Polski
Gamereactor
wiadomości
Greedfall

Premiera Greedfal już za miesiąc

Z tej okazji nowy zwiastun podsumowujący wszystko, co wiemy o nowej grze The Spiders.

HQ
Greedfall

Francuskiemu studiu The Spiders na pewno nie można odmówić tego, że się stara. Stara się zrobić możliwie najlepszego actio erpega, szlifując przy okazji swoje umiejętności, by z każdym kolejnym projektem zaoferować graczom coś nowego, czy to pod względem rozgrywki, czy też historii. Czy Greedfal będzie dla dewelopera projektem ostatecznym, czymś, co pozwoli mu wejść do światowej czołówki producentów tego typu gier?

Wiele wskazuje na to, że tak. Widać ogromne postępy, jakie studio poczyniło przez te wszystkie lata, tworząc kolejno Mars: War Logs, Bound by Flame i Technomancera. Greedfal ponownie ponownie będzie stawiało na akcję oddając w ręce gracza różne style walki - broń biała, broń palna, magia - i dając mu pełną dowolność w kwestii rozwoju bohatera.

Ciekawie prezentuje się również sam świat, który stylistyką nawiązuje do wielkich wypraw kolonizacyjnych, odbywających się na przełomie XV i XVI wieku. Zadaniem naszego bohatera jest eksploracja Nowego Świata i znalezienie lekarstwa na nieznaną dotychczas chorobę - jeśli dobrze przyjrzycie się zwiastunowi, zobaczycie czarne ślady na skórze niektórych postaci. W tym celu możemy robić wszystko to, co uznamy za słuszne - walczyć, kraść, wchodzić i zrywać sojusze, a także pozyskiwać nowych towarzysz. Wszystko to jednak będzie miało swoje konsekwencje, które wpłyną na reputację naszej postaci i ostatecznie na zakończenie samej gry.

Greedfall

I to wszystko brzmi... jak kolejna "stockowa" gra RPG, których pełno jest na rynku. Na tym polega jednak magia gier tego dewelopera - choć z wierzchu wydaje się, że nie ma w nich nic nadzwyczajnego, to pod tą powłoką średniego budżetu, znajduje się wiele serca i ambicji, a także dużo świetnych pomysłów. Czasem chęci i ambicje w zupełności wystarczą; nie będzie to pewnie gra 10/10, ale będę szczęśliwy, jeśli w swojej recenzji będę mógł jej wystawić solidną "ósemkę". The Spiders pokaże wtedy, że zakończyło etap nauki i kolejne projekty będą konkurowały z produkcjami studia BioWare czy CD Projekt Red. Jako osoba, która praktycznie od początku (na długo zanim zacząłem pisać o grach) wspiera projekty tego dewelopera, jestem szalenie ciekaw, jak ostatecznie wypadnie Greedfall.

Premiera Greedfall przewidziana jest na 10 września tego roku. Gra będzie dostępna na PC, PS4 i Xbox One, a w Polsce za pudełkowe wydanie tych dwóch ostatnich wersji będzie odpowiadać CDP.

HQ

Powiązane tekstyWczytywanie następnej zawartości