Polski
Gamereactor
artykuły
Avatar: Frontiers of Pandora

Pięć wskazówek na pierwsze kroki w Avatar: Frontiers of Pandora

Opracowaliśmy pięć przydatnych sztuczek, które pomogą ludziom przystosować się do nieprzyjaznego środowiska Pandory.

HQ

Oczekiwane przez Massive Entertainment spojrzenie na świat Avatara Jamesa Camerona zadebiutowało. Bez wątpienia oznacza to, że wielu z was już eksploruje obcy księżyc i zaczyna odnajdywać się w pięknym, ale wrogim świecie. Jeśli jeszcze nie zacząłeś tej przygody, ale szukasz kilku wskazówek i sztuczek, które pomogą Ci zacząć, mamy dla Ciebie dokładnie to.

Trzymaj się utartych ścieżek... przynajmniej na chwilę

Kiedy w końcu dotrzesz na Pandorę, będziesz chciał po prostu udać się w dzicz, aby odkrywać i zobaczyć, jakie tajemnice skrywa świat. Nie... Nie na chwilę. Pandora jest ogromna i została zaprojektowana z myślą o ogromnej pionowości. Chociaż Na'Vi są bardzo wysportowani, jeśli chodzi o wspinanie się po górach i bieganie maratonów, nie są najbardziej wydajni. Mogą to zrobić, ale jeśli zdecydujesz się pozostać na piechotę, dotarcie gdziekolwiek zajmie Ci dużo czasu. Trzymaj się więc utartych ścieżek, wykonuj główne wątki fabularne, które są ci serwowane i rób to, aż przynajmniej zwiążesz się ze swoim Ikonem. Gdy możesz swobodnie jeździć na swoim powietrznym wierzchowcu, eksploracja staje się nieskończenie łatwiejsza i mniej czasochłonna. Ponadto jest znacznie mniej prawdopodobne, że zostaniesz zmiażdżony lub zjedzony przez dzikie zwierzęta podczas szybowania w przestworzach.

HQ

Korzystanie z trybu eksploracji z przewodnikiem

Mówiąc o eksploracji, na początku gry (lub w dowolnym momencie podczas odwiedzania ustawień) zostaniesz poproszony o wybranie jednego z dwóch trybów eksploracji. Jeden z nich cię poprowadzi, co zasadniczo oznacza, że będziesz mógł zobaczyć znaczniki lub lokalizację następnego zadania. Drugi stara się uczynić grę tak wciągającą, jak to tylko możliwe, prosząc o znalezienie zadań i lokacji wyłącznie z bardzo szerokimi kierunkami przedstawionymi przez grę. Nie jesteś z Pandory, a ten obcy świat nie należy do najłatwiejszych do poruszania się, zwłaszcza gdy twoje stopy są na ziemi, a twój wzrok jest zasłonięty wysokimi drzewami, pnączami i unoszącymi się górami. Pozostaw włączony tryb z przewodnikiem, przynajmniej dopóki nie odnajdziesz się w sytuacji, w przeciwnym razie nawigacja i znajdowanie znaczników zadań oraz kolejnych wątków fabularnych stanie się frustrujące.

Znaj swoje ograniczenia

Na pierwszy rzut oka może to wyglądać jak Far Cry, ale Frontiers of Pandora różni się od tamtej serii akcji w jeden duży sposób. Świat nie jest twoim placem zabaw. Pandora jest żywym ciałem i wszystko i wszyscy, w tym inwazja RDA, może cię zabić. Tak więc, jeśli gra powie ci, że baza lub misja przekracza twój poziom umiejętności lub mocy, skorzystaj z podpowiedzi i wróć, gdy będziesz na to gotowy, w przeciwnym razie czeka cię brutalne przebudzenie, gdy mechy RDA i bestie z Pandory nauczą cię znaczenia bólu.

Stealth to twój najlepszy przyjaciel

Podobnie jak w przypadku znajomości swoich ograniczeń, warto mieć świadomość, że chociaż Frontiers of Pandora ma wszystkie znane pułapki gry Far Cry, gra się w nią zupełnie inaczej. Nie jesteś chodzącą siłą natury, która może strzelać i przebijać się przez każdą opozycję, która stanie przed tobą. Jeśli spróbujesz ukończyć każdą misję tak gwałtownie i głośno, jak to tylko możliwe, mechy RDA i opancerzeni żołnierze szybko udowodnią, że ich sprzęt i broń są znacznie lepsze od twojego. Trzymaj się więc cienia, utrzymuj wysoki poziom i milcz jak noc. Likwiduj wrogów swoją tradycyjną i cichą bronią Na'Vi, unikaj walki, dopóki nie będzie to absolutnie konieczne. Trzymaj się tego, a RDA będzie miał koszmar, który powstrzyma twoje wysiłki.

Avatar: Frontiers of Pandora
To jest reklama:
Avatar: Frontiers of PandoraAvatar: Frontiers of Pandora

Hakować, rąbać, hakować

Na'Vi nie są czarodziejami technologii, ale twój wojownik jest bardzo wcześnie obdarzony narzędziem zwanym SID, które jest używane głównie do hakowania drzwi i terminali komputerowych. SID jest jednak również genialną bronią do radzenia sobie z mechami RDA, ponieważ możesz zhakować ich systemy, a następnie zasadniczo sparaliżować je na krótki czas, aby albo pozwolić ci przekraść się bez obawy, że zostaniesz wykryty, albo stworzyć doskonałą okazję do uderzenia i natychmiastowego zneutralizowania zagrożenia, jakie stanowią. Słowo ostrzeżenia w tej bardziej brutalnej metodzie: jeśli mech jest opancerzony, nie możesz go natychmiast pokonać, a jeśli spróbujesz to zrobić, prawdopodobnie po prostu go rozwścieczysz i przyciągniesz wiele niechcianej uwagi.

To tylko kilka kluczowych sztuczek na podbój Pandory. Jeśli znajdziesz jakieś dodatkowe przydatne wskazówki, podziel się nimi w komentarzach poniżej, aby pomóc innym czytelnikom w przygodowej grze akcji Massive.

Powiązane teksty

0
Avatar: Frontiers of Pandora Score

Avatar: Frontiers of Pandora

RECENZJA. Przez Ben Lyons

Podejście Massive do serii science-fiction Jamesa Camerona jest tutaj, ale czy wkracza na nowy grunt, jak przyzwyczailiśmy się oczekiwać od dewelopera, czy jest to raczej Far Cry z jego typowego dzieła.Wczytywanie następnej zawartości