Jonas blog https://embed.gamereactor.pl/blogi/jonas/ pl 60 Teraz biorę wakacje letnie https://embed.gamereactor.pl/blogi/Jonas/38733/Teraz+biore+wakacje+letnie/ https://embed.gamereactor.pl/blogi/Jonas/38733/Teraz+biore+wakacje+letnie/

Więc... Dziś zaczynają się moje wakacje. Jak już pisałem, zamierzam odwiedzić Japonię, odwiedzić Nintendo Museum i zjeść mnóstwo pysznego jedzenia. Jest wiele zaplanowanych. To już drugi raz, kiedy odwiedzam ten kraj, pierwszy raz przez Gamereactor na galę WWE w Yuke's.

Teraz jest więcej czasu, by naprawdę się rozejrzeć. Więc mając to na uwadze, spodziewaj się mniej Jonasa Mäkiego na Gamereactor przez kilka tygodni (na szczęście mam fenomenalnych kolegów, więc nie zabraknie rzeczy do czytania), ale postaram się trochę pisać na blogu o wszystkim, co wymyślę, ze szczególnym uwzględnieniem gier. Kiedy wrócę do domu, pomyślałem, że dostarczę kilka artykułów z wrażeniami m.in. z Nintendo Museum.

<bild>

Życzę wszystkim naprawdę wspaniałych świąt.

Sat, 13 Jun 2026 01:21:07 GMT
Wszyscy kochają Kingdom Hearts, tylko ja nie https://embed.gamereactor.pl/blogi/Jonas/38723/Wszyscy+kochaja+Kingdom+Hearts+tylko+ja+nie/ https://embed.gamereactor.pl/blogi/Jonas/38723/Wszyscy+kochaja+Kingdom+Hearts+tylko+ja+nie/

Pewnie każdy z nas ma serię gier, którą oglądamy i absolutnie nie rozumiemy, jak wspaniała jest jej wielkość, mimo że to ogromne marki z milionami fanów. Może to być Halo, Persona, The Last of Us, Zelda albo coś zupełnie innego.

Często wciąż rozumiem wielkość takich serii i zawsze proponuję zamiast pułapki, doskonale zdając sobie sprawę, że moja potencjalna negatywność wynika z zbyt małej grania. Ale... oczywiście są wyjątki, a jednym z nich jest Kingdom Hearts.

Wielu moich kolegów z Gamereactor z entuzjazmem wiwatowało, gdy we wtorek zaprezentowano Kingdom Hearts 4, i oczywiście wiem, jak bardzo jest popularny. Ale grałem już w kilka części serii i chyba nawet coś zrecenzowałem. zawsze wydawało się to bardzo sztywną, niepotrzebnie złożoną i bardzo dziwną zupą, która całkowicie wysysa zabawę z najlepszych postaci Disneya, połączoną z tym pretensjonalnym uczuciem, które moim zdaniem Tetsuya Nomura tak często jest wciągnięty za nos.

Oczywiście nie jest to krytyka samej serii gier, ale po prostu stwierdzam, że to naprawdę nie dla mnie i serii, w której nie rozumiem całego szumu.

Ale mimo to... Czy masz jakąś serię gier, którą nie widzisz w swojej wielkości?

<bild>

Nie, dziękuję.

Fri, 12 Jun 2026 01:45:18 GMT
Niech żyje lokalny multiplayer https://embed.gamereactor.pl/blogi/Jonas/38713/Niech+zyje+lokalny+multiplayer/ https://embed.gamereactor.pl/blogi/Jonas/38713/Niech+zyje+lokalny+multiplayer/

Nie było to wiele nowości i zgodne z oczekiwaniami fanów, ale w środę miło było poinformować, że zarówno Halo: Campaign Evolved, jak i Gears of War: E-Day oferują lokalną kooperację. Jednym z moich najlepszych wspomnień z gier było wydanie pierwszego Xboxa, a ja i znajomi graliśmy razem w kampanię niezliczoną ilość razy.

Ale... to wcale nie chodzi o Halo – ani o Gears of War: E-Day, lecz o to, że zbyt niewiele gier dziś oferuje lokalny tryb wieloosobowy. Jest tak duży nacisk na część online, że jest to całkowicie pomijane, być może nawet celowo, bo chcesz, żeby ludzie grali online i mieli gotowe konta do kupowania.

Każdy, kto dobrze się bawi przed telewizorem w salonie, nie wyda tego w ten sam sposób. Jeszcze w styczniu odwiedziłem dawnego członka Gamereactor, Aldina, w Malmö razem z nowym członkiem rady redakcyjnej Oliverem Thulinem i moim kuzynem ninja-grabieżącym. To był fenomenalny weekend z dobrym jedzeniem, miłym spędzaniem czasu i dużą ilością lokalnego multiplayera – w tym Halo: Combat Evolved dzięki The Master Chief Collection.

I... Naprawdę się broni. Jeśli już, to teraz jest jeszcze fajniej, bo wszyscy mają tak szeroki obraz niż wtedy, gdy byliśmy razem na 28-calowych płytach. Obserwowanie, co robią inni, jest częścią uroku.

Nie sądzę, żeby same Halo i Gears były rozwiązaniem, ale wciąż mam nadzieję, że stanie się popularna w lokalnym multiplayerze i że zarówno deweloperzy, jak i wydawcy zwrócą na to uwagę. 

<bild>

Znacznie więcej gier powinno być dostępnych dla partnera, przyjaciół, dzieci i znajomych, którzy przyjeżdżają.

Thu, 11 Jun 2026 01:26:12 GMT
Wysoko, nisko i całkowicie niespodziewanie w Nintendo https://embed.gamereactor.pl/blogi/Jonas/38703/Wysoko+nisko+i+calkowicie+niespodziewanie+w+Nintendo/ https://embed.gamereactor.pl/blogi/Jonas/38703/Wysoko+nisko+i+calkowicie+niespodziewanie+w+Nintendo/

We wtorek oglądałem Nintendo Direct i nie byłem tak rozczarowany jak na przykład Marcus. Oczywiście, było to zbyt rzadkie przy markach Nintendo (a co się dzieje nawet z Mario Kart World, Sonic Racing: Crossworld robi to w kółko), a pokazane gry były niesamowicie dziwne.

Ale... Dokładnie tym jest Nintendo – tymi dziwactwami. Wiemy równie dobrze jak ja, że jeśli jest jakaś firma, która zaczyna swoje wydarzenie podczas Summer Game Fest od prymitywnego stworzenia zaprojektowanego przez Flasha, które sztucznie zacinają się w liniach, a potem oferuje walkę kciukiem, to właśnie Nintendo. Żadna inna firma tego nie robi.

To oczywiście bardzo utrudniało przesiewanie informacji. Nintendo pokazuje, czego chce, a wiele rzeczy naprawdę nie da się przewidzieć. Jednak uwielbiam twoje przypuszczenia i podobnie jak w przypadku Microsoftu, uważam, że powinieneś mieć zaszczyt prowadzić program w przyszłym roku z propozycjami takimi jak nowy Ice Climber, Mysterious Castle Murasame oraz kontynuacja Unirally.

Ale... gdy wszystko zostało powiedziane i zrobione, to wciąż Adam93 odniósł zwycięstwo po raz drugi (jaki jest sekret...  Doping krwią, trening na dużych wysokościach?) i zdenerwował zarówno Ocarina of Time Remake, ale przede wszystkim Nintendo Switch 2 Sports. Gratulacje, to z widzeniem to oczywiście twoja bajka. To prawie dziwne, że nie zrobiłeś trzech, bo przecież Clair Obscur: Expedition 33 powinna była być pokazana na Switchu 2.

Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział (w tym mojemu koledze Joakimowi Sjögrenowi, który zdobył punkty w zapasach kciuków – po jej pokazie), naprawdę miło

Wed, 10 Jun 2026 01:35:43 GMT
Posłuchajmy, co myślicie, że Nintendo dziś pokazuje? https://embed.gamereactor.pl/blogi/Jonas/38693/Posluchajmy+co+myslicie+ze+Nintendo+dzis+pokazuje/ https://embed.gamereactor.pl/blogi/Jonas/38693/Posluchajmy+co+myslicie+ze+Nintendo+dzis+pokazuje/

Tak, Nintendo też chciało wziąć udział w nie-E3 larpie, ale zgodnie ze swoim zwyczajem chcieli zaskoczyć. Dlatego zaledwie 24 godziny przed rozpoczęciem meczu ogłoszono, że we wtorek o 16:00 odbędzie się Nintendo Direct.

Na tym zakładamy ostatnią rundę domysłów o tym, co zobaczymy. Tak jak wcześniej, koronujemy najlepszego zgadującego publicznym hołdem (gdzie do tej pory błyszczali Svamphammar, Wirrexx i Adam93 ), a szukam najtrudniejszego zgadywania, które trafi w sedno.

Krótko mówiąc, DLC do Mario Kart World jest prawdopodobne, ale prawdopodobnie nie tym, które zapewni zwycięstwo, gdy ktoś inny pojawi się z Punch-Out z Jake'em Paulem – i zrobi to dobrze. Mając to na uwadze, teraz jeszcze raz trochę postawimy, teraz twoja kolej, by zdobyć porządne powody do przechwałek wygrywką, zostało jeszcze jedno okrążenie, zanim pożegnamy się z notatką – E3 2026.

Napisz maksymalnie trzy mecze, które myślisz, że zobaczymy – i jak mówiłem, trochę się postaraj, jeśli chcesz wygrać. 

Oto trzy gry, na które liczę:

• Dreamcast do przejścia online

• Kid Icarus 2.5D

• Final Fantasy XVII

<bild>

Teraz zróbmy jeszcze jeden zakręt, chłopaki, do przodu z waszymi zgadywaniami.

Tue, 09 Jun 2026 01:34:12 GMT