Polski
Gamereactor
artykuły
Apex Legends

Pięć najważniejszych rzeczy, które warto wiedzieć o nowym sezonie Apex Legends, Ucieczce

Z nowym sezonem na horyzoncie, przyjrzyjmy się niektórym z największych dodatków do gry Battle Royale od Respawn.

HQ

Za kilka dni Respawn Entertainment rozpocznie najnowszy sezon Apex Legends. Będąc darmową dużą aktualizacją słynnego Battle Royale, doda kilka ekscytujących nowych funkcji, w tym nową mapę, legendę, broń i kilka innych gadżetów. Miałem okazję zapoznać się z nowym sezonem, znanym jako Apex Legends: Ucieczka przed jego premierą i zebrałem pięć najbardziej ekscytujących dodatków w tym przydatnym artykule.

HQ

Punkt Burzowy: największa mapa w historii Apex Legends

Headlining Escape to czwarta i najnowsza mapa, która trafiła do Apex Legends. Znana jako Stormpoint, ta mapa znajduje się na planecie Gaia i jest rozpoznawana jako dawna kolonia energetyczna dla Interstellar Manufacturing Corporation (IMC).

To jest reklama:

W przeciwieństwie do swoich poprzedników, Stormpoint jest największą mapą, jaka kiedykolwiek pojawiła się w Apex Legends i jest o 15% większa niż Worlds Edge. Zawiera wyższe poziomy niż jakakolwiek wcześniejsza mapa Apex i 17 nazwanych lokalizacji do zbadania, w tym sporny Barometr w jego rdzeniu i Centrum Dowodzenia, położone w jednej z wysokich gór Stormpoint.

Opierając się na tropikalnej wyspie, Stormpoint nie ma żadnych wież skokowych, ale ich śladem są potężne działa grawitacyjne, które można wykorzystać do katapultowania siebie i swojej drużyny na duże odległości po mapie. Co więcej, Stormpoint oferuje również najdłuższe tyrolki w historii Apex Legends, tworząc prawdziwie mobilną mapę.

A jeśli to wszystko nie wystarczy, w Stormpoint trzeba się również martwić dziką przyrodą. Niektóre obszary na mapie będą zawierały psie stworzenia znane jako Prowlery, które polują na ciebie i twoją drużynę, a inne obszary pełne są pająków, które powstają z gniazd. Wyeliminowanie któregokolwiek z nich nagrodzi cię łupami i gadżetami, ale wyruszenie w te regiony zawsze jest trochę ryzykowne, ponieważ te zwierzęta nie zawahają się, by cię zabić.

Apex Legends
To jest reklama:
Apex LegendsApex Legends

Nie, większa mapa nie oznacza, że ​​Tytani są na horyzoncie

Stormpoint to największa mapa, jaka kiedykolwiek pojawiła się w Apex Legends, będąca sumą ponad dwóch lat prac projektowych. Będzie zawierała różne aktualizacje w nadchodzących sezonach i chociaż jej rozmiar i odniesienia do Titanfall (o których za chwilę) są ekscytujące, nie oznacza to, że Tytani w najbliższym czasie wejdą do Battle Royale.

Podczas briefingu prasowego Steven Ferreira, dyrektor zespołu w Respawn powiedział nam: „Właściwie zaprojektowaliśmy Stormpoint z myślą o aktualizacjach w przyszłości. Mniej prawdopodobne będzie, że będą one z natury destrukcyjne, a bardziej addytywne".

Ferreira kontynuował: „Niezależnie od tego, czy będą wystarczająco duże, aby wspierać Tytanów, nie jest to w rzeczywistości problem definiujący Tytanów. Wypróbowaliśmy Tytanów kilka razy w budowaniu prototypów w Apex i przyglądaniu się naszym nowym funkcjom Tytani wnoszą do gry pewne problemy z równowagą, na które nie znaleźliśmy jeszcze odpowiedniego rozwiązania. Nie oznacza to, że go nie znajdziemy, ale nie sądzę, aby większa mapa była częścią tego rozwiązania".

Apex Legends

Ash z Titanfall 2 powraca

Mówiąc o Titanfall, jak już zostało ujawnione, następną legendą przybywającą do Apex jest nikt inny jak pilotka symulakrum Ash. Ta okrutna postać już weszła do Apex Legends jako apatyczna komisarz Apex Games Arenas, ale teraz przyjmuje bardziej praktyczne podejście, sama angażując się w krwawy sport.

Jeśli nie znasz historii Ash, za jej zimną metalową postacią kryje się dr Ashleigh Reid, genialna naukowczyni, której mózg po śmiertelnym urazie został przeniesiony i umieszczony w ciele robota. Po zakończeniu tego procesu Ash znajduje się na łasce robota i jest jakby uwięziona w scenariuszu podzielonej osobowości, w którym naukowiec i zabójczy robot walczą o kontrolę nad drugim.

Ash ma również historię z kilkoma członkami obsady Apex Legends. Była osobą, która opuściła Horizon, by umrzeć w czarnej dziurze, a także mocno trzyma serce Pathfindera.

Apex Legends

Ale pomijając historię, co Ash może zrobić w grze? Jej umiejętność pasywna nazywa się Marked for Death i pozwala Ash zobaczyć skrzynki śmierci wroga na jej mapie, a następnie użyć jej Noża Danych, aby zhakować skrzynkę, aby znaleźć resztę oddziału wroga.

Jej umiejętność taktyczna nazywa się Arc Tether i jest umiejętnością, która szokuje pierwszego wroga, który wejdzie w jej zasięg, a następnie przywiązuje go do ziemi, co znacznie ułatwia eliminację i pokonanie przeciwnika.

Wreszcie, jej superumiejętność jest kolejnym ukłonem w stronę jej zdolności Titanfall i pozwala jej otworzyć jednokierunkowy portal do wszystkiego, co znajduje się w zasięgu wzroku Ash. Znana jako Phase Breach, ta umiejętność może szybko przenosić sojuszników i wrogów, a także Ash, a dla tych, którzy zastanawiają się, czy Ash używa jej do podkradania się, jest zarówno głośna, jak i łatwa do zauważenia, więc nie martw się, że będziesz często zaskakiwany.

Apex LegendsApex Legends

Jeśli jedno nawiązanie do Titanfall nie wystarczy, Ucieczka na szczęście ma inne: C.A.R. SMG

A jeśli Ash i wszystkie jej odniesienia do Titanfall nie wystarczą, aby zachęcić fanów, to nowa broń może. C.A.R. SMG debiutuje w Battle Royale i pojawia się jako broń specjalna.

Został zaprojektowany jako ciężki pistolet maszynowy i może się pochwalić dużą szybkostrzelnością i doskonałą celnością przy strzelaniu z biodra, kosztem sporego odrzutu. Może również używać ciężkich lub lekkich rodzajów amunicji, niezależnie od magazynka, w który wyposażona jest broń, co czyni go dość wszechstronnym narzędziem.

Być może zauważyłeś C.A.R. kilka miesięcy temu, po ujawnieniu trybu Arenas, i dlaczego pomimo tego wyglądu broń trafia do Apex dopiero za kilka dni, projektant balansu John Larson powiedział: „Powodów jest wiele", po czym kontynuuje, stwierdzając „Naprawdę blokując tożsamość tego pistoletu maszynowego w grze, w której walka w zwarciu jest ważna i gdzie jest już wiele sprawnych pistoletów maszynowych, chcieliśmy się upewnić, że jesteśmy pewni, że ożywimy C.A.R. SMG, biorąc go z uniwersum Titanfall i sprawiając, że czuje się wyjątkowy sam w sobie".

Apex Legends

Wattson wreszcie zyskuje trochę miłości

Pomijając Titanfall, czego jeszcze fani Apex Legends mogą się spodziewać w Ucieczce? Cóż, jest sporo rzeczy, w tym nowa przepustka bitewna i sezon rankingowy, a także kilka zmian w broniach, aby meta była nieco bardziej zbalansowana. Ale zdecydowanie najbardziej ekscytująca zmiana czeka Wattson, aby postać była mniej trudna w użyciu.

Na pierwszy plan wysuwają się zmiany w jej płotach elektrycznych, które mają krótsze czasy odnowienia i stają się znacznie bardziej karalne, gdy wróg próbuje je przekroczyć. Spowolnienie Wattson, gdy stawia ogrodzenia, jest również usuwane, dzięki czemu zmniejszanie umiejętności jest mniej kłopotliwe. A jeśli to wszystko nie wystarczy, aby postać była bardziej opłacalna, jej pylon przechwytujący będzie teraz trwał po odnowieniu i będzie działał do momentu umieszczenia nowego. Wattson otrzyma również kilka innych drobnych poprawek, aby zrównać ją z innymi postaciami, ale jak widać, ogólnie wzmocnienia są dość znaczące.

Apex Legends

I to podsumowuje pięć największych aktualizacji i dodatków, które pojawią się w Apex Legends: Escape. Nowy sezon pojawi się jako bezpłatna aktualizacja 2 listopada, a jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, możesz już dziś zagrać w Apex na PC, PS4, Xbox One i Nintendo Switch.

Powiązane tekstyWczytywanie następnej zawartości