Polski
Gamereactor
wiadomości
Lightyear Frontier

Lightyear Frontier deweloperzy wyjaśniają, dlaczego wydali w Game Pass

Frame Break: "Mamy nadzieję, że obecność w Game Pass obniży barierę wejścia dla osób niezdecydowanych".

HQ

Dziś Game Pass jako koncepcja nie jest już nowa i wiele innych firm uruchomiło własną usługę subskrypcji gier. Jak zapewne wiesz, Microsoft wydaje własne tytuły bezpośrednio do Game Pass, ale często zdarza się również, że gry innych firm są uruchamiane pierwszego dnia, często gry niezależne.

Wielu debatowało nad skutkami tego, zarówno dobrymi, jak i złymi, a w nowym wywiadzie dla TrueAchievements, Frame Break dyrektor generalny Joakim Kopriva Hedström opowiada o swojej decyzji o wydaniu nowo wydanego Lightyear Frontier prosto do Game Pass. Mówi, że postrzega to jako świetny sposób na dotarcie do nowej publiczności, która w przeciwnym razie mogłaby nie być skłonna do zakupu tak dziwnego tytułu, i twierdzi, że koncepcja jest "zaskakująco trudna do wyjaśnienia słowami (istnieje wiele sposobów na interpretację "farmienia mechów"), więc mamy nadzieję, że obecność w Game Pass obniży barierę wejścia dla osób, które chcą wypróbować grę i zrozumieć, o co w tym wszystkim chodzi".

Mówi również, że Microsoft był zaangażowany we wczesną produkcję, zanim jeszcze zostało to ogłoszone, kiedy Frame Break wybrał ID@Xbox program do samodzielnego publikowania Lightyear Frontier. To później doprowadziło do dużego pozytywnego zainteresowania i decyzji o wydaniu go na Game Pass na premierze. Teraz mają nadzieję, że więcej graczy odważy się poszerzyć swoje horyzonty:

"Obniżenie bariery wejścia w dużym stopniu przyczynia się do tego, że gracze wypróbowują gry, których w przeciwnym razie nie chcieliby kupić, i sprawia, że gracze mogą łatwiej niż kiedykolwiek odkrywać i poszerzać swój gust w grach. Mam nadzieję, że dzięki temu bardziej eksperymentalne i niszowe gry znajdą swoich odbiorców i będą się rozwijać, z którymi w przeciwnym razie miałyby problemy na tradycyjnych platformach dystrybucyjnych".

Bardzo podobał nam się Lightyear Frontier (wczesny dostęp) i możesz przeczytać nasze przemyślenia na ten temat tutaj w naszej recenzji. Ale jak myślisz, czy Game Pass sprawiło, że gracze zapuścili się w tytuły, których inaczej nie chcieliby kupić?

Lightyear Frontier

Powiązane tekstyWczytywanie następnej zawartości