Polski
Gamereactor
artykuły
Life is Strange: True Colors

Pokonanie zaległości: Życie jest dziwne: Prawdziwe kolory

Przyjąłem niekonwencjonalne podejście do ukończenia narracyjnej gry przygodowej Deck Nine, ale to nie zmienia faktu, że naprawdę mi się podobało.

HQ

Jest to dość nietypowa sytuacja, ponieważ w przeciwieństwie do niektórych poprzednich gier, w które grałem podczas mojej podróży z zaległościami, Life is Strange: True Colors nie został ukończony w ciągu weekendu. Nie, raczej sprawdzałem tę grę przez okres kilku tygodni, często rozdział po rozdziale, kiedy recenzuję laptopa do gier. Nie ma żadnego negatywnego powodu, dla którego zdecydowałem się to zrobić, w rzeczywistości naprawdę polubiłem grę i doceniam jej wolniejsze i bardziej relaksujące tempo. Mimo to zajęło mi kilka miesięcy, aby przejść przez grę, która trwa około dziesięciu godzin.

Ale w każdym razie, jak wspomniałem przed chwilą, naprawdę cieszę się True Colors. Historia, choć momentami trochę powolna, jest generalnie wciągająca, a postacie i sposób, w jaki są przedstawiane, są bardzo imponujące. Alex Chen jest wspaniałym bohaterem, z dużą głębią, głębią, która jest eksplorowana w sposób, który jest zarówno znaczący dla historii i rozgrywki, ale także w taki sposób, że wywołuje trochę emocjonalnej inkwizycji dla gracza. Decyzje, które podejmujesz w grze i scenariusze, w których znajduje się Alex, są przedstawione w taki sposób, że chcesz podjąć właściwą decyzję - nawet jeśli odpowiedź nie jest czarno-biała. Ogólnie rzecz biorąc, mam na myśli to, że wiele dialogów w grze ma jasną poprawną i niepoprawną odpowiedź, a to od ciebie zależy, czy gracz zdecyduje, czy chcesz być idealnym dobrem, czy raczej grać adwokata diabła i wybrać coś, aby być złym. W True Colors nigdy nie ma jasnego sposobu na określenie, który jest który, i naprawdę nadaje każdej decyzji grawitację, ponieważ nie ma prawdziwego sposobu na powiedzenie, jak postać zareaguje na twój wybór dialogu.

HQ

Podczas gdy w przypadku gry takiej jak True Colors narracja jest wyraźnie bardzo ważna, a deweloper Deck Nine wykonał świetną robotę, tworząc wciągającą i wciągającą, jedną z innych części tej gry, która zawsze przyciągała moją uwagę, jest kolorowy i żywy styl graficzny i świat, w którym osadzona jest gra. Miasto-gospodarz Haven Springs jest absolutnie oszałamiające. To rodzaj malowniczego wiejskiego miasteczka, które widzisz na pocztówkach, lub miejsce, które spodziewasz się znaleźć poza ramą na obrazie Boba Rossa. To naprawdę wspaniałe miejsce, które jest cudem do odkrycia, w czym w rzeczywistości pomaga świetna obsada postaci, które zaśmiecają ulice i które zapewniają unikalne i niezwykłe interakcje, aby utrzymać eksplorację i szerszą rozgrywkę świeżą.

To jest reklama:

Jeśli chodzi o rozgrywkę, powiem, że ogólne tempo tutaj może być czasami trochę monotonne i nudne, ponieważ będziesz eksplorować tylko po to, aby usłyszeć jakąś drobną, często nieistotną linię dialogową. Zdarzają się sytuacje, w których można odkryć jakieś ważne wspomnienie, a czasami rozmowa z kimś lub interakcja z czymś może otworzyć opcję dialogu, aby dowiedzieć się więcej o konkretnej postaci i jej motywacjach. Ale generalnie jest ich niewiele, co oznacza, że wiele eksploracyjnej rozgrywki obraca się wokół tej samej części Haven Springs tylko po to, aby odkryć coś bardzo trywialnego. Nie trzeba dodawać, że możesz zobaczyć, dlaczego często czasami uważałem to za nieco nudne.

Life is Strange: True ColorsLife is Strange: True Colors
Life is Strange: True ColorsLife is Strange: True Colors

Ale naprawdę ważną częścią, którą należy wziąć pod uwagę, jest to, że ogólnie moje mniej pozytywne rzeczy do powiedzenia na temat tej gry są rzadkie, a w przeważającej części naprawdę doceniam podejście Deck Nine do tej wspaniałej serii narracyjnej. Chociaż nie sądzę, aby ta historia ustawiła sequel w taki sposób, w jaki zrobiły to główne gry Life is Strange, mam nadzieję, że zobaczymy Alexa i niektóre postacie drugoplanowe (być może nawet Haven Springs) pojawiające się w przyszłych grach LiS, ponieważ ta gra jest pełna takiej charyzmy i charakteru, że szkoda byłoby, gdyby nigdy więcej nie została przedstawiona.

To jest reklama:

Powiązane tekstyWczytywanie następnej zawartości