Polski
Gamereactor
wiadomości
Sonic Superstars

Sega: To była wina Mario Sonic Superstars nie radził sobie zbyt dobrze

"Moment premiery zbiegł się w czasie z konkurencyjnymi tytułami z tego samego gatunku"

HQ

Sonic Superstars wystartował w październiku, zaledwie trzy dni przed Super Mario Bros. Wonder. Pomimo tego, że jest to dobra gra, która niemal jednogłośnie zebrała pozytywne recenzje, nie sprzedała się tak dobrze, jak oczekiwała tego Sega, podczas gdy Super Mario Bros. Wonder to bestia, która osiągnęła prawie 12 milionów sprzedanych egzemplarzy (według najnowszego raportu kwartalnego Nintendo).

W ostatniej rundzie kwartalnych Q&A z inwestorami, Sega wspomniała o braku sprzedaży Sonic Superstars i okazuje się, że obwiniają swojego starego rywala Mario, z którym Sonic tak ciężko walczył w latach 90-tych:

"Chociaż Sonic Superstars została ogólnie dobrze przyjęta przez tych, którzy w nią grali, czas premiery zbiegł się z konkurencyjnymi tytułami z tego samego gatunku i nie był zgodny z początkowymi prognozami. Strategiczna ekspansja Sonic IP postępuje dobrze i będziemy nadal pracować nad zwiększeniem powtarzalnej sprzedaży tego tytułu."

Nie ma wątpliwości, że mówią tutaj konkretnie o Super Mario Bros. Wonder, ale nie jesteśmy pewni, czy mają całkowitą rację. Podczas gdy Mario zdecydowanie skradł uwagę mediów i graczy, warto wspomnieć, że gra Mario była szczerze lepsza i uważana za jedną z najlepszych w 2023 roku - co z pewnością pomogło wynikom sprzedaży.

Nadal uważamy, że każdy, kto kocha klasyczne platformówki, powinien zaopatrzyć się w Sonic Superstars, ponieważ jest to świetny tytuł zarówno dla dzieci, jak i starszych fanów Sonica, ale jeśli musisz wybierać między nimi, absolutnie powinieneś wybrać Wonder - co większość ludzi przypadkowo zrobiła.

Sonic Superstars

Dzięki, VGC.

Powiązane teksty

0
Sonic SuperstarsScore

Sonic Superstars

RECENZJA. Przez Petter Hegevall

Zespół odpowiedzialny za Balan Wonderland powraca i chce naprawić swoją reputację dzięki tej szybkiej rodzinnej przygodzie.Wczytywanie następnej zawartości