Polski
Gamereactor
wiadomości
Hyenas

Raport: Hyenas była najdroższą grą Segi w historii

Ale to nie przeszkodziło mu w tym, by został wypuszczony.

HQ

Pod koniec zeszłego miesiąca ujawniono, że Creative Assembly i Sega zdecydowały się anulować Hyenas, strzelankę, którą porównaliśmy zarówno do Payday, jak i Apex Legends po tym, jak mogliśmy w nią zagrać na Gamescomie.

W tym czasie nie otrzymaliśmy zbyt wielu szczegółów na temat anulowania, ale Volound i VGC mają wiele szczegółów do podzielenia się na temat całej sprawy, w tym takie rzeczy jak złe zarządzanie, źle zarządzany silnik gry, niechęć do podejmowania ryzyka i ogólny brak kierunku. Ale jest jeszcze jedna rzecz, która najbardziej wyróżnia się w raporcie, ponieważ okazuje się, że Hyenas była najdroższą grą Segi w historii - w tym Shenmue, która przez długi czas była najdroższą grą w historii. Anonimowy programista mówi:

"Zapomniałem wspomnieć, że Hyenas była najbardziej budżetową grą Segi w historii. Pod koniec w brytyjskim biurze byli ludzie z Sega Japan mniej więcej na stałe, to NIGDY nie zdarzyło się przez cały czas, kiedy pracowałem w CA, od czasu do czasu przychodzili odwiedzić i sprawdzić, jak wygląda gra, ale jak powiedziałem wcześniej, generalnie bez rąk.

Shenmue kosztowało 70 milionów dolarów, a jeśli Hyenas był jeszcze droższy, oznacza to, że jest poważnym kandydatem do bycia najbardziej kosztownym zamknięciem gier wideo wszechczasów.

Hyenas
Tak wygląda spłukiwanie 70+ milionów dolarów w błoto.

Powiązane teksty



Wczytywanie następnej zawartości