możesz sprzedać za srebro i zasoby do ulepszenia swojego statku, ale możesz zdobyć setki Infamy za samo wysłanie kilku różnych statków do szafki Davy'ego Jonesa. To łatwe, szybkie, satysfakcjonujące i prawdopodobnie najprzyjemniejsze zajęcie, na jakie możesz sobie pozwolić w Skull and Bones.

HQ

Powiązane teksty

0
Skull and Bones Score

Skull and Bones

RECENZJA. Przez Ben Lyons

Miejscami jest potencjał do zbadania, ale jest też zbyt wiele, aby ten statek mógł wrócić do portu.Wczytywanie następnej zawartości