Polski
Gamereactor
guide
Palworld

Palworld Przewodnik: Pięć szybkich wskazówek na początek

Spędziliśmy niezliczone godziny bawiąc się w ogromnym świecie i wymyśliliśmy pięć wskazówek dla nowicjuszy.

HQ

Ponieważ Palworld jest dołączony do Game Pass, wyobrażam sobie, że wielu już go pobrało, ale z pewnością są tacy, którzy nadal nie są pewni, czy gra jest dla nich. Dla tych, którzy są ciekawi, ale potrzebują trochę pomocy, oto pięć wskazówek, które pomogą Ci zacząć w najlepszy możliwy sposób.

HQ

Wybierz lokalizację swojej bazy ze szczególną ostrożnością

Może się to wydawać oczywiste, ale dla mnie, nie mogąc zaczęć, wybrałem pierwszą i najlepszą lokalizację, jaką widziałem. Jasne, możesz przenieść swoją bazę, ale jeśli już zacząłeś budować wiele rzeczy, to dość kłopotliwe jest zburzenie wszystkiego i rozpoczęcie od nowa.

Tak więc znalezienie idealnej lokalizacji dla swojego obozu to w dużej mierze duża otwarta przestrzeń, ale powiedziałbym, że najważniejsza jest bliskość zasobów. Upewnij się, że w pobliżu jest dużo drzew i skał, abyś zarówno ty, jak i twoi kumple mogli zbierać obfite zasoby. Granica twojego obozu jest oznaczona niebieską linią, a posiadanie zasobów blisko jej krawędzi - a następnie umieszczenie skrzyń tuż wewnątrz niebieskiej linii, pozwala ci mieć dostęp do wszystkiego, co zebrałeś podczas budowy, bez konieczności wyciągania tego ze skrzyń, co jest niezwykle wygodne.

To jest reklama:

Myślenie o tym, jak dopasować swoje mieszkanie, zbudowanie muru i innych zabezpieczeń, które pomogą w przypadku ataku na bazę, jest również mądrą rzeczą, o której należy pamiętać. Tak więc, nawet jeśli nie możesz się doczekać, aby zacząć, warto poświęcić trochę czasu na zbadanie otoczenia, zanim zaczniesz budować.


Wszystko, co zbudujesz i zbierzesz, przyczynia się do zdobywania poziomów, ale złapanie kumpli jest najlepszą metodą

Po prostu podnieś kij z ziemi lub stwórz topór, a w rogu ekranu pojawią się punkty doświadczenia. Ponieważ wszystko, co robisz, przyczynia się do wzmocnienia twojej postaci i Pals. Ale najszybszym sposobem jest przechwycenie Pals, co daje zarówno punkty doświadczenia, jak i, oczywiście, więcej Pals do wykorzystania na różne sposoby.

Upewnij się, że tworzysz dużo Pal Spheres, a następnie po prostu idź na polowanie. Pals do złapania nie brakuje. Łatwo to również zauważyć, gdy wyjmiesz swój Pal Spheres i wycelujesz w Pal, jeśli już go złapałeś, tak jakby było napisane " nowy", chcesz się upewnić, że go zdobędziesz, a jeśli zbierzesz 10 tego samego rodzaju, otrzymasz dodatkową porcję dodatkowych punktów doświadczenia. Więc po prostu spróbuj zebrać je wszystkie, a twoja postać szybko awansuje.

To jest reklama:
Palworld

Posiadanie odpowiednich kumpli w swojej bazie bardzo pomaga, więc sprawdź ich właściwości w menu

Zajęło mi trochę czasu, zanim naprawdę zacząłem badać, co mój Pals może wnieść, ale kiedy już wszedłem i odkryłem, co mogą zrobić, upewniłem się, że mam bardzo efektywny podział pracy rozłożony na całą moją bazę. Niektórzy zajmują się sadzeniem, podlewaniem i zbieraniem plonów, a inni zbierają zasoby.

Poświęcenie menu trochę czasu i sprawdzenie, jak możesz wykorzystać pracę, którą masz, sprawia, że wszystko jest znacznie bardziej wydajne, w rzeczywistości kilka Pals zebranie zasobów oznacza, że możesz zdobyć ich dużo w krótkim czasie, więc nie musisz stać i rąbać drzewa oraz wydobywać złóż kamienia i rudy, i może spożytkować swój czas na inne, ważniejsze rzeczy.

Usprawnienie i wydajność to wszystko w tej grze, a dobry przepływ sprawia, że Palworld jest o wiele przyjemniejszy do grania, więc skorzystaj z właściwości, a wkrótce będziesz miał zasoby pod dostatkiem.

Efektywnie eksploruj świat

Mapa w Palworld jest duża, ale na szczęście jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby Twoje podróże były bardziej wydajne. Pierwszym z nich jest przechwycenie Pal i użycie go jako wierzchowca, a następnie zbudowanie siodła. Kolejną ważną rzeczą jest pilnowanie kompasu u góry ekranu, ponieważ na całym świecie jest mnóstwo punktów Fast Travel do odblokowania, co pozwala na powrót do bazy (która podwaja się jako jeden) i nie tylko.

Za każdy odblokowany otrzymujesz również punkt technologii, który służy do odblokowywania rzeczy do zbudowania (musisz także osiągnąć określony poziom swoją postacią, aby odblokować więcej rzeczy do wytworzenia) w swoim obozie. Różne środowiska oznaczają również różne i nowe typy Pals do odkrycia i oczywiście przechwycenia. Jeśli zobaczysz w oddali coś, co wygląda interesująco, wybierz się na małą eksplorację i nie zapomnij aktywować punktów Fast Travel, na które natkniesz się podczas swoich podróży.

Palworld

Urozmaicaj momenty gry dzięki różnym doświadczeniom

Jasne, w swojej istocie Palworld to gra rolnicza, rzemieślniczo-survivalowa, w której przechwytujesz również Pals. To ciekawa mieszanka, ale brakuje jej też fabuły i skupienia (poza pokonaniem pięciu trudnych bossów) i może stać się dość monotonna. Mimo to jest to bardzo zabawne, a tworząc własne małe przygody, łatwo jest zaangażować się na wiele godzin.

Wszyscy gramy na różne sposoby, a jeśli wolisz rzeczywisty budynek, możesz spędzić godziny właśnie na tym, a jeśli wolisz próbować złapać wszystkie Pals, prawdopodobnie spędzisz większość dni na polowaniu. Nie jestem osobą, która powie Ci, jak się bawić, więc ta wskazówka jest najbardziej subiektywna ze wszystkich: ciesz się Palworld w sposób, w jaki chcesz.

To było pięć małych wskazówek, które mogą pomóc nowemu graczowi zacząć, a jednocześnie uzyskać trochę dodatkowego wglądu w to, co Palworld ma do zaoferowania. Jeśli już zacząłeś, podziel się własnymi wskazówkami w komentarzach poniżej.

Powiązane teksty

0
Palworld (Wczesny dostęp)Score

Palworld (Wczesny dostęp)

RECENZJA. Przez Conny Andersson

W wielkim i szerokim świecie postawiliśmy sobie za cel zebranie zasobów, zbudowanie bazy, a przede wszystkim: postaramy się złapać je wszystkie.Wczytywanie następnej zawartości