Polski
Gamereactor
guide
Hogwarts Legacy

Przewodnik Hogwarts Legacy: Porady i wskazówki dla uczniów magii

Oto kilka przydatnych wskazówek, które pomogą Ci w pełni wykorzystać każdy nowy krok w najsłynniejszej magicznej szkole na świecie.

HQ

Nie bez pewnych opóźnień i kontrowersji w mediach społecznościowych, Hogwarts Legacy jest już w rękach wielu graczy, dzięki Early Access przyznanej przez Deluxe Edition gry. Wszyscy pozostali gracze będą musieli poczekać do piątku, 10 lutego, lub na późniejsze wersje PS4, Xbox One i Nintendo Switch, które pojawią się odpowiednio w kwietniu i lipcu.

Wielu nowych uczniów przyjedzie więc do Hogwarts School i pełnej przygody w otwartym świecie, którą stworzył Avalanche Software, o czym mówiliśmy w naszym Hogwarts Legacy" target="_blank">recenzja. Abyś nie biegał jak kurczak bez głowy (co Nearly Headless Nick by pokochał), przygotowaliśmy ten przewodnik z niezbędnymi wskazówkami, które pomogą Ci w pełni wykorzystać każdą sekundę Hogwarts Legacy i z łatwością przejść przez grę.

Jest to pozbawiony spoilerów przewodnik po historii, więc możesz przeczytać go bez obaw, nawet jeśli nie zacząłeś grać - niech zacznie się magia!

Hogwarts Legacy
To jest reklama:

1. Będzie tylko jeden pierwszy dzień w Hogwarts, więc wykorzystaj go jak najlepiej

Cytat profesora Weasleya (tak, tych Weasleyów) jest pierwszą radą, którą damy ci na temat tego, jak grać w tę grę, a mianowicie, aby zbadać każdy zakamarek szkoły w pierwszych chwilach gry. Jak tylko dotrzesz do szkoły, zastępca dyrektora Weasley przekaże ci Hogwarts Field Guide, podręcznik do śledzenia miejsc, lokalizacji, sprzętu, umiejętności i inwentarza, które zebrałeś w Hogwarts Legacy. Aby przejść przez grę, musisz zdobywać kolejne poziomy doświadczenia, a najłatwiejszym i najszybszym sposobem na zdobycie go na początku gry jest odzyskanie stron Field Guide ukrytych w całej szkole, Hogsmeade i okolicach.

Większość stron zdobywa się za pomocą zaklęcia Revelio, ale inne wymagają Accio, Confringo lub Levioso. Te zaklęcia są odblokowywane w fabule, więc zatrzymuj się od czasu do czasu i wchodź w interakcje z obiektami oznaczonymi na niebiesko podczas korzystania z Revelio. Kolejną sztuczką, jeśli usłyszysz dźwięk dzwonka, jest to, że zawsze w pobliżu jest tajemnica.

Hogwarts LegacyHogwarts Legacy

2. Podążaj ścieżką Merlina

Jest powód, dla którego był najsłynniejszym czarodziejem w historii. Merlin był również studentem Hogwarts i pozostawił swoją spuściznę (nigdy lepiej nie powiedzieć) na terenie Hogwarts Vale w postaci prostych zagadek, w których musimy niszczyć przedmioty, nosić świetliki do oznaczonych skał lub rzucać ogromne głazy i zakopywać je w kamiennych. Cokolwiek to jest, nagroda jest warta wysiłku. Miejsca na ekwipunek wyposażenia, które są bardzo ważne, ponieważ są naprawdę ograniczone, a także dlatego, że stanowią największe źródło dochodu w grze.

To jest reklama:

Bardzo ważne: Jak najszybciej zdobądź nasiona Mallowsweet z The Magic Neep w Hogsmeade, ponieważ są one kluczem do aktywacji Merlin's Trials.

Hogwarts Legacy

3. Nie wydawaj galeonów szaleńczo, będziesz ich potrzebować

Może to zabrzmieć jak głupia rada, ale nic nie może być dalsze od prawdy. Pieniądz w Hogwarts Legacy jest (przynajmniej do ostatniej trzeciej) towarem deficytowym i absolutnie niezbędnym do postępu. Zdecydowana większość kupców ma ceny, które można uznać tylko za nadużycie, ale należy dokonać pewnych minimalnych zakupów, takich jak nasiona doniczkowe i przywoływanie zaklęć. Wszystko to służy przekształceniu Room of Requirement w samowystarczalną fabrykę sprzętu przygodowego, takiego jak mikstury i rośliny do walki.

Najwygodniejszym sposobem na zebranie pieniędzy jest sprzedaż sprzętu, którego już nie używasz. Priorytet należy nadać tym oznaczonym (w tej kolejności) zielonym, niebieskim, fioletowym i pomarańczowym. Każdy z nich będzie cenniejszy od poprzedniego, więc jeśli zabraknie ci miejsca, aby zabrać więcej na misję (zobacz, dlaczego jest to ważne Merlin's Trials?), będziesz musiał zniszczyć te mniej wartościowe.

Dobrą rzeczą w nasionach i zaklęciach jest to, że musisz je kupić tylko raz, po czym możesz je generować w nieskończoność (z opalami) w Room of Requirement.

Kolejna sztuczka na szybką gotówkę. Jeśli natkniesz się na te skrzynie jednym okiem, które wyskakują, gdy cię zobaczą, najlepiej użyć zaklęcia rozczarowania, aby podkraść się do nich i zdobyć 500 monet w każdej z nich. A jeśli nie masz jeszcze zaklęcia, możesz użyć eliksiru niewidzialności.

Hogwarts LegacyHogwarts Legacy

4. Magiczna walka to taniec kolorów

Walka jest podstawową częścią Hogwarts Legacy i chociaż na początku nie wymaga dużych umiejętności ani złożoności, wrogowie wkrótce staną się bardziej wymagający i lepiej przygotowani do ataków. Niektóre z nich będą używać stałej magicznej tarczy, która odbije twoje zaklęcia, chyba że skontrujesz ją zaklęciem z tej samej "rodziny kolorów" co tarcza. Na przykład, jeśli mroczny czarodziej ma fioletową tarczę, zaklęcie takie jak Accio lub Depulso przełamie barierę, a jeśli tarcza jest żółta, najlepiej użyć Levioso lub Arresto Momentum, chociaż naszym ulubionym jest zaklęcie Tranform, które zamienia wroga w eksplodującą beczkę i może być rzucane na innych. Dwie ofiary w cenie jednej.

Są wrogowie, którzy są szczególnie słabi na niektóre zaklęcia. W grze zobaczysz wiele pająków (wiele z nich), a najlepszym sposobem na ich szybkie pokonanie jest przeplatanie podstawowych rzutów zaklęciami ognia, takimi jak Incendio lub Confringo. Trolle są dość twarde, ale możesz użyć Flipendo, aby użyć własnego klubu przeciwko nim, aby zadać im dużo obrażeń.

Nie lekceważ korzystania z zajęć zielarskich podczas walki. Chińska kapusta, Mandrakes i Venomous Tentacula to bardzo przydatne narzędzia, które mogą wydostać cię z kłopotów z dużymi grupami wrogów lub silniejszymi, takimi jak Akromantulas lub trolle. Zawsze noś przy sobie dobry zapas ich.

Hogwarts LegacyHogwarts Legacy

5. Twoi najlepsi przyjaciele? Miotła i zaklęcie blokady

Miotła jest podstawowym środkiem magicznego transportu w świecie Hogwarts Legacy. Chociaż Floo Powder jest świetny (jest to odpowiednik szybkiej podróży), musisz najpierw odblokować miejsca docelowe, a często będą one dość daleko. Na szczęście mamy miotły. Sklep w Hogsmeade ma kilka modeli po 400 monet każdy. Po prostu zdobądź jeden, a gra znacznie przyspieszy od tego momentu. Dzięki niemu możesz podróżować w linii prostej, a nawet bezpiecznie wchodzić w Forbidden Forest lub góry drogą powietrzną. Oczywiście latanie na miotłach jest zabronione w Hogsmeade, a także wewnątrz zamku, więc będziemy musieli znaleźć inny sposób dotarcia do niektórych miejsc... Czy ktoś powiedział Alohomora?

Alohomora to zaklęcie do otwierania magicznych zamków, a my je zdobędziemy, wykonując misję poboczną dla Hogwarts dozorcy, Mr. Moon. Noszenie pewnej ilości przedmiotu poprawi zaklęcie, aby otworzyć zamki drugiego i trzeciego poziomu, więc za każdym razem, gdy zobaczysz posąg Demiguise, upewnij się, że jest noc (możesz zmienić porę dnia w menu mapy) i chwyć posąg.

Hogwarts LegacyHogwarts Legacy

Na razie dzięki tym wskazówkom możesz spokojnie rozpocząć swoją przygodę z Hogwarts Legacy, chociaż nie wykluczamy dodawania kolejnych notatek podczas eksploracji każdego zakątka Avalanche's gry. Miłego rozpoczęcia nowego roku na Hogwarts!

Powiązane teksty

0
Hogwarts LegacyScore

Hogwarts Legacy

RECENZJA. Przez Jonas Mäki

Prawie dwa lata później niż pierwotnie zamierzano, nadszedł czas, aby spróbować życia jako uczeń Hogwartu. Ale czy jest to ostateczny symulator Harry'ego Pottera?Wczytywanie następnej zawartości