Polski
Gamereactor
recenzje
Riders Republic

Riders Republic

Ubisoft Annecy dostarczył raj dla fanów sportów ekstremalnych w otwartym świecie, który zapewnia nieustanną zabawę.

HQ

Kilka miesięcy temu miałem okazję zanurzyć się w ogromnym raju sportów ekstremalnych, jakim jest Riders Republic firmy Ubisoft Annecy. Po pięciogodzinnej sesji byłem naprawdę zaskoczony i podekscytowany tą grą, która zasadniczo służy jako następca Steep z 2016 roku. Kilka tygodni później Riders Republic oficjalnie wystartowało, a ja spędziłem weekend całkowicie zanurzony w tym ogromnym placu zabaw dla wielu graczy.

HQ

Jeśli nie wiesz, czym dokładnie jest Riders Republic, ten tytuł jest grą o sportach ekstremalnych o dość ambitnym zakresie. Osadzona w fikcyjnej krainie zwanej The Republic, która jest połączeniem kilku różnych parków narodowych USA, w tym Yosemite, Sequoia i Grand Teton, Riders prosi graczy o wyrobienie sobie sławy w tej krainie, dołączając do różnorodnych wyścigów, akrobacji i szalonych wydarzeń, aby móc zakwalifikować się i rywalizować w szczytowej działalności, jaką jest Ridge Invitational.

Zakwalifikowanie się do Ridge Invitational nie jest łatwym procesem. Musisz zebrać ogromną liczbę gwiazdek, które są nagrodą za rywalizację w wydarzeniach, wypełnianie alternatywnych celów i odkrywanie świata. W przeciwieństwie do Steep, Riders nie ogranicza się również do aktywności na śniegu i w powietrzu, co oznacza, że ​​możesz odkrywać ogromny świat na rowerach, a także na nartach, deskach snowboardowych, kombinezonach wingsuit i rakietach, z których wszystkie zostaną wykorzystane w pięciu unikalnych ścieżkach kariery.

To jest reklama:

Odkryłem, że różne sporty są trochę chybione. Rowery są główną atrakcją i wyraźnie widać, że Ubisoft Annecy spędził dużo czasu na doskonaleniu tego aspektu. Niezależnie od tego, czy zjeżdżasz rowerem szosowym po ogromnym zboczu, czy skaczesz na wyżyny podczas trików, rowery zawsze są ekscytujące i wciągające. Z drugiej strony uważam, że zajęcia w powietrzu, czy to wingsuit czy rocketwing, są trochę męczące. Rocketwings zostały ulepszone od czasów wersji beta i są znacznie łatwiejsze w obsłudze, ale te czynności po prostu nie rezonują w ten sam fascynujący sposób, co motocykle.

Imprezy śnieżne są również świetną zabawą, ale brakuje im swobody, jaką oferują zajęcia rowerowe. W większości zawody śnieżne należą do kategorii wyścigów slalomowych lub zawodów trikowych i chociaż oba są zabawne, tylko tyle razy można zbombardować stok slalomowy, zanim stanie się trochę powtarzalny.

Riders RepublicRiders Republic

Ale to wszystko prowadzi do piękna Riders Republic, ponieważ nie musisz być wielkim fanem wszystkich sportów, aby zakochać się w tej grze. Republika to niesamowicie duży otwarty świat, pełen niezliczonych możliwości i sposobów na czerpanie z niego przyjemności. Jest wystarczająco dużo zajęć na rowerze, śniegu lub w powietrzu, aby zadowolić fanów każdej kategorii, a do tego są dostępne wydarzenia online, w których można rywalizować, i sam świat do odkrycia.

To jest reklama:

Chociaż warto wspomnieć, że otwarty świat ma tę esencję Ubisoftu i może pochwalić się kilkoma typowymi tropami otwartego świata, które zostały wyczerpane, takimi jak 500 (!) balonów Riders Republic do znalezienia i zebrania, są miejsca, w których można zobaczyć, że deweloper stara się zerwać z tym stereotypem. Ponieważ Riders to plac zabaw dla wielu graczy, nie ma hord NPC rozproszonych wokół, aby świat wydawał się o wiele bardziej żywy, zamiast tego otrzymujemy tysiące duchów innych graczy, które sprawiają, że The Republic czuje się naprawdę zatłoczone. To naprawdę zmienia się tylko w wydarzeniach online, ponieważ regularne wyścigi i wydarzenia rozgrywane są również przeciwko duchom (chyba że stoisz w kolejce w drużynie), co prowadzi do kilku problemów tu i tam, ponieważ duchy zderzają się z tobą i zmuszają cię do zejścia z toru. I tak, to staje się bardzo irytujące.

W wydarzeniach online, które mogą być czymkolwiek z bitew sztuczek lub wyścigów masowych, możesz grać przeciwko prawdziwym ludziom, co jest mile widzianym powiewem świeżego powietrza, ale jednocześnie nie jest bardzo zauważalne, ponieważ system duchów ma wysoką jakość. Chociaż powiem, że bitwy trików są zabawne, to wyścigi masowe kradną show, ponieważ wpychają 64 graczy do jednego lobby, aby rywalizować na trzech unikalnych trasach w nadziei na zostanie zwycięzcą. Jak można się spodziewać, są one szalone i dają dużo frajdy, ale podkreślają problem, który coraz bardziej irytuje w Riders Republic: system oceny sprzętu.

HQ

Na początku podróży otrzymujesz zestaw podstawowego sprzętu, który ma niskie wartości statystyk i chociaż doprowadzą cię z punktu A do punktu B, przedmiotom tym często brakuje prędkości i przyczepności, które pozwalają ustawić czas lub wyniki. We wczesnych etapach gry nie stanowi to problemu, ale gdy osiągniesz ponad 200 gwiazdek, zaczynasz mierzyć się z duchami, które używają sprzętu, który jest oceniany o setki punktów przed tobą, co w zasadzie uniemożliwia pokonanie tych duchów, chyba że ulegają awarii, a raczej awansujesz na tyle, aby samemu zdobyć sprzęt wysokiego poziomu, co wiąże się z rozgrywaniem większej liczby wyścigów przeciwko słabo dobranym duchom. Ten system rozgałęzia się również na działania online, co w zasadzie daje graczom z najlepszym wyposażeniem ogromną przewagę nad wszystkimi innymi, i chociaż nie jest to płatność za wygraną, nie mogę oprzeć się wrażeniu, że wartości statystyk przedmiotów powinny zostać usunięte w celu zachowania integralności konkurencyjnej wydarzeń online.

Mimo to nadal mocno wierzę, że Riders Republic to dość wyjątkowa gra. Jasne, duchy mogą być irytujące, a system oceny przedmiotów jest wadliwy, ale to tylko drobne problemy, które pojawiają się po kilku godzinach gry i nie są wystarczająco poważne, aby wpłynąć na ogólne wrażenia. Jeśli miałbym jednym prostym zdaniem opisać sposób, w jaki postrzegam Riders, sądzę, że jest to ekstremalny odpowiednik Forzy Horizon. Tak jak Horizon wciąga ekscytującym światem i mnóstwem wyjątkowych i fascynujących wydarzeń, tak Riders Republic to gra, w której możesz łatwo stracić godziny, przeżywając wyścigi, akrobacje i aktywności online, na swój własny sposób i we własnym tempie. Mając to na uwadze, polecam spróbować Riders Republic, nawet jeśli nie jesteś fanem sportów ekstremalnych, ponieważ istnieje duże prawdopodobieństwo, że gra cię pozytywnie zaskoczy - tak jak zaskoczyła mnie.

Riders Republic
Riders RepublicRiders Republic
Riders RepublicRiders Republic
08 Gamereactor Polska
8 / 10
+
Niesamowicie przyjemna rozgrywka; mnóstwo aktywności; rowery jako główna atrakcja; Republika jest ogromna, a mimo to zawsze zatłoczona.
-
Tropy otwartego świata Ubisoftu są nadal obecne; wadliwy system oceny przedmiotów; duchy potrafią być frustrujące.
overall score
to ocena naszych redaktorów. Jaka jest Twoja? Wynik ogólny jest średnią wyników redakcji każdego kraju

Powiązane teksty

0
Riders RepublicScore

Riders Republic

RECENZJA. Przez Ben Lyons

Ubisoft Annecy dostarczył raj dla fanów sportów ekstremalnych w otwartym świecie, który zapewnia nieustanną zabawę.



Wczytywanie następnej zawartości