Polski
Gamereactor
wiadomości
No Rest for the Wicked

No Rest for the Wicked Szef studia szuka metek z cenami gier za 70 dolarów

"Nie zatrudniamy setek osób tylko po to, aby stworzyć iluzję dla akcjonariuszy, że się rozwijamy".

HQ

No Rest for the Wicked to nadchodząca gra od Moon Studios, twórców Ori and the Blind Forest. Gra jest RPG akcji w stylu Diablo, ale w przeciwieństwie do ostatniej podróży Blizzarda do piekła z widokiem z góry, Moon Studios nie oczekuje opłaty za wejście w wysokości 70 USD za No Rest for the Wicked.

Po przeczytaniu artykułu, w którym twierdzono, że Moon został zmuszony do sprzedaży gry ze zniżką jeszcze przed premierą, dyrektor generalny Thomas Maher odpowiedział w długim poście na Twitterze/X. "Od dłuższego czasu słyszymy, jak gracze narzekają, że 70 $ jest nową normą. Regularnie widzimy też gry za 70 $ z mikrotransakcjami na wierzchu i zazwyczaj gracze tego nienawidzą" – zaczął.

"Otwarcie zająłem również stanowisko przeciwko niektórym absurdalnym rzeczom, które dzieją się z deweloperami, którzy pobierają 65 $ i więcej za przedmioty czysto kosmetyczne. Ponieważ wypuszczamy Wicked do wczesnego dostępu, nie sądziliśmy, że mądrze będzie oszukiwać graczy, pobierając pełną cenę od razu.

W Moonie staramy się być niezwykle skuteczni. Nie zatrudniamy setek osób tylko po to, by stworzyć iluzję dla akcjonariuszy, że się rozwijamy. Nie mamy żadnych udziałowców. Jeśli możemy tworzyć lepsze produkty po niższych kosztach niż studia AAA, a tym samym możemy pobierać niższe ceny, to znak, że robimy coś dobrze, a nie źle. W Moon mamy historię pobierania nieco niższych opłat, niż prawdopodobnie moglibyśmy mieć, ponieważ chcemy, aby jak najwięcej graczy mogło grać w nasze gry.

Stanowisko Mahera wydaje się być w dużej mierze sprzeczne z dzisiejszymi trendami w grach. Będziemy musieli poczekać i zobaczyć, czy to na lepsze, czy na gorsze, ale reakcja na jego tweeta była w dużej mierze pozytywna.

No Rest for the Wicked

Powiązane tekstyWczytywanie następnej zawartości