Polski
Gamereactor
wiadomości
Hellblade: Senua's Sacrifice

Microsoft inwestuje w Ninja Theory

Gry singleplayer jeszcze się nie skończyły.

HQ

Microsoft coraz śmielej inwestuje w ofertę Xboxa, jednocześnie nie opierając planów wyłącznie na już istniejących markach. Do developerów zgromadzonych pod skrzydłami korporacji dołączyło ostatnio Ninja Theory, odpowiedzialne za Hellblade: Senua's Sacrifice - grę określaną jako niezależną produkcję o jakości AAA.

Microsoft zwraca uwagę na to, że zależy im nie tylko na wielkich markach, ale przede wszystkim deweloperach z doświadczeniem i talentem. Nie samymi behemotami żyje gracz - firmie zależy na grach nie tylko długich, ale przede wszystkim dobrze napisanych, doszlifowanych pod względem wykonania. Dlatego też inwestując w studio zdolne do wyprodukowania niezapomnianego pojedynczego tytułu, Microsoft pragnie drążyć żyłę złota.

Dzięki wsparciu zespołu, firma liczy na więcej produkcji podobnych do Hellblade - a przy tym jeszcze lepszych. Matt Booty, spytany o Ninja Theory, odpowiada, że ceni umiejętność deweloperów do tworzenia gier krótkich, lecz pełnych i wartościowych. Jeśli studio będzie w stanie stworzyć więcej gier w stylu Hellblade, oczekiwania korporacji będą spełnione.

Jednocześnie uspokaja, że przejmując studio, Microsoft nie ma zamiaru odbierać mu swobody. Ninja Theory nikt nie będzie narzucał projektów, a wręcz przeciwnie - korporacja ma wspierać produkcję tytułów, którymi studio już się zajmuje - jak na przykład dostępny już we wczesnym dostępie multiplayer o nazwie Bleeding Edge.

Już teraz MS zapowiada powstanie dużych produkcji w niedalekiej przyszłości. Przy okazji nie ukrywa, że nie planuje zaprzestać przejmowania kolejnych zespołów, licząc na rozszerzenie oferty Xboxa o kolejne tytuły

HQ

Powiązane tekstyWczytywanie następnej zawartości