Polski
Gamereactor
wiadomości
The Blind Prophet

Mroczna przygodówka The Blind Prophet z oficjalną datą premiery

Ciekawych point-and-clicków nigdy za wiele.

HQ

Po udanej zbiórce na Kickstarterze (475 osób wpłaciło około 13 tys., zaś deweloperzy poprosili o 10 tys. euro) studio Ars Goetia osiągnęło kluczowy etap w produkcji swojej debiutanckiej gry. The Blind Prophet, przygodówka point-and-click, w której przyjdzie się nam wcielić w Bartholomeusa, jednego z dwunastu apostołów, ma datę premiery.

Bohater, jako jeden z wysłanników Boga, zostaje zesłany na Ziemię w celu powstrzymania demonicznej aktywności w mieście Rotbork. Zadanie wydaje się proste, w końcu sam Bóg dał nam swoje błogosławieństwo, a do tego dorzucił niebiański miecz (tak na wszelki wypadek, jakby słowa okazały się za mało przekonujące). Wszystko to jednak pozory, bowiem w trakcie eksploracji kolejnych lokacji natrafimy na mieszkańców, którzy ze względu na trudne okoliczności zmuszeni byli współpracować z piekielnymi pomiotami. Ukarać ich czy lepiej okazać łaskę i zostawić przy życiu? Takich niejednoznacznych moralnie decyzji w The Blind Prophet mamy podejmować dużo, zaś sama gra ma oferować kilka różnych zakończeń.

Stylem produkcja studia Ars Goetia przypomina Sin City i ogólnie komiks, zaś opowieść i sposób jej ukazania przywodzi na myśl urban fantasy rodem z książek Anety Jadowskiej. Wszystko to wygląda bardzo zachęcająco, a możliwość wcielenia się w boskiego detektywa podróżującego przez kolejne wymiary nie zdarza się tak często.

The Blind Prophet ukaże się już 10 grudnia tego roku na Steamie. Premiera na inne platformy (PS4, Xbox One i Switch) przewidziana jest w późniejszym terminie. Więcej o grze przeczytacie na jej Steamowym profilu.

The Blind Prophet

Powiązane tekstyWczytywanie następnej zawartości