Gamereactor PL. Obejrzyj najnowsze zwiastuny gier i wywiady z największych targów i konwentów growych na świecie. Gamereactor korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość przeglądania naszej strony internetowej. Jeśli kontynuujesz, założymy, że jesteś zadowolony z naszych zasad dotyczących plików cookie.

Polski
Gamereactor
artykuły
A Plague Tale: Innocence

Pokonanie zaległości: Opowieść o pladze: Niewinność

Tak naprawdę nie mam powodu, dla którego zajęło mi tak dużo czasu, aby zagrać w tę grę, ale nie mogę uwierzyć, że tak się stało.

HQ

Tak naprawdę nie mam powodu, dla którego tak długo zajęło mi granie w tę grę, zwłaszcza biorąc pod uwagę, jak pozytywnie mówią o niej wszyscy, którzy w nią grali. Ale niezależnie od tego, zajęło mi lata, aby w końcu rozpocząć tę przygodę, a po jej zakończeniu nie mogę uwierzyć, że tak się stało. Ponieważ A Plague Tale: Innocence jest cudem opowiadania historii. Ten tytuł od Asobo Studio zawiera narrację, która jest wciągająca, złożona emocjonalnie, wypełniona niebezpieczeństwem i stratą, i jest okraszona wystarczającą ilością horroru i strachu, że przez większość czasu ma napiętą atmosferę. A wszystko to jest wzmocnione przez świetne występy duetu głównych bohaterów Amicii i Hugo, pary braci i sióstr, którzy są proszeni o poruszanie się w świecie rozpaczy i niebezpieczeństwa, unikając wrogich żołnierzy Inkwizycji.

HQ

Zasadniczo, jeśli byłbyś ciekawy, jak wyglądałby The Last of Us, gdyby był osadzony w 14th Century France i zawierał niepowstrzymane roje szczurów jako przerażające nieludzkie zagrożenie zamiast zainfekowanych istot podobnych do zombie, to jest to właśnie ta gra. W przeważającej części grasz jako Amicia i musisz poprowadzić swojego młodszego brata Hugo w bezpieczne miejsce przez różne unikalne ustawienia i sytuacje, czy to poziomy wypełnione żołnierzami, którzy ścigają Hugo za jego nadprzyrodzone moce kontrolujące szczury, czy po prostu przez gniazda tysięcy i tysięcy tych bardzo mięsożernych szczurów. Nie trzeba dodawać, że przez większość czasu będziesz na krawędzi swojego miejsca, poruszając się po każdym wyjątkowym zagrożeniu.

Wrogowie są oferowani w taki sposób, że masz możliwość i umiejętność eliminowania ich w razie potrzeby - dzięki potężnej temblaku Amicii - ale są również obsługiwani w taki sposób, że możesz zostać szybko przytłoczony i opanowany, jeśli zdecydujesz się na zbyt wiele kłopotów. W związku z tym element skradania się jest coraz ważniejszy i kluczowy do wykorzystania na swoją korzyść, szczególnie w przypadku wrogów, którzy są chronieni grubymi płytami zbroi lub znajdują się w środowiskach, które dudnią z pędzącymi tysiącami pobliskich śmiertelnych hord szczurów.

To jest reklama:

Jest to styl projektowania, który może być czasami trochę powolny i odrętwiały, po prostu dlatego, że musisz włożyć tyle wysiłku i skupić się na zapewnieniu, że twój towarzysz również przetrwa, co oznacza, że nie możesz po prostu jednoosobowej armii na drodze do celu końcowego. A ponieważ twoim towarzyszem jest bardzo młody chłopiec, który jest całkowicie nieświadomy sposobu, w jaki funkcjonuje życie poza jego sypialnią, często czujesz, że spędzasz czas na gaszeniu pożarów, a nie na podejmowaniu decyzji. Co znowu jest podobne do tego, co czuł oryginalny The Last of Us, patrząc na dynamikę między Joelem a młodą Ellie.

A Plague Tale: InnocenceA Plague Tale: Innocence
A Plague Tale: InnocenceA Plague Tale: Innocence

Ale dla mnie sama rozgrywka nie jest tym, co sprawiło, że A Plague Tale: Innocence było tak niezapomnianym i przyjemnym doświadczeniem. Nie. To była fabuła i niesamowicie ponura opowieść, którą serwowała. W bardzo niewielu odstępach czasu w grze naprawdę czujesz, że wszystko idzie dobrze dla Amicii i Hugo, a wraz z rozwojem historii prawie zaczynasz tracić nadzieję dla duetu i po prostu zakładasz, że będzie to opowieść, która kończy się smutkiem. To właśnie ten ciemniejszy ton sprawił, że byłem całkowicie zafascynowany i sprawił, że chciałem grać rozdział po rozdziale, tylko po to, abym mógł odkryć, co stało się dalej z rodzeństwem.

To jest reklama:

W rzeczywistości A Plague Tale: Innocence jako doświadczenie tak mnie rozbawiło, że A Plague Tale: Requiem, nadchodząca kontynuacja, szybko wskoczyła na szczyt moich najbardziej oczekiwanych gier, które mają się ukazać w 2022 roku. Nie mogę się doczekać, aby zobaczyć, co przyniesie przyszłość Amicii i Hugo, a także jestem jeszcze bardziej podekscytowany, aby zobaczyć, jak para radzi sobie jako starsze i trochę mądrzejsze osoby. Dopasowując to do faktu, że sequel jest prawdziwą grą nowej generacji (nie pojawi się na PS4 i Xbox One), mam nadzieję, że Asobo Studio naprawdę przesadzi ze swoją grafiką i projektem poziomów, a wszystko po to, aby zaserwować kinowe wrażenia, które biorą to, co czyni Innocence genialnym i podwaja go.

Jeśli jeszcze nie mieliście okazji sprawdzić A Plague Tale: Innocence, gorąco polecam to zrobić, zanim Requiem wyląduje w październiku tego roku. Biorąc pod uwagę, że możesz pokonać Innocence w około dziesięć godzin, z dużą ilością eksploracji upieczonych w tych ramach czasowych, i biorąc pod uwagę, że gra jest dostępna w Game Pass (na PC i konsole) i że sequel będzie dostępny w usłudze również pierwszego dnia, powiedziałbym, że nie ma absolutnie żadnego powodu, aby nie wskoczyć, jeśli szukasz naprawdę satysfakcjonującego i rozrywkowego sposobu na spędzenie weekendu. Uwierz mi, będzie warto.

A Plague Tale: InnocenceA Plague Tale: Innocence

Jeśli nie miałeś okazji, możesz przeczytać pierwszą część Beating the Backlog tutaj, gdzie zanurzam się w moich doświadczeniach z Marvel.

Powiązane tekstyWczytywanie następnej zawartości