Polski
Gamereactor
artykuły

Najwięksi nieobecni Xbox Games Showcase 2024

Patrzymy wstecz na wszystkie te ważne ogłoszenia, które zostały pominięte podczas wydarzenia Microsoftu, o których chcemy dowiedzieć się więcej.

HQ

Xbox Games Showcase przeszedł już do historii jako jeden z najpotężniejszych i najbardziej zróżnicowanych w tej nowej erze bez E3. Oczekiwania wobec tego, co Sarah Bond, Phil Spencer i cała firma zamierzali zaprezentować graczom w przyszłości, były wysokie. Nie tylko po to, aby scementować swój długoterminowy plan z Game Pass, ale także po to, aby przywrócić zaufanie społeczności graczy, którzy byli coraz bardziej nieufni wobec platformy Xbox, zwłaszcza po niedawnych zwolnieniach pracowników i zamknięciu studiów.

Xbox musiał zrobić furorę i naprawdę uważamy, że tak się stało, ale nie mogliśmy nie przegapić kilku ogłoszeń na konferencji. Dlatego przygotowaliśmy listę największych nieobecnych na Xbox Games Showcase i zbadaliśmy (na tyle, na ile to możliwe) najnowsze informacje na temat każdego z nich.

Najwięksi nieobecni Xbox Games Showcase 2024

1. Wieczna dzikość (rzadka)

Kolejne oryginalne IP Rare zostało po raz pierwszy ogłoszone w 2019 roku i od tego czasu jego rozwój odbywa się raczej po cichu. Wygląda na to, że Sea of Thieves sprawiło, że zespół był bardzo zajęty, ponieważ ten projekt napotykał wyzwania techniczne. Rozwój Sea of Thieves w wersji na PS5 również nie pomógł, choć ostatnie plotki sugerują, że wciąż jest na dobrej drodze, a Xbox utrzymuje na swojej stronie, że pojawi się na obecnych konsolach Xbox i Game Pass.

To jest reklama:
HQ

2. Następna aureola (343 branże)

Tak, wiemy, nie ma oficjalnego potwierdzenia, że trwają prace nad nowym Halo, ale wszyscy wiemy, co się dzieje. Nie jest jasne, czy jest to numerowana szósta część, czy restart (wszystko opiera się na chaotycznych informacjach i plotkach), ale nie chcemy myśleć, że Xbox zapomniał o swojej najważniejszej serii. Jedyne, co jest dla nas jasne, to to, że wczorajsza konferencja byłaby o wiele bardziej kompletna, gdybyśmy zobaczyli dowód na istnienie życia z Halo, a my wciąż nie możemy się pogodzić z jego brakiem.

Najwięksi nieobecni Xbox Games Showcase 2024
To jest reklama:

3. Kontrabanda (Avalanche Studios)

Pamiętacie kontrabandę? Był to jeden z największych zakładów Xbox Game Studios podczas targów E3 w 2018 roku. Najwyraźniej było to bardzo pospieszne ogłoszenie, ponieważ dopiero co rozpoczęło się jego cykl rozwoju. Minęło sześć lat od tego zwiastuna, który obiecywał nam kooperację w otwartym świecie, ale Avalanche Studios nie powiedziało o tym ani słowa. Chociaż postacie takie jak Tom Henderson twierdzą, że "wciąż żyje" (co wcale nie jest pocieszające), jest prawdopodobne, że Contraband padł ofiarą obecnego kryzysu w branży, zwłaszcza po zwolnieniach Avalanche i zamknięciu dwóch biur w ostatnich tygodniach.

HQ

4. OD (Kojima Productions)

Wielu z nas było zaskoczonych, że Hideo Kojima nie wszedł na scenę bezpośrednio od swojego dobrego przyjaciela Geoffa Keighleya w noc Summer Game Fest, ale byliśmy pewni, że powodem było to, że Overdose (lub OD) zachowało swoje karty na prezentację Xbox Games Showcase, ponieważ jest planowana jako ekskluzywna gra na Xboxa. Ale wczoraj pokaz się skończył i nie było śladu ani po japońskiej kreacji, ani po grze. Czy jest jakiś powód do zmartwień? Wcale. Kojima jest bardzo aktywny w mediach społecznościowych i wiemy, że podróżuje po świecie w poszukiwaniu znajomych twarzy, które mogłyby dołączyć do OD. Poza tym gra została oficjalnie zaprezentowana światu na The Game Awards w zeszłym roku, więc przed nami jeszcze długa droga.

HQ

5. Projekt: MARA (Teoria Ninja)

Okej, więc może to nie był najlepszy czas dla Ninja Theory, aby pochwalić się swoim nowym horrorem, gdy wciąż tlą się ognie Hellblade II, ale byłoby ulgą, gdyby na wydarzeniu pojawił się nawet krótki zwiastun, który wzmacnia ideę, że studio "wyszło z lasu". Project Mara został zaprezentowany cztery lata temu i wiemy, że Xbox zapalił zielone światło dla nowego projektu w Ninja Theory. Czy ciężkie maszyny będą teraz w ruchu wraz z grą? Może. Wybaczymy ci to.

HQ

6. Towerborne (Studio Stoickie)

Z tego, co możemy przeczytać na stronie Xboxa, Towerborne ma się ukazać w 2024 roku. Wydaje się więc dziwne, że przygodowa gra akcji od Stoic nie doczekała się nawet ukłonu w stronę Xbox Games Showcase. Ludzie grali w nią w zeszłym roku na Gamescomie, a biorąc pod uwagę dobrą wiarę, jaką Stoic zbudował w The Banner Saga, można by pomyśleć, że gra jest wystarczająco duża i gotowa, aby pojawić się przynajmniej przez kilka minut. Najwyraźniej nie. Miejmy tylko nadzieję, że nie oznacza to nic złego dla jego rozwoju/wydania.

Najwięksi nieobecni Xbox Games Showcase 2024

7. Ara: Nieopowiedziana historia (gry Oxid)

Odpowiedź Xboksa na Cywilizację, Ara: History Untold to gra strategiczna 4X, która ma na celu uderzenie w króla, stworzona przez ekspertów w tym gatunku. Graliśmy w nią w zeszłym roku na Gamescomie, a mimo to nie miała szansy pokazać się tutaj. Ponownie, dziwne, biorąc pod uwagę, że pojawił się kiedyś jako jedna z największych premier Xboksa w tym roku.

Najwięksi nieobecni Xbox Games Showcase 2024

8. Mechaniczna rewolucja (inXile Entertainment)

Dając nam poważny klimat Bioshocka, gdy został po raz pierwszy ujawniony w zeszłym roku, ten rok wydawał się idealnym momentem, aby dowiedzieć się więcej o Mechanicznej Rewolucji InXile. Wygląda jednak na to, że w tym roku nasze pytania jeszcze przez jakiś czas pozostaną bez odpowiedzi. W przeciwieństwie do kilku poprzednich wpisów powyżej, przynajmniej ten nie miał dołączonego okna wydania.

Najwięksi nieobecni Xbox Games Showcase 2024

9. Światy zewnętrzne 2 (Obsidian Entertainment)

Okej, to trochę mrzonka, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że Obsidian już pracuje nad Avowed, który ma się ukazać w tym roku, ale byłoby miło wiedzieć, że studio ma wiele żelazek w ogniu. The Outer Worlds 2 niekoniecznie było prawdopodobnym pokazem, ale spodziewamy się, że zobaczymy go wkrótce. W końcu, ponieważ do The Elder Scrolls VI pozostało jeszcze wiele lat, Obsidian będzie polegał na nas, fanach RPG, aby dać nam dobre jedzenie na czas do powrotu Tamriel.

Najwięksi nieobecni Xbox Games Showcase 2024

10. Hollow Knight: Jedwabna Pieśń (Drużyna Wiśni)

Czy to w ogóle pokaz gier, jeśli nie masz ludzi domagających się wiecznie nieuchwytnego Hollow Knight: Silksong. Wiele osób uważa, że zostanie pokazany jako następny na Nintendo Direct, ale biorąc pod uwagę, że ostatnio pojawił się podczas prezentacji Xbox 2022, wczoraj wieczorem również pojawiły się pewne oczekiwania. Niestety, nie miało to nastąpić wczoraj wieczorem, co doprowadziło do dalszej rozpaczy wśród fanów Team Cherry, ponieważ wydaje się, że kolejny rok może minąć bez żadnych istotnych wiadomości.

Bonus: następna przenośna konsola Xbox

Chcieliśmy zachować na koniec wisienkę na torcie, że wczoraj było "tak blisko" odsłonięcia, gdy Sarah Bond mówiła o przyszłości sprzętu. Ostatecznie pokazała tylko nowe modele Xbox Series na następne święta, ale powtórzyła mantrę grania w gry Game Pass "gdziekolwiek". Chodź Sarah, powiedz nam, czy to się dzieje naprawdę, żebyśmy mogli zacząć oszczędzać, OK?

Najwięksi nieobecni Xbox Games Showcase 2024


Wczytywanie następnej zawartości