Polski
Gamereactor
zapowiedzi
Sonic Superstars

Nowe wrażenia z Sonic Superstars: Testujemy nowe poziomy w trybie współpracy

Demo wydane na Gamescomie przypomniało nam, jak to jest grać w Sonica z kimś obok ciebie... i poznaj nowego przyjaciela.

HQ

Pierwsze zdanie może brzmieć trochę pretensjonalnie, ale doskonale ilustruje odczucia, jakie odniosłem po krótkim teście Sonic Superstars, który widziałem na Gamescomie w zeszłym tygodniu. Nowa przygoda 2.5D z przewijaniem bocznym jest sentymentalnym powrotem do klasycznych tytułów z lat 90., ale jest także mile widzianym pierwszym smakiem wielu praktyk, które wypadły z łask w ostatnich dziesięcioleciach: lokalnego trybu wieloosobowego.

Sonic SuperstarsSonic Superstars

Dlatego w tych nowych wrażeniach nie będę się zbytnio rozwodził nad różnymi mocami czy zdolnościami czwórki głównych bohaterów, bo to już znakomicie wyjaśnił mój kolega David w swojej zapowiedzi podczas Summer Game Fest w czerwcu. Nie, tym razem chcę porozmawiać o nowościach w tym nowym demie pokazanym po raz pierwszy w Kolonii: dwóch nowych poziomach i trybie współpracy.

Gdy prasa weszła do małego pokoju, który urządziła Sega, inni dziennikarze natychmiast rzucili się do poszczególnych stanowisk z grami. To ma sens. Masz większą kontrolę nad grą i możesz eksperymentować do woli z każdą postacią lub z Emerald Powers. Ale ponieważ już tego wszystkiego doświadczyliśmy, postanowiłem usiąść przez chwilę sam, w dwumiejscowej kabinie, aby zobaczyć, czy mogę się z kimś pobawić. W końcu usiadł inny dziennikarz, być może trochę zdezorientowany, że nie spodziewa się, że będziemy musieli dzielić z kimś ekran, i mogliśmy zacząć grać.

To jest reklama:
Sonic SuperstarsSonic SuperstarsSonic Superstars

Na ekranie wyboru postaci dałem mu wybór, aby wybrał Sonic, a ja wybrałem Amy Rose: jej podwójny system skoku i młot sprawiają, że jest idealnym wyborem dla mniej wykwalifikowanych graczy, takich jak ja, ponieważ pozwala uratować się i uniknąć przeszkód bez większego wysiłku (sam Takashi Iizuka również powiedział mi, że jest idealnym wyborem dla nowicjusze w wywiadzie, który wkrótce będzie można zobaczyć). A potem dochodzimy do ekranu wyboru poziomu North Star Islands. Chociaż Bridge Island i Speed Jungle były również dostępne, to demo po raz pierwszy oferowało poziomy Pinball Carnival Zone i Cyber Station Zone, więc obaj zamieniliśmy kilka słów i zdecydowaliśmy się wejść do pierwszego. Pinball Carnival wygląda jak cyrk lub park rozrywki z mnóstwem platform, na których musisz być sprytny z Bumpers (bramkarzami), aby się przedostać. Istnieją również Flippers, w których musisz się odbić, aby zdobyć pierścienie i uzyskać dostęp do etapów bonusowych. Ale aby do nich dotrzeć, musisz mieć pewną koordynację ze swoim partnerem.

Widzisz, zazwyczaj jestem samotnym graczem, jeśli muszę grać w trybie wieloosobowym, zwykle postrzegam to jako nieco zimne doświadczenie, ale to nie powstrzymało mnie od poczucia, że z Sonic Superstars nie tylko potrzebowałem drugiego gracza do wykonywania pewnych ruchów (chociaż mogliśmy być do czterech graczy na ekranie), ale cieszyłem się, że go tam mam. Żadne dwie postacie nie mogą być takie same w grze, więc jeśli twój partner wybierze Sonic, nie możesz już wybrać niebieskiego jeża, co również zmusza cię do myślenia o podstawowej wspólnej strategii. Mój partner zapewnił prędkość Sonic, podczas gdy ja byłem rezerwowym, gdy przekroczył hamulce i groził, że wpadnie w pustkę. Fajną rzeczą w trybie współpracy jest to, że dopóki masz pierścienie w kieszeni, a jeden gracz jest nadal na ekranie, jeśli inny spadnie lub pozostanie w tyle, natychmiast zostanie przeniesiony z powrotem do tej samej pozycji i prędkości. Niejednokrotnie utknąłem i nie mogłem się wydostać, a to mój partner ruszył do przodu, a innym razem sam uratowałem go z kłopotów dzięki podwójnemu skokowi Amy.

Sonic SuperstarsSonic SuperstarsSonic Superstars
To jest reklama:

W etapach bonusowych istnieje również ważny element koordynacji, ponieważ istnieją przełączniki, które zmieniają orientację etapu, w którym musisz przejść do przodu, aby zebrać dużą monetę na końcu. Aktywacja w niewłaściwym czasie może skończyć się upadkiem ciebie lub obojga, więc musisz być ostrożny. Scena już sama w sobie się obraca, więc najlepiej nie blokować zbytnio obszaru przejścia, ponieważ w tych obszarach nie ma drugiej szansy jak w normalnej strefie.

Nie bez wysiłku dotarliśmy do ostatecznej konfrontacji z bossem strefy i wyszliśmy z niej zwycięsko za pierwszym razem. Szybkie uderzenie pięścią, a teraz nadszedł czas, aby spróbować pokonać Cyber Station Zone. Ten obszar zaprojektowany z dużą ilością neonów i, wyglądający jak coś z filmu Tron, był znacznie trudniejszy niż pierwszy i zmusił nas do bycia znacznie bardziej uważnym i skupionym. Na tym poziomie zamieniliśmy się rolami i on wybrał Knuckles, a ja dałem szansę Tails. Ponownie, zdolności małego dwugłowego lisa były moim zbawieniem, ponieważ może utrzymać się w powietrzu, a także trzymać swojego partnera, aby podnieść go do nowych obszarów. Jeśli chodzi o szczegóły poziomu, tutaj postacie mają pikselowy wygląd i przechodzą przez różne obrotówki, aż dotrą do obszaru z dużą rybą, która niszczy scenę na swojej drodze, a to zajęło nam nie mniej niż pięć prób pokonania.

Nie wiem, czy zauważyliście, ale w tym czasie byliśmy około 35 minut gry, a dwóch zupełnie obcych ludzi, którzy nawet nie mieli wspólnego języka, już żartowali i rozmawiali, jakbyśmy znali się od lat. Na tym polega siła Sonic i dlatego uważam, że tryb kooperacji jest jego największym atutem, w porównaniu z nowym Emerald Powers, ulepszoną grafiką (która jest fantastyczna) oraz płynnością i responsywnością sterowania. Kiedy wyszliśmy z tego pokoju, po nieco ponad pół godzinie razem, rozstaliśmy się z uściskiem dłoni i obietnicą, że zagramy ponownie w przyszłości. Zaprzyjaźniłem się z Sonic Superstars i mam nadzieję, że uda mi się przekonać jeszcze kilka osób, aby wypróbowały to ze mną 17 października.

Sonic SuperstarsSonic SuperstarsSonic Superstars

Powiązane teksty

0
Sonic SuperstarsScore

Sonic Superstars

RECENZJA. Przez Petter Hegevall

Zespół odpowiedzialny za Balan Wonderland powraca i chce naprawić swoją reputację dzięki tej szybkiej rodzinnej przygodzie.Wczytywanie następnej zawartości