Polski
Gamereactor
zapowiedzi
Riders Republic

Riders Republic - wrażenia z bety

Ubisoft stworzył raj dla fanów sportów ekstremalnych.

HQ

Za kilka miesięcy Ubisoft otworzy granice swojej fikcyjnej przystani sportów ekstremalnych, rozległego, otwartego świata amerykańskich parków narodowych, połączonych ze sobą w celu stworzenia niezwykle zróżnicowanego krajobrazu, idealnego do szybowania i jazdy na rowerze. To właśnie miejsce jest znane jako Riders Republic.

Przede wszystkim Riders Republic nie jest bezpośrednią kontynuacją Steep. Jest jednak jego duchowym następcą. Oznacza to, że ci, którym podobało się Steep, poczują się w Republice jak w domu, ale ci, którzy przyjdą na świeżo, nie muszą się martwić, że cokolwiek przegapią, ponieważ jest to nowe doświadczenie.

HQ

Zanim przyjrzymy się sportom, chcemy nieco bardziej dotknąć świata Riders Republic. Jak wspomniano wcześniej, jest to ogromny otwarty świat złożony z kilku północnoamerykańskich parków narodowych, w tym Yosemite i Sequoia. To nie jest prawdziwa adaptacja, ponieważ te parki w rzeczywistości są oddalone od siebie o setki kilometrów, ale w Republice są ze sobą połączone. Mając na uwadze ten projekt, otrzymujemy szereg biomów do odkrycia, od kolosalnych, ośnieżonych szczytów Wyoming po suche, piaszczyste pustynie Utah.

To jest reklama:

Można by pomyśleć, że świat tej wielkości byłby pusty, ale w rzeczywistości jest wręcz przeciwnie, ponieważ Ubisoft zaludnił Republikę niezliczoną liczbą duchów byłych graczy. Gdziekolwiek pójdziesz, gracze będą przedzierać się przez krajobraz, a ty możesz podążać za nimi i być może odkryć nową trasę lub ukryty przedmiot kolekcjonerski, położony głęboko w dziczy. Naprawdę nigdy nie poczujesz się samotny w Republice, a Ubisoft wykonał niezwykłą pracę, aby ten świat wydawał się naprawdę żywy.

Jeśli chodzi o dostępne sporty, jazda na nartach i snowboardzie jest tak samo przyjemna, jak w Steep. Masz wystarczającą kontrolę nad tym, dokąd zmierzasz, delikatnie wyznaczając granicę między realizmem a zabawną rozgrywką, a do tego masz możliwość wykonywania sztuczek i umiejętności, aby afiszować się swoim stylem.

Riders RepublicRiders Republic
Ubisoft

Jeśli chodzi o najnowszy duży dodatek: rowery, to właściwie najważniejsza atrakcja tego, co oferuje Riders. Rower wydaje się najbardziej płynny i angażujący ze wszystkich dostępnych sportów. Sterowanie zostało zaprojektowane w taki sposób, aby podobnie jak w przypadku sportów zimowych zapewniało równowagę między realizmem a zabawą.

To jest reklama:

Powiemy, że sporty lotnicze pozostawiały trochę do życzenia. Kombinezony ze skrzydłami są nadal niebezpieczne i zabawne, ale kombinezony rakietowe (które są zasadniczo wingsuitami, ale z rakietą przyczepioną do pleców) mają dość odrażające sterowanie, zwłaszcza w wyścigach.

Co prowadzi nas do następnego punktu: działań. Riders Republic, będąc grą wieloosobową, polega na rywalizacji. Niezależnie od tego, czy chodzi o wyścigi, czy wydarzenia związane z umiejętnościami, które wymagają zdobywania punktów, wykonując srogie sztuczki, jest wiele do zrobienia. Połącz to z wieloma lokalizacjami i przedmiotami kolekcjonerskimi do znalezienia na świecie, a naprawdę nie zabraknie ci treści do przeżuwania.

Riders RepublicRiders RepublicRiders Republic
Ubisoft

Jeśli chodzi o to, jak działa kampania, istnieje kilka karier (w które można grać przez większość czasu z innymi graczami), składających się z około 17 wydarzeń każda. Aby przejść przez te kampanie, musisz zdobywać gwiazdki, wygrywając wyścigi/wydarzenia lub wykonując dodatkowe cele, na przykład określoną sztuczkę. Zdobądź wystarczającą liczbę gwiazdek i możesz odblokować specjalną aktywność, która jest zwykle sponsorowana przez dużą markę sportową (taką jak Red Bull), a nawet kolejną karierę.Kariery są tak naprawdę zbiorem wyścigów/wydarzeń, przez które musisz przejść, aby zdobyć nowy sprzęt do wykorzystania w przyszłych działaniach.

Jeśli chodzi o ten temat, Riders Republic ma wielopoziomowy system łupów, w którym lepszy sprzęt ma lepsze statystyki i sprawi, że będziesz lepszym konkurentem. To nic takiego jak gra-usługa, taka jak Marvel's Avengers, ponieważ lepszy sprzęt może ułatwić sterowanie rowerem lub podróżowanie trochę szybciej, ale w rzeczywistości chodzi o to, jak używasz sprzętu, który determinuje jak to jest skuteczne.

Biorąc to wszystko pod uwagę, najlepszym sposobem, aby naprawdę zrozumieć, co Riders Republic chce zaoferować, jest nowa aktywność wyścigów masowych. Te wpychają około 50 graczy do jednej czynności. To naprawdę szalone wydarzenie, które jest podzielone na trzy indywidualne wyścigi, co oznacza, że ​​​​w jednej chwili możesz jeździć na nartach, a w następnej przypinać się do kombinezonu rakietowego. Są to dość podobne wydarzenia publiczne do Destiny 2 i pojawiają się co godzinę (w pełnej grze) i są w zasadzie szczytem doświadczenia Riders Republic.

Riders RepublicRiders RepublicRiders Republic
Ubisoft

Po becie spędzonej z Riders Republic trudno naprawdę nie polubić tej gry. Mechanika jest zabawna i daje graczowi wiele opcji, a świat jest jednym z bardziej imponujących, jakie kiedykolwiek widziałem. Nie jest to doskonałe doświadczenie w żadnym sensie, ale mając przed sobą świetlaną przyszłość, skoro nawet BMX pojawi się w Republice w pierwszym DLC, jestem absolutnie podekscytowany premierą tej gry.

HQ
Ubisoft

Powiązane teksty

0
Riders RepublicScore

Riders Republic

RECENZJA. Przez Ben Lyons

Ubisoft Annecy dostarczył raj dla fanów sportów ekstremalnych w otwartym świecie, który zapewnia nieustanną zabawę.Wczytywanie następnej zawartości