Polski
Gamereactor
guide
Mortal Kombat 1

Przewodnik: Każda większa zmiana w historii postaci w Mortal Kombat 1

Mortal Kombat 1 resetuje wszechświat i nawet jeśli mamy znajome twarze, ich historie zmieniły się ogromnie.

HQ

Mortal Kombat 1 wnosi ogromny powiew świeżości do serii gier walki. Uderzenie w wszechświat za pomocą przycisku miękkiego resetu jest odważną rzeczą, ale na dobre i na złe daje nam nowe spojrzenie na niektórych znanych wojowników. Gdy Liu Kang rozpoczyna swoje panowanie jako bóg świata, przyglądamy się bliżej biografiom postaci dodanym do strony Mortal Kombat 1 i widzimy, co zmieniło się wśród naszych ulubionych wojowników.

W chwili pisania tego tekstu jest dziewięciu wojowników z wypełnionymi biografiami, więc najlepiej nie tracić czasu i utknąć. Zaczynamy od boga ognia, Liu Kanga, ponieważ jest on w centrum marketingu tej gry. Po związaniu się z Raidenem i pokonaniu Kroniki w Mortal Kombat 11, Liu Kang stworzył własną linię czasu. On nie stworzył idealnego świata, ale taki, w którym daje wszystkim istotom możliwość znalezienia pokoju. Jednak, jak możemy się domyślić po tym, że dostajemy kolejną grę, pokój ten jest zagrożony przez tajemniczego i potężnego wroga. W Mortal Kombat 1 wydaje się, że Liu Kang zrzucił swój zwykły kapelusz bohatera i teraz odgrywa bardziej mądrą, przywódczą rolę, podobną do tej, jaką miał Raiden w tamtych czasach, ponieważ zbiera mistrzów, aby pomóc utrzymać pokój.

Mortal Kombat 1

Dwaj z tych bohaterów, których już widzimy wspierających Liu Kanga jak ochroniarze w zwiastunie, to Scorpion i Sub-Zero. Z najlepszych braci stali się braćmi i obaj są częścią klanu Lin Kuei, co stawia intrygujące pytanie o to, co stało się ze starym klanem Scorpiona, Shirai Ryu. Wydaje się również, że relacje Scorpiona z bratem są wątłe, ponieważ wydaje się, że nasz obecny mroźny facet porzuca tradycje Lin Kuei, coś, co według Scorpiona może doprowadzić go i jego brata do rękoczynów pewnego dnia.

To jest reklama:

Przez wieki Lin Kuei bronili Ziemskiego Królestwa przed cieniami, ale teraz, gdy Sub-Zero jako Grandmaster, a Ziemia nie jest zagrożona przez jakiś czas, Lin Kuei wyjdą z ukrycia, gdy będą chcieli stać się jednym z wielkich narodów świata. Wydaje się, że Sub-Zero niewiele się zmienił w porównaniu do swojego odpowiednika w poprzedniej grze, ale prawdopodobnie w jego historii będzie więcej wydarzeń, które oddzielą go od innych iteracji.

Mortal Kombat 1

Kitana, biorąc pod uwagę jej przeszły związek z Liu Kangiem, wydawała się być od razu w wyścigu o tron Outworld, a jednak być może w raju są kłopoty, ponieważ Kitana jest teraz siostrą władcy Outworld. Wydaje się, że jej to nie przeszkadza, ponieważ nawet jeśli niektórzy wzywają ją do rządzenia królestwem, jej jedynym celem jest uczynienie Mileeny najlepszą możliwą cesarzową. W porównaniu z przeszłością, w której Mileena i Kitana próbowały się zabić wiele razy, jest to poważny wzrost ze strony sióstr. To, czy Kitana nadal będzie sprzymierzeńcem swojej siostry przez całą grę, dopiero się okaże, ale z pewnością jest to odejście od jej przeszłości, nawet jeśli nadal jest księżniczką Outworld.

Mileena, jak wspomniano, w końcu spełniła swoje życzenie i jest teraz następczynią tronu Outworld. Jej natura pozostaje impulsywna i nadal będzie miała te paskudne zęby, ale zamiast pochodzić z tego, że jest klonem, Mileena jest teraz dotknięta śmiertelną chorobą. Ukrywa twarz i zęby, aby nikt nie widział w niej słabej władczyni. Nie tylko rodzi to pytania o to, czy zobaczymy twarz Mileeny i jej władzę zakwestionowaną, ale teraz musimy również zapytać, co stało się z Tarkatanami? Czy wszyscy są uważani za chorych, czy też istnieje inne wyjaśnienie ich istnienia?

To jest reklama:
Mortal Kombat 1

Wracając do Earthrealm, mamy nowego bohatera do omówienia. Wygląda na to, że Raiden i Liu Kang zamienili się rolami w Mortal Kombat 1, ponieważ były bóg piorunów jest teraz znacznie młodszym człowiekiem, z małej wioski znanej jako Fengjian. Waha się, gdy Liu Kang prosi go o zostanie mistrzem, ale wierzy, że leży to w interesie wioski. Zobaczymy duży rozwój tego nowego Raidena, ale myślę, że możemy spodziewać się największych zmian od tej postaci w porównaniu do jakiejkolwiek innej, ponieważ nie będzie miał nic ze swojej starszej mądrości jako młody i nieco niedoświadczony wojownik.

Z Fengjian pochodzi również Kung Lao, który wydaje się być bardzo podobny w Mortal Kombat 1, co ma sens, biorąc pod uwagę, że był kiedyś najlepszym przyjacielem Liu Kanga. Tak naprawdę nie zamierzasz dać swojemu najlepszemu kumplowi zamiany osobowości w nowej linii czasu, prawda? Oprócz zwykłej walki opartej na kapeluszach, Kung Lao ponownie wydaje się postacią, która ma obsesję na punkcie bycia drugim najlepszym i nie osiąga pełnego potencjału. Na szczęście wydaje się, że bycie mistrzem Earthrealm wystarczy, aby Kung Lao zaznaczył swoje miejsce w historii.

Mortal Kombat 1

Od kogoś, kto chce zaznaczyć swoje imię, do kogoś, kto ucieka od ciężaru, jaki nosi jego nazwisko, rodzina Kenshiego była kiedyś jednym z wielkich wojowników, aż pięć wieków temu wszyscy zostali prawie wymazani. Obecnie klan Takahashi znajduje się w uścisku Yakuzy, ale Kenshi ma nadzieję uwolnić od niego swoją rodzinę i przywrócić honor ich imienia. Najpierw będzie musiał chwycić starożytny miecz rodziny, Sento, co pokazuje, że prawdopodobnie otrzymamy tutaj trochę historii pochodzenia Kenshi.

Wreszcie mamy mężczyznę być może najmniej pasującego do tego świata magii, bogów i kobiet z zębami igieł. Johnny Cage jest prawie taki sam jak zawsze. Nieudana gwiazda kina akcji klasy B, chce dołączyć do walki jako jeden z mistrzów Earthrealm, aby uzyskać ostatnie tchnienie sławy. Jest tu niewielka różnica, ponieważ w Mortal Kombat 9 i uniwersum, którego byliśmy ostatnio świadkami, Johnny znalazł się w turnieju Mortal Kombat, nie wiedząc tak naprawdę, co się dzieje, podczas gdy tym razem wydaje się, że będzie nieco bardziej przygotowany.

Powiązane teksty

0
Mortal Kombat 1Score

Mortal Kombat 1

RECENZJA. Przez Jonas Mäki

Wojownicy NetherRealm powracają, aby kopać tyłek w najbardziej krwawy możliwy sposób w całkowicie zrestartowanym wszechświecie. Sprawdziliśmy, czy wykorzystuje swój potencjał...Wczytywanie następnej zawartości