Polski
Gamereactor
Recenzje seriali
Percy Jackson and the Olympians

Percy Jackson and the Olympians

Percy Jackson w końcu czuje, że dostaje adaptację, na którą zasługuje.

HQ

Nie znam książek o Percym Jacksonie. Największą ekspozycją na tego inspirowanego mitologią grecką Harry'ego Pottera jest film z 2010 roku z Loganem Lermanem w roli głównej. Przeciętny film, który tak naprawdę nikogo nie sprzedał, ponieważ jest to udana franczyza. Na szczęście kiepski sequel tego filmu z 2013 roku nie był ostatnim, o którym słyszeliśmy o Percym, ponieważ Disney postanowił dać IP kolejną szansę, z aktorami znacznie bliższymi wiekowi oryginalnych postaci i historią nadzorowaną przez oryginalnego autora Ricka Riordana.

Zaczynamy od kilku scen, które z pewnością będą znajome, jeśli oglądałeś stary film. Percy zostaje zaatakowany na wycieczce szkolnej przez swojego nauczyciela matematyki i zostaje wyrzucony ze szkoły. Następnie zostaje zabrany do Obozu Herosów, gdzie otrzymuje zadanie wytropienia błyskawicy Zeusa. Istnieje kilka jasnych wyjaśnień, dlaczego ta praca została powierzona parze dzieci i 24-letniemu Satyrowi, który wygląda jak dziecko, ale prawdopodobnie lepiej tego nie kwestionować. W końcu to program dla dzieci.

HQ

Misja Percy'ego zabiera nas na osiem odcinków akcji, dramatów i kilku bardziej beztroskich rzeczy. Ze względu na powiązania z mitologią grecką, w tej serii zawsze pojawiały się mroczniejsze podteksty, od których Disney nie stronił całkowicie. Kazirodztwo bogów i niektóre z ich mroczniejszych aktów przemocy przeciwko sobie nawzajem są pominięte, ale takie rzeczy, jak traktowanie Meduzy przez Posejdona, są zasugerowane. Zawsze podkreśla się, że bogowie nie są miłymi ludźmi, co tworzy zgrabne poczucie niuansów wokół nich, a zwłaszcza relacji Percy'ego z ojcem.

To jest reklama:

Każdy z odcinków ma inny czas trwania, co pomaga w ogólnym tempie serialu. Nigdy nie masz wrażenia, że odcinek trwa zbyt długo, ale nie wszystkie odcinki są sobie równe. Niektóre mają wiele niezapomnianych chwil, podczas gdy inne wydają się dość zapomniane. Dopóki nie pojawi się Ares, nie mogę sobie przypomnieć, co wydarzyło się w środkowej części serii. Nie pomaga fakt, że ten serial jest nakręcony dokładnie tak, jak każdy współczesny serial streamingowy. Wydaje się, że nie ma zbyt wiele osobowości w sposobie, w jaki Percy Jackson and the Olympians się prezentuje, mówiąc o jego zdjęciach. Ponownie, pokazy dla dzieci i tak naprawdę nie przeszkadza to w tym, że podstawowa zawartość jest bardzo dobra, ale jest to szerszy problem z programami streamingowymi, który wymaga rozwiązania. Zwłaszcza w przypadku Disney+ i jego polegania na The Volume.

Percy Jackson and the Olympians

Prowadzi to do tego, że niektóre efekty specjalne w tle mieszczą się gdzieś pomiędzy średnimi a raczej złymi. Jednak w przeważającej części CGI jest raczej dobre. Minotaur i inne potwory są dobrze zaprojektowane, podobnie jak spora część królestw bogów. Jest tu wiele stworzeń i miejsc, które robią wrażenie i nawet jeśli są przedstawione w dość prosty sposób, to i tak działają na to, do czego zmierza serial. Proste historie z postaciami w centrum, które sprawiają, że chcesz wrócić, aby zobaczyć, co zrobią dalej.

Nasze główne trio Percy, Annabeth i Grover (grane przez Walkera Scobella, Leah Jeffries i Aryana Simhadriego) jest całkiem niezłe. Tu i ówdzie zdarzają się wpadki, ale koniec końców są to dziecięcy aktorzy, którym dostają główne role w całkiem dużym serialu Disneya. W najbliższym czasie nie zdobędą żadnych Oscarów i jasne jest, że wciąż się odnajdują, ale często wydaje się to dość ujmujące, gdy oglądasz serial. Jest odcinek, w którym wydaje się, że Simhadri ledwo powstrzymuje się od śmiechu w wielu swoich kwestiach, co tylko mnie rozśmieszyło, nawet jeśli treść nie była tak zabawna. Aktorzy Annabeth i Percy'ego są w większości przyzwoici, ale niektóre z nich brzmią nieco niezgrabnie. Mam nadzieję, że są to rzeczy, które uda się uporządkować przed rozpoczęciem Sezonu 2.

To jest reklama:
HQ

Dorośli w Percy Jackson and the Olympians dają z siebie wszystko. Przynajmniej wydaje się, że traktują materiał poważnie, a to naprawdę pomaga zagubić się w fikcji serialu. Zaskakująco dobry występ zaliczył Adam Copeland, zapaśnik FKA WWE, Edge. Jego przemiana w Aresa była jak klasyczny dżokej, który wciąż myśli, że jest w liceum, i uczyniła go złodziejem scen, podczas gdy wielu byłych zapaśników ma problemy z pokazaniem jakiegokolwiek talentu aktorskiego. Te występy pomagają podnieść program z czegoś, co prawdopodobnie trzymasz się tylko dla swoich dzieci, do czegoś, co mnie zaintryguje, aby zobaczyć, dokąd zmierzamy.

Istnieje wiele książek o Percym Jacksonie, więc Disneyowi nie zabraknie treści w najbliższym czasie, a jeśli uda mu się utrzymać tę jakość, nie ma powodu, aby nie czekać na kolejne sezony Percy Jackson and the Olympians. Jest to dobrze utrzymana, oparta na postaciach przygoda, która nie boi się zadawać widzom większych pytań. Może nie jest to najlepszy serial, ale ma duży potencjał.

08 Gamereactor Polska
8 / 10
overall score
to ocena naszych redaktorów. Jaka jest Twoja? Wynik ogólny jest średnią wyników redakcji każdego kraju

Powiązane tekstyWczytywanie następnej zawartości