Polski
Gamereactor
recenzje
Sker Ritual

Sker Ritual

Deweloper FMV, Wales Interactive, próbuje swoich sił z czymś nowym w tej strzelance hordy zombie, która właśnie zadebiutowała w wersji 1.0.

HQ

Znany z tego, że pomógł przywrócić niegdyś uśpiony gatunek FMV na mapę, niezależny deweloper Wales Interactive zmienił swój kurs w 2020 roku wraz z uruchomieniem Maid of Sker. Ten przesiąknięty walijskim folklorem pierwszoosobowy horror zawierał mrożącą krew w żyłach fabułę autorstwa talentu scenarzysty i projektantów stojących za SOMA, Battlefield 1 i Don't Knock Twice.

Dwa lata po premierze Wales Interactive powrócił do tego uniwersum z duchowym następcą, który znacznie różni się od swojego poprzednika skupionego na skradaniu. Sker Ritual ma więcej wspólnego z Call of Duty Zombies, ponieważ jest to intensywny FPS survivalowy, w którym gracze muszą zestrzeliwać coraz bardziej agresywne fale nieumarłych. Gra została uruchomiona we wczesnym dostępie Steam w 2022 roku, a teraz trafiła na PS5 i Xbox Series.

Sker Ritual

Sker Ritual ma cztery mapy, z którymi gracze mogą zmierzyć się w pojedynkę lub w trybie współpracy w grupie do czterech graczy. Każdy z nich działa jak mini-kampania, w której musisz rozwiązywać zagadki i wykonywać serię celów, jednocześnie trzymając hordy zombie z dala od swoich pleców. Chociaż wybór map jest ograniczony, uważam, że każda z nich jest wyjątkowa, a ich otoczenie zawiera wiele ukrytych, łączących się ścieżek, na których odblokowanie mogłem wydać pieniądze.

To jest reklama:

Strzelanina jest tutaj szybka i precyzyjna, a do dyspozycji wrogów jest wiele rodzajów broni, od prostych kusz i strzelb dwulufowych po broń specjalną, taką jak karabin, który może strzelać błyskawicami. Hordy również będą trzymać cię w napięciu, ponieważ znajdziesz mieszankę wrogów, od atakujących z dystansu po wrogów bardziej skoncentrowanych na walce wręcz. Niektórzy będą rzucać w ciebie kulami ognia z daleka, inni staną się niewidzialni, aby spróbować cię oszukać, i oczywiście dostaniesz zwykłych wrogów przypominających zombie, którzy uderzą cię z bliska.

Podobnie jak wspomniany wcześniej Call of Duty Zombies, twoi wrogowie będą stawać się coraz trudniejsi w miarę upływu czasu. Aby przygotować się na to narastające zagrożenie, możesz kupić nową broń od sprzedawców, kupić bogactwo podstawowych ulepszeń i wyposażyć się w atuty do odblokowania, znane jako cuda. Te cuda zapewniają specjalne wzmocnienia twojej postaci, a za każdym razem, gdy awansujesz, otrzymujesz trzy losowe opcje. Na szczęście Sker Ritual daje również szansę na odświeżenie atutów na wypadek, gdybyś chciał urozmaicić swoją strategię.

Sker RitualSker Ritual
Sker RitualSker Ritual
To jest reklama:

Po ukończeniu mapy zdobędziesz PD, a po zdobyciu kolejnych poziomów możesz odblokować nowe przedmioty kosmetyczne i walutę w grze znaną jako krople krwi. Te kropelki krwi można wydać na zakup stałych ulepszeń zdrowia, prędkości ruchu i szybkości strachu twojej postaci. Awansowanie postaci pozwoli ci zmierzyć się z jeszcze trudniejszymi trudnościami w grze, co sprawi, że twoje umiejętności zostaną wystawione na ciężką próbę. Przedmioty kosmetyczne też są całkiem zabawne, w tym maski, które można wyposażyć, ikony graczy i różne dźwięki menu.

Ponieważ grałem w grę przed premierą, doświadczyłem jej solo i nie mogę komentować jej matchmakingu ani wydajności online. Powiem jednak, że gra jest doskonale grywalna w trybie dla jednego gracza, ale rozumiem, dlaczego preferowaną opcją byłoby połączenie sił z kilkoma znajomymi. Kiedy stawiałem czoła samemu, nawet w trybie początkującym, denerwujące było ciągłe zatrzymywanie się podczas rozwiązywania zagadki, aby upewnić się, że trzymam zombie z dala od moich pleców. Mając grupę, która by mnie wspierała, moglibyśmy podzielić się obowiązkami, przy czym niektórzy członkowie byliby oddani kontroli tłumu, a inni wypełnianiu celów.

Sker Ritual może oznaczać odważne odejście od swojego poprzednika, ale nadal jest to solidna strzelanka skarbów, która z pewnością zrobi wrażenie na fanach Call of Duty Zombies. Strzelanina jest żwawa, wybór broni jest różnorodny, a różnorodność ulepszeń, które możesz wyposażyć swoją postać, sprawia, że każdy bieg jest świeży. To powiedziawszy, wybór map jest krótszy, więc mamy nadzieję, że deweloper Wales Interactive będzie mógł powiększyć swój skład w nadchodzących miesiącach.

07 Gamereactor Polska
7 / 10
+
Podstawowa pętla rozgrywki jest zabawna. Strzelanina jest żwawa. Istnieje wiele ulepszeń, które pozwalają modyfikować twoją postać na różne sposoby.
-
Wybór mapy jest krótki. Tryb dla jednego gracza może wydawać się przytłaczający.
overall score
to ocena naszych redaktorów. Jaka jest Twoja? Wynik ogólny jest średnią wyników redakcji każdego kraju

Powiązane teksty

0
Sker Ritual Score

Sker Ritual

RECENZJA. Przez Kieran Harris

Deweloper FMV, Wales Interactive, próbuje swoich sił z czymś nowym w tej strzelance hordy zombie, która właśnie zadebiutowała w wersji 1.0.Wczytywanie następnej zawartości