Polski
Gamereactor
guide
Like a Dragon: Infinite Wealth

Like a Dragon: Infinite Wealth Przewodnik - Jak ulepszyć wyspę Dondoko do pięciu gwiazdek i rangi S

Powiemy Ci, jak uzyskaliśmy najwyższy wynik w minigrze menedżerskiej w stylu Animal Crossing, aby stać się milionerami w nowej grze Like a Dragon.

HQ

Jeśli grałeś wcześniej Yakuza: Like a Dragon, pamiętasz zmagania finansowe z Ichibanem Kasugą i jego grupą towarzyszy, co było szczególnie bolesne, gdy wszedłeś do sklepu z najlepszą bronią i sprzętem i okazało się, że jesteś miliony jenów od zdobycia czegokolwiek. Wszystko zmieniło się, gdy zostałeś prezesem Ichiban Sweets, skromnego sklepu, który ostatecznie stał się największym (i najbardziej lukratywnym) holdingiem w Jokohamie.

Po ukończeniu i zoptymalizowaniu mini-gry zarządzania pieniądze nie były już problemem, ale teraz pojawiła się nowa mini-gra w Infinite Wealth, która jest znacznie głębsza i wymaga znacznie więcej poświęcenia i uwagi, aby generować zyski. Ośrodek wypoczynkowy Dondoko Island będzie najlepszym kurortem na całych Hawajach, ale najpierw będziesz musiał ciężko pracować i planować z wyprzedzeniem, aby przekształcić wyspę ze śmietnika w najlepszy hotel, o jakim kiedykolwiek marzyłeś.

Like a Dragon: Infinite Wealth

Pierwszą rzeczą, którą musisz wiedzieć, jest oczywiście to, kiedy będziesz mógł uzyskać dostęp do mini-gry Dondoko Island. Nie będziemy zdradzać zbyt wielu szczegółów (o to właśnie chodzi w grze), ale możemy zdradzić, że będziesz mógł odwiedzić wyspę od rozdziału 6. To właśnie wtedy Ichiban (sam) weźmie na siebie pomoc dziwnym stworzeniom i biednemu sprzedawcy w przywróceniu wyspie dawnej świetności, jednocześnie walcząc z gangiem piratów, którzy wykorzystują ją jako nielegalne wysypisko śmieci.

Wyjmij nietoperza i posprzątaj śmieci

Kiedy docieramy na Dondoko Island, Mukku i Gachapin proszą nas o posprzątanie plaży i wejścia do Dondoko Square. Wszystkie pozostałe tereny będą na razie zamknięte, więc uporządkowanie tego terenu posłuży najpierw zapoznaniu się z ich systemami, a następnie rozpoczęciu planowania urbanistycznego kompleksu hotelowego. Ale zanim zbudujesz, będziesz potrzebować materiałów, a do tego musisz użyć narzędzia nietoperza. Nie zostawiaj ani jednej sterty śmieci nieodwróconej, a robiąc to, zbierzesz różne materiały, z których zbudujesz budynki i przedmioty, które uatrakcyjnią wyspę.

To jest reklama:

Podczas sprzątania prawdopodobnie zobaczysz wokół siebie skaczące wokół ciebie dziwne kolorowe gąsienice. Wyciągnij łapacz motyli, aby zebrać swoje pierwsze Dokoinsects (czerwone i zielone). Będą świetnym sposobem na rozpoczęcie zarabiania dokobucks, dopóki nie znajdziesz innych robaków lub ryb (na łowiskach). Lokalna waluta na wyspie pozwoli ci kupować ulepszenia narzędzi, kupować zakwaterowanie i budować wszystko inne. Upewnij się, że każdego dnia (lub tury) gry dostaniesz jak najwięcej zasobów i przedmiotów na sprzedaż. Ważne: jeśli masz pełny ekwipunek, sprzedaj wszystko, czego nie potrzebujesz, a resztę zachowaj w magazynie.

Like a Dragon: Infinite Wealth

Oczyść teren i zacznij budować

Gdy usuniesz wystarczającą ilość śmieci z danego obszaru i zaoszczędzisz wystarczająco dużo pieniędzy, nadszedł czas, aby go oczyścić. Płacąc określoną kwotę, zawsze będziesz miał oczyszczoną ziemię ze śmieci, a materiały, które się tam pojawią, trafią prosto do punktu recyklingu, abyś mógł je odebrać. Nie zapomnij chodzić tam codziennie, bo czego nie zbierzesz jednego dnia, nie zgromadzisz na następny. I będziesz potrzebował każdego skrawka plastiku, który znajdziesz.

To jest reklama:

Aby ulepszyć kompleks Dondoko Island, musisz zwiększyć poziom trzech różnych typów atrybutów: Creative Talent, Satisfaction i Popularity.

Creative Talent zwiększa się za każdym razem, gdy budujesz obiekt lub budynek na wyspie. Odblokowanie niektórych typów budynków lub dostęp do innych obszarów wyspy również będzie wymagało awansu. Satisfaction zwiększa się wraz z dodawaniem różnych aktywności na wyspie, które z kolei są aktywowane przez budynki. Ostatnia część, Popularity, wznosi się z pewnymi specjalnymi budynkami, z pewnymi działaniami (takimi jak nadawanie ogłoszenia o sprowadzeniu turystów na wyspę) oraz poprzez powitanie i wręczenie prezentów odwiedzającym. Wszystkie trzy paski idą w górę mniej więcej w tym samym czasie, ale Popularity wymaga znacznie więcej uwagi i wytrwałości, aby osiągnąć rangę S. A skoro mowa o rangach...

Like a Dragon: Infinite Wealth

Nie spiesz się, aby się wzbogacić: to wszystko przyjdzie do ciebie

Jak ostrzegałem w mojej recenzji Infinite Wealth, Dondoko Island nie jest tak szybkim sposobem na zdobycie pieniędzy, jak Ichiban Sweets w Yakuza: Like a Dragon. Tutaj będziesz musiał poświęcić trochę czasu na oszczędzanie materiałów, łapanie ryb i owadów oraz upewnianie się, że wyspa jest bezpieczna. Trash Pirates są uciążliwe, ale pokonanie ich nie powinno stanowić większego problemu. Jeśli jednak masz problemy w walce, możesz ulepszyć swój kij, aby uderzał szybciej niż oni. A jeśli potrzebujesz zdrowia, po prostu udekoruj dom Ichibana na wyspie, aby zwiększyć swoje zdrowie serca. Ponadto każdy pokonany wróg upuszcza dokobucks, więc jest to kolejne źródło dochodu.

Porozmawiajmy o rezydencjach. Aby wyspa zaczęła przynosić zyski, trzeba przyciągnąć klientów, ale przyjadą tylko wtedy, gdy będą mieli gdzie spać. Zakwaterowanie w przedziale F jest bardzo tanie, ale bardzo słabej jakości (szałasy jak te w osadzie Jokohama). W tej chwili nie ma to większego znaczenia, ponieważ tylko turyści klasy F (z niewielką ilością pieniędzy do wydania na budowane przez nas atrakcje) będą chcieli przyjechać na wyspę, więc może to być dla nas dobre. Ważną wskazówką jest to, że nie chcesz kupować wszystkich miejsc noclegowych w każdej randze (nie masz miejsca, aby je umieścić, ani nie masz tylu klientów). Zbudowałem kilka mieszkań klasy F, a następnie przeskoczyłem od razu do klasy C, z której klienci byli znacznie bardziej zadowoleni. Turyści przebywają na wyspie tylko przez trzy dni, więc trzeba sprawić, by czuli się komfortowo. Pozdrów ich za każdym razem, gdy zobaczysz ich przechodzących obok i zaoferuj im prezent, który zrobiłeś/upolowałeś/łowiłeś. W miarę wypełniania celów awansujesz w rankingu, dzięki czemu dotrzesz do drugiej wyspy: Dondoko Farm.

Like a Dragon: Infinite Wealth

Sujimon, prawdziwi bohaterowie Dondoko

Sujimon, którego złapałeś w Honolulu, pojawi się z tobą w Dondoko Farm i tutaj możesz wykorzystać go do pracy w różnych czynnościach, aby zbierać zasoby, robić prezenty (i zarabiać pieniądze) lub szkolić ich, aby stali się lepszymi wojownikami w Sujimon League. Dodatkowo będziesz mógł zwrócić na nie uwagę (w końcu każdy chce, żebyś ich słuchał) i tym samym poprawić ich efektywność. Pomysł na strategię polega na tym, aby skłonić ich do uprawiania warzyw i recyklingu naturalnych pierwiastków, ponieważ na wyższych poziomach potrzebny jest duży zapas dodatkowego drewna i kamienia.

I to wszystko na razie. Będziemy aktualizować ten przewodnik o wskazówki, jak osiągnąć pięć gwiazdek i rangę S na Dondoko Island. Dzięki temu nigdy nie zabraknie Ci funduszy na najlepszą broń i sprzęt w Like a Dragon: Infinite Wealth.

Like a Dragon: Infinite Wealth

Powiązane teksty

0
Like a Dragon: Infinite Wealth Score

Like a Dragon: Infinite Wealth

RECENZJA. Przez Alberto Garrido

Więcej mini-gier, więcej bitew, więcej dramaturgii i powrót głównych bohaterów serii. Ichiban i Kiryu zostawiają nas z najlepszą Yakuzą (lub Like a Dragon) w historii.Wczytywanie następnej zawartości